Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens-Siwamat XL 528 (problem z zasilaniem)

09 Kwi 2009 11:41 9040 8
  • Poziom 9  
    Witam, oczekuję podpowiedzi co do usterki posiadanej przeze mnie pralki Siemens-Siwamat XL 528. Od pewnego czasu po włączeniu pralki wyrzuca mi róźnicówkę. Sprawdziłem instalację elektryczną mieszkania-ok (zresztą jest nowa, pralka jest zasilana oddzielnym bezpiecznikiem), gniazdo wtykowe-ok, wymieniłem niepotrzebnie wtyk sznura zasilającego. Instalację dodatkowo sprawdziłem poprzez podłączenie pod gniazdo żelazka , jest ok. Jak podłączę pralkę do gniazda bez uziemienia działa bez zastrzeżeń, z tym, że wiadomo pralka nie jest uziemiona, podczas prania na jej obudowie czuję lekkie "mrowienie" prawdopodobnie przebicie). Informacji tej potrzebuję oby nie dać się oszukać, a być może sam dam sobie radę z usterką. Z góry dziękuję
  • Moderator AGD
    Witam
    Do sprawdzenia grzałka (prawdopodobnie ma przebicie i do wymiany)
  • Poziom 9  
    Poczytałem, na innych forach i chyba Robson 33 będziesz miał rację. Dzięki za podpowiedz. Sprawdzę grzałkę prawdopodobnie po świętach, nie chcę jej rozgrzebywać teraz, w każdym bądź razie dam znać jak się to skończyło.
    Tak na marginesie może ktoś wie jakiego rodzaju grzałka jest zamontowana w wymienionym typie pralki i ewentualnie gdzie jej szukać. Z góry dziękuję.
  • Poziom 13  
    Czasami zdażało mi się że przebicie miał silnik, przemierz go.
  • Poziom 9  
    Witam. Już wiem , że usterka to niesprawna grzałka. Po jej odłączeniu i włączeniu pralki róźnicówka nie wyrzuca. Już ją wymontowałem i pozostaje mi ją tylko zakupić. Jeszcze raz ROBSON33 dziękuję za trafną diagnozę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli oryginalna grzałka jest z zespoloną czujką NTC kup jakąkolwiek grzałkę z otworem na czujkę i przełóż NTC ze starej grzałki.Jeśli nie ma czujki NTC to sprawa jest jeszcze prostsza , może być grzałka 1800-2000W aby weszła w otwór kotła. Nie musi być to grzałka firmowa , jest cała rzesza grzałek które są współwymienne z oryginałem i dużo tańsze nie odbiegając jakością. Pamiętaj tylko przy kupnie aby nie była dłuższa niż szerokosć kotła aby weszła cała bez problemów.
  • Poziom 21  
    Wymieniłem grzałkę, zmieniłem czujnik i wszystko gra. Dodam zdjęcia dla całkowicie początkujących gzie jest grzałka. Do zakupu potrzebny był numer z tył pralki WM52800PL. Na czerwono zaznaczone miejsca śrub potrzebne do odkręcenia.Aby ściągnąć fartuch trzeba zdjąć znajdujący się na nim oring. Aby wyjąć grzałkę wykręć środkową śrubę do której mocowany jest zacisk uziemiający i podważaj śrubokrętem.
    Pralka Siemens-Siwamat XL 528 (problem z zasilaniem) Pralka Siemens-Siwamat XL 528 (problem z zasilaniem) Pralka Siemens-Siwamat XL 528 (problem z zasilaniem)