Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć oscyloskop do sieci energetycznej?

09 Kwi 2009 20:24 2508 15
  • Poziom 10  
    Witam. Tak jak w temacie, jak podłączyć oscyloskop do sieci energetycznej tak żeby go nie spalić.
  • Pomocny dla użytkowników
    Ale do jakiego napięcia ? 230V czy 15 kV, bo tu i tu jest energetyczna
  • Poziom 10  
    Mam taki referat zrobić to myślę że do NN i do WN .
  • Poziom 17  
    do NN wystarczy ustawić zakres powyżej 400V, a do WN zastosować sondę wysokonapięciową np 1:100
  • Poziom 13  
    do WN to chyba raczej przez przekładnik
  • Poziom 10  
    Chce mierzyć prąd i napięcie, a chce uzyskać przebiegi tego prądu i napięcia
  • Poziom 17  
    Po co zawracać sobie głowę przekładnikiem, skoro każdy podrzędny elektronik naprawiający tv posiada do oscyloskopu sondę do 50kV, sonda działa na zasadzie dzielnika więc nie wprowadza błędu jak przekładnik, a po za tym jest tańsza.
    W kwestii prądu przy sieci energetycznej - myślę że może być problem z dokładnym uzyskaniu przebiegu ...
  • Poziom 41  
    A ja myślę, że nie zbliżaj się do lini przesyłowych!! Jak sobie wyobrażasz podłączenie się do słupa 15V z oscyloskopem? wleziesz na słup i przytkniesz kabel??
  • Poziom 17  
    Wojtek(KeFir): "15V" to nie tragedia... :)
    a tak na poważnie to przeczytaj o co chodzi koledze - chodzi o referat a nie chodzenie po słupach.
  • Poziom 41  
    bielaszkin napisał:
    Chce mierzyć prąd i napięcie, a chce uzyskać przebiegi tego prądu i napięcia

Ten cytat, według mnie jednoznacznie świadczy o tym co chce zrobić.

Racja, miało być 15kV :D
  • Poziom 17  
    ale w dalszym ciągu chodzi o referat - "co chce zmierzyć" ale w referacie.

Jeśli post by brzmiał"
    "piszę referat o wyprawie na Wenus, i chcę zmierzyć tam temperaturę - jaki termometr miałbym wziąć ?"

Uwierzyłbyć że jutro kolega startuje na Wenus ?
  • Poziom 41  
    Ja zrozumiałem, że chce wyniki swoich pomiarów zamieścić w referacie.
  • Poziom 10  
    To koledzy co proponujecie może macie jakieś linki z jakimiś informacjami jak to zrobić?