Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vista 64 bitowa - pytanie teoretyczno praktyczne

09 Kwi 2009 14:53 1178 12
 • Poziom 22  
  witam,

  mam takie pytanie - posiadam grafike ze sterami 32bit (hd4850), system vista 64bit, gra np. gta4 32bit - kiedy będzie działać szybciej jak sterownik grafiki będzie 32bit czy 64bit?

  W ogóle jeżeli jest możliwośc prosiłbym o odesłanie do jakiegoś, waszym zdaniem, najlepszego artykułu o tym mówiącego bo w ogóle się w tym nie orientuje,

  pozdrawiam
 • Poziom 2  
  Oczywiście że stery 64bit będą lepiej się sprawować. Pamiętaj jednak że GTA4 jest bardzo słabo zoptymalizowana i praktycznie na każdym sprzęcie chodzi słabo.
 • Poziom 22  
  Mi chyba chodziło o coś innego, jak rozumie aplikacje 32bit na viscie 64bit sa jakos emulowane tak?

  Czyli w przypadku sterów 32bit nastepuje dwu-krotna emulacja do 64bit na grafice i aplikacji?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 22  
  Teraz wiem ze nic nie wiem...

  Mogę prosić o jakiegoś linka do, Twoim zdaniem, dobrego artykułu, z tłumaczeniem dla laika?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 18  
  ciubas napisał:
  posiadam grafike ze sterami 32bit (hd4850), system vista 64bit


  coś kręcisz, nie możesz mieć 32 bitowych sterowników w 64 bitowym systemie. Sterowniki działają w trybie jądra i muszą być 64 bitowe (dlatego 64 bitowy Windows XP się nie przyjął - nie było dla niego 64 bitowych sterowników).

  Programy działają w trybie użytkownika - 64 bitowe systemy pozwalają na uruchamianie zarówno 64 bitowych programów, jak i 32 bitowych, ale już nie masz szans na uruchomienie aplikacji 16 bitowych (DOS).

  pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Niestety Windows to nie Ubuntu ani żaden inny Linux i niema emulacji... Programy 32 bitowe nie wykorzystują porostu w pełni możliwości systemów 64bitowych i tyle... Ale jeśli aplikacja 32bitowa instaluje jeszcze jakieś swoje sterowniki itp (np antywirusy i firewalle itp) wtedy mogą się zacząć problemy i wykrzaczenia programów, czasem już przy samym procesie instalacji :)

  W przypadku sterowników 32 bitowych Windows pracuje jak 32bitowa maszyna i tyle (nie wykorzystywana jest w pełni możliwość adresowani pamięci)
  Gdy Windows działa prawidłowo ze sterownikami 32bitowymi to zamiana ich w systemie 64bitowym na 64 bitowe nie sprawi że np grafika będzie szybciej działała w jakikolwiek odczuwalny sposób.
  Sterowniki są dołączona w wersjach 64bitowych ponieważ nie zawsze system działa stabilnie ze sterownikami które nie są do niego przeznaczone.

  Jak pewnie wiesz 64 bitowe systemy pozwalają na używanie większej ilości Pamięci ram niż 4GB itp ale to wszystko łatwo znaleźć w sieci :)

  Czy o to pytałeś?

  P.S Kolega goofy3 który odpowiedział wyżej nią ma racji co do szybkości. Sterowniki 64 bitowe są stabilniejsze na 64bitach ale jak działa prawidłowo ze sterownikami 32bitowymi to nie poczujesz ŻADNEJ różnicy
 • Poziom 22  
  Na wiki za duzo nie ma w artykule o architekturze 64 bitowej.

  Kręce? A może nie wiem - catalist zaistalował się jako 32bit, stad mój wniosek że sterownik również jest 32bit.
 • Poziom 13  
  Jeśli wszystko działa prawidłowo, bez żądnych zwisów systemu itp to nic nie musisz robić bo zmiana sterowników nic nie zmieni. Na pewno szybciej nie zacznie Ci działać.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 22  
  Niestety tekst jest zbyt techniczny, abym spokojnie zrozumiał wszystko co bym chciał;/

  Moderowany przez mat_ed:

  Przypominam koledze o 16 punkcie regulaminu forum:

  Cytat:

  Za podstawowe przesłanie w działalności na forum uznaje się bezinteresowność, własną inicjatywę i przedsiębiorczość użytkowników. Nie będą akceptowane wszelkie formy lenistwa, i roszczeniowego charakteru prezentowane przez użytkowników.