Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Promieniowanie z generatora HV

Liquidator88 09 Kwi 2009 17:36 1202 5
  • #1 09 Kwi 2009 17:36
    Liquidator88
    Poziom 14  

Witam. Mam takie pytanie... Ostatnio zbudowałem generator HV na trafopowielaczu z TV i kiedy zblizyłem do trafoka HV dozymetr, który mierzy TYLKO promieniowanie gamma, zaczoł szaleć... czy to normalne że promieniuje? licznik zlicza ogromną ilość impulsów i po pewnej chwili brakuje mu skali... Czy to niebezpieczne?

0 5
  • Pomocny post
    #2 09 Kwi 2009 20:00
    adamjur1
    Poziom 39  

Pewnie zakłóca się od pola elektrycznego ( ew el-magn.) coś w środku licznika.....
    Pozdr.J.

0
  • #3 09 Kwi 2009 23:50
    Ronin64
    Poziom 35  

Ze swojej strony mogę dodać, iż ja też bawiłem się kiedyś w generatorem HV (budowałem sobie lampę plazmową) zbudowanym na trafo z bodajże Rubina/Elektrona. Efekty pracy były niesamowite aż do czasu kiedy uświadomiłem sobie z czym mam do czynienia. Gdy testowałem działanie całości to pierwsze co zauważyłem to zapalanie się próbówki (ta z neonówką w środku) w odległości około 50 cm od generatora. Najlepszy był jednak wpływ na organizm bo będąc (dość długo jak to przy testach/zabawie) w pobliżu pracującego generatora poczułem wzrost temperatury ciała oraz lekkie napięcie mięśni klatki piersiowej. Także uważaj na siebie bawiąc się swoim generatorem.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Kwi 2009 00:12
    methyl
    Poziom 16  

...zakłócenia spowodowane polem E-M !
    Brak promieniowania jonizującego.

0
  • #5 10 Kwi 2009 08:25
    anonymousexd
    Poziom 24  

Witam
    Jeden z moich generatorów hv sporadycznie.. uruchamiał komputer. Nie wiem czym było to spowodowane, w każdym razie musiałem wyłaczać kompa z sieci na czas pracy genratora. Dodam jeszcze ze wyładowania wn dość często powodują też zakłócenia telewizji. No i jonizują powietrz,e. Ale o promieniowaniu gamma z tranformatorka z tv nie słyszałem

0
  • #6 10 Kwi 2009 12:37
    Liquidator88
    Poziom 14  

OK Czyli to tylko zakłucenia... Troche dziwne wydały mi się wskazania licznika dlatego wolałem się upewnić czym to spowodowane. Dziękuje wszystkim za pomoc i goraco pozdrawiam :)

0