Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z 2 komputerami przez LAN

09 Kwi 2009 22:13 938 7
  • Poziom 22  
    Mam problem, jeden komputer ma podłączony do internetu przez USB do modemu Netia podobne jak do neostrady. A drugi komputer jest podłączony przez LAN do pierwszego komputera. I działał dobrze, był połączenie z internetem przez pół roku. Ale od tygodnia ten drugi komputer nie może połączyć z pierwszym komputerem, spróbowałem na nowo sterowniki do karty LAN w obie komputery i nadal nic, I dodatkowo skanowałem antywirusem i nie ma wirusów. Dodatkowo zauważyłem ze na właściwości karty sieciowej(pierwszy komputer) połączenia lokalne na zaawansowanie pisze: System Windows nie może wyświetlić właściwości tego połączenia. Informacje Instrumentacji zarządzania Windows(WMI)mogą być uszkodzone. Aby rozwiązać to przywrócić do poprzedniego stanu przez Przywracanie systemu itd. Co mam zrobić?
  • Red. Komputery FAQ
    airbites napisał:
    Aby rozwiązać to przywrócić do poprzedniego stanu przez Przywracanie systemu itd. Co mam zrobić?

A robiłeś przywracanie systemu, stąd wziął się ten błąd? Może spróbuj zrobić przywracanie systemu i sprawdź czy nadal będzie ten błąd, jak będzie to zawsze możesz wrócić do tego stanu co masz teraz.
  • Poziom 22  
    dzis spróbowałem przywrócić o tydzień wcześniej i nadal nic. Ale obie kompy widzą ze sobą ale nie może łączyć z internetem. I nadal jest ten błąd.
  • Poziom 28  
    Jakie to systemy?
    Sądząc po tym co napisałeś mają się widzieć, więc sprawdź na pierwszym udostępnianie połączenia a na drugim konfigurację IP, bramy.
  • Poziom 22  
    na obie komputery są Windows XP.
    Tyko problem jest to ze IP jest dynamiczny zmienia się IP po każdym połączeniu tak jak Neostrada.

Na pierwszym jest np. adres 195.234.03

a na drugim pokazuje np. 165.356.214.01 i 255.255.255.0
    a reszta jest pusta tak samo jak w pierwszym tez puste.
  • Poziom 28  
    Najprostszym sposobem jest ustawić na obu stałe IP. Na drugim (tym nie podłączonym do Netu) ustawiasz bramę taką jak IP pierwszego. DNS wpisujesz taki jaki Ci odpowiada. Różne można znaleźć w sieci.
  • Poziom 19  
    walek33 napisał:
    Na drugim (tym nie podłączonym do Netu) ustawiasz bramę taką jak IP pierwszego.

tylko pamiętaj o tym że IP tej karty sieciowej do której podpięty jest ten drugi komputer a nie tej do której jest podpięty internet, to nie ma tutaj znaczenia w połączeniu komputerów jakie IP dostajesz z zewnątrz
  • Poziom 22  
    już działa, okazało ze był oznaczony opcja w sieci telefoniczne (właściwości-> zaawansowanie),,Zezwalał innym na połączenie tego komputera.." itd.