Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

domofon bezprzewodowy

piterrr_ 27 Apr 2004 09:21 21156 11
    piterrr_
    Level 11  
    Witam chciałęm sie dowiedzieć gdzie można kupić (lub jak zrobić na jakieś prostej łatwodostępnej płytce) domofon bezprzewodowy.Najlepiej żeby miał jakiś dzwonek najpierw(po włączeniu przycisku w jednym uruchamia się drugi i po włączeniu jakiegoś przycisku w drugim
    wyłącza się dzwonek i urucvhamia nadajnik i odbiornik -ale oba muszą być takie same).Dobrze by było również jakby niemiał on słuchawki tylko jakiś mały głośniczek np: 0.5W
    4 lub 8 ohm albo więcej.Powinien pracować na jakimś paśmie gdzie niema zbyt dużo zakłuceń. ( ja z początku chciałem to zrobić na mininadajniku ukf i radyjku ale niewiem jak z dzonkiem itd)I najlepiej rzeby miał zasięg ok 100m
    sorry że tak ględze ale zależy mi na tym
    pozdrawiam piterrr_
    _Zbyszek_
    Level 17  
    Zależy jak bardzo bezprzewodowy ;)
    Swego czasu były dostępne interkomy, działające w fm po sieci energetycznej. Sam takiego używam do łączności między piwnicą a mieszkaniem i sprawuje się dobrze. Może i u Ciebie by się sprawdziło.
    piterrr_
    Level 11  
    no tak bezprzewodowy żeby poprostu niemiał kable hehe :D
    Preskaler
    Level 39  
    Możliwe to jest do zrobienia za niewielkie piemiądze, tylko należy w to włożyć trochę wiedzy i duuuużo dłubania i potu. Zrealizować można takie zadanie za pomocą dwóch nadajników pracujących na dwóch różnych częstotliwościach i dwóch odbiorników odpowiednich do nadajników. Przy bramie instalujemy nadajnik Nr. 1 z mikrofonem i odbiornik Nr. 2 z głośniczkiem oraz układ czasowy, który uruchamiany jest przez naciśnięcie przycisku dzwonka i podtrzymywany przez ok. 0,5 min. Od czasu naciśnięcia przycisku, włącza się nadajnik Nr. 1 i odbiornik Nr 2. Są one włączony przez czas podtrzymania ok. 0,5 min. Wszystko to jest zasilane z baterii lub akumulatorków (trzeba je regularnie wymieniać lub ładować z baterii słonecznej). W domu Instalujemy mikrotelefon umieszczony na widełkach przełącznika, który po podniesieniu go, przełączy buzer (dzwonek) na słuchawkę i włączy nadajnik Nr. 2 z mikrofonem (w mikrotelefonie). Oczywiście odbiornik Nr. 1 włączony musi być ciągle. Tak w skrócie wyobrażam sobie rozwiązanie tego tematu. Swoją drogą to szkoda, że nie podsunąłeś mi tego tematu w zimie (gdy było więcej czasu) to spróbowałbym zrobić taki domofon.
    piterrr_
    Level 11  
    Dzięki za odpowiedź daje duzo do myślenia ale wpadłem na pewien pomysł mozna by to było zrobić na zwykłych odbiornikach i nadajnikach i dodzielnie np zrobic dzwonek bezprzewodowy .Myślałem też że można by było to zrobić jakoś na dwóch telefonach i do nich podpiać nadajnik i odbiornik.I jeszcze jakie do tego polecalibyście nadajniki bo ostatnio kupiłemkit jakiejs firmy i po wyłaczeniu i włączeniu ponownie minimalnie zmienia się częstotliwość. Mam jescze w moim miescie do wybory kit nord elektronik (mininadajnik) bo myśle że zasięg 40m mi wystarczy (to ma chodzić w domu) ale bardzo zainteresował mnie pomysł z tym mikrotelefonem.Wsumie ja już niewiem co mam robić
    pomóżcie proosze
    z góry dzięki za odpowiedzi
    pozdrawiam piterrr_
    szogun
    Level 23  
    Na jednym temacie licznik postów
    zwiększył Ci się o 5 więc już nieżle.
    A wracając do tematu to wymyśliłeś
    rzecz która nie ma rzadnego
    uzasadnienia ekonomicznego ani innego.
    Temat jest trudny a do tego problemy
    z zasilaniem urządzeń do pracy ciągłej.
    Zrób dzwonek bezprzewodowy.
    A naprawdę to pociągnij jakiś kabelek.
    Powodzenia

Szogun
    zodiak318
    Level 34  
    Ale Ty przecież szukasz b e z p r z e w o d o w g o a nie na kablach, chyba że już zmieniłeś zdanie.
    szogun
    Level 23  
    Aktualnie jest w kerfurze dzwonek.
    cena promocyjna 39,90.
    Zasięg 50m.[wg. instrukcji]

Szogun
    romanoo
    Level 10  
    proponuje bramotel firmy SLICAn www.slican.pl podłanczasz domofon do tego i telefon bezprzewodowy i juz koszt około 250 netto
    Pozdrawiam