Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY KV25T1K chassis BE3B

11 Gru 2002 08:37 2699 6
  • Poziom 15  
    Niestabilny strzępiący obraz ze sporym "pompowaniem" nie związanym ze zmianami jaskrawości. Napięcia zasilające bez tętnień, sygnał video prawidłowy , synchronizacja i sterowanie H oraz oscylogramy z trafopowielacza nie wykazują żadnych nieprawidłowości. Pomiar WN wykazuje zmiany ponad 1KV przy całkowicie wyciemnionym kineskopie.
    Podejrzewam trafopowielacz i w zasadzie oczekuję na potwierdzenie czy ktoś z Kolegów trafił na taki przypadek w w/w chassis ew. inne wskazówki. Z góry dziękuje za odzew !
  • Poziom 20  
    W innym modelu Sony miałem identyczne objawy- uszkodzony okazał się trafopowielacz!
  • Poziom 39  
    Sprawdz (przelutuj) jeszcze nogi na trafopowielaczu szczegolnie mase ktrora lubi czesto przerywac. Jezeli nie pomoze to chyba masz racje z trafem. :lol:
  • Poziom 23  
    Jakiś czas temu opisywałem podobny problem z sony i to był trafopowielacz tak jak mówią koledzy,u mnie dochodził jeszcze efekt jonizacji(charakterystyczne skwierczenie wewnątrz trafa),oraz nieznaczne przebicie przy wyjściu przewodu WN z trafa.
  • Poziom 40  
    U mnie, podobne objawy wykazywał Sony, który miał zimne luty na trafopowielaczu, szczególnie wyprowadzenie przy regulatorach G i focus, szkoda że nie zabardzo pamiętam czy to te chassis, lecz napewno było to Sony. Wysokiego nie mierzyłem, naprawiłem u klienta w domu, nie było tak prosto, bo nie było nic widać gołym okiem.
  • Poziom 15  
    Wymiana trafopowielacza załatwia sprawę. Dzięki za wskazówki !