Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

oświetlenie ze zmiennym światłem - świetlówka z ledem

alienum 09 Kwi 2009 23:42 648 0
  • #1 09 Kwi 2009 23:42
    alienum
    Poziom 10  

Niedawno w markecie zobaczyłem ciekawą świetlówkę marki chyba Osram. Była to świetlówka z ledem która była włączana normalnie przełącznikiem jednak jeżeli w ciągu 5s wyłączyło się ją i ponownie włączyło zapalał się Led wbudowany w niej. Aby ponownie włączyć świetlówkę należało wyłączyć prąd na minimum 5s i dać żarówce prąd.

Na podstawie tej żarówki chciałbym zrobić oświetlenie na korytarzu wykorzystując zasadę działania tej żarówki. Aby w pierwszej fazie prąd szedł do zwykłego żyrandola z żarówkami a gdy zajdzie potrzeba to żeby puścić prąd do układu 300 diod led (jednego rodzaju oczywiście żeby nie było dużego kręcenia z dopasowywaniem) zamontowanych w suficie.
    Pod sufitem mam nie za dużo miejsca więc chciałbym żeby układzik sterujący oraz wszystko co potrzebne do podłączenia Ledów na 230v było by potrzebne zmieściło się w obudowie żyrandola, więc nie może to być ze dużych rozmiarów ;) A i nie chciał bym układów z procesorami bo nie mam gdzie go zaprogramować. Głównie chodzi mi o ten sterownik jak go wykonać żeby po określonym czasie miał różne działanie. Bo o Ledach na 230v to jest dużo i można coś wybrać chyba że to już w sterowniku by się zawierały ledy to również prosił bym o uwzględnienie moich 300 ledów oczywiście zmiany ilości ledów są możliwe gdzieś +/-100 sztuk.

Jeśli ktoś wie jak wykonać takie sterowanie z góry dziękuję ;)

Moderowany przez pol102:

Proszę pisać staranniej. Ostatni raz poprawiam koledze post bo istnieje funkcja do sprawdzania pisowni.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME