Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President Herbert brak odsłuchu

arturbajerski 09 Apr 2009 19:35 2164 4
    arturbajerski
    Level 21  
    Witam trafił mi się president herbert z taką oto usterką . Nadaje normalnie sprawdzane wszyscy mnie słyszą , odnośnie odbioru jak nadawałem z innego radia nośna się zapala widać na wskaźniku diody palą lecz nic nie słychać zupełna cisza w głośniku . Głośnik sprawny w 100% .
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Jeżeli głośnik na 100% sprawny , to może być :
    - popsute mechanicznie gniazdo głośnika EXT. Brak styku przełączającego na głośnik wewnętrzny.
    - przerwany przewód od głośnika wewnętrznego
    - urwany przewód we wtyczce mikrofonowej
    - urwany kabel od głośnika pomiędzy wtykiem mikrofonowym a tzw. gruszką
    - przełącznik nadawanie/odbiór (PTT) nie złącza głośnika

- dość często jest spalony głośnik wewnętrzny .

To takie przykładowe naprawy.

Pozdrawiam.
    arturbajerski
    Level 21  
    Więc tak wszystko zostało sprawdzone mikrofon w 100% sprawny głośnik też gniazdo od zewnętrznego głośnika kable od głośnika też sprawne a w głośniku kompletna cisza .
    green33

Level 31  
    no to schemat i wkrętak (czy coś podobnego generujące 50 Hz :) ) i jedziesz po sznurku szukając gdzie zgubi 50 Hz :)
    Czy jak przytykasz wkrętak do środkowej nogi potencjometru VOL coś słychać ?

Marcin
    arturbajerski
    Level 21  
    Sprawdzę czy coś słychać dziś po pracy ale jak wziąłem głośniczek podłączyłem pod pierwszą nogę potencjometru " pierwsza czyli jak mamy przód radia ta ta od prawej strony " a drugi kabel do masy to było słychać ale bardzo cicho , ja jestem słyszalny bardzo dobrze . Gdzieś na jakimś forum był taki sposób :) .