Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z dostępem z zewnątrz

wezyrek18 09 Kwi 2009 08:55 849 2
  • #1 09 Kwi 2009 08:55
    wezyrek18
    Poziom 11  

Witam

Mam router TP-Link ADSL2 + Wi-Fi (obojętnie który model na wszystkich jest to samo) mam 2 kompy podłączone do niego, jeden jest na DHCP drugi na IP wpisanym z palca (musi tak zostać), w momencie gdy wyłączę komputer z DHCP to po pewnym czasie (wygaśnięciu rezerwacji IP) nie mogę zdalnie podłączyć się na ruter pomimo że ten jest podłączony do internetu i do włączonego drugiego komputera, ale jak np zainstaluje gg na drugim kompie to wszystko działa jak należy.

Moje pytanie jest następujące czy jest na routerze jakaś opcja oszczędzania prądu gdy wykrywa że nie ma podłączonych żadnych komputerów poprzez DHCP lub coś podobnego co bym mógł wyłączyć??

0 2
  • #2 09 Kwi 2009 22:09
    up71mtl
    Poziom 9  

Uszanowanie
    Czy tego tplinka używasz do neostrady?
    Jeśli tak trzeba będzie się pobawić w DynDNSy i ich rejestrację ze względu na to że 1 raz na dobę brama neostrady restartuje się i przypisuje nowe IP.

0
  • #3 09 Kwi 2009 22:29
    wezyrek18
    Poziom 11  

nie dokładnie o to chodzi (DynDns mam ustawione)

Może jeszcze raz, mam ruter do neostrady prawidłowo ustawiony (z włączoną usługą DynDns) i dwa komputery Jeden pobiera adres IP z DHCP drugi ma wpisany adres na sztywno (na obydwóch jest internet) oraz powiedzmy VPN zainstalowany na komputerze ze stałym IP -> dodatkowo powiedzmy że z tego komputera nikt nie korzysta poza tym ze jest tam zainstalowany VPN

Dopóki obydwa komputery chodzą to mogę z zewnątrz zalogować się poprzez VPN ale w momencie gdy wyłączę kompa który pobiera adres z DHCP nie mogę zalogować sie poprzez VPN a co gorsza nie mogę nawet zalogować się na ruter

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo