Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki w tylne drzwi, jakie i czy to ma sens?

Lasot 10 Kwi 2009 00:21 6258 12
  • #1 10 Kwi 2009 00:21
    Lasot
    Poziom 10  

Zastaniawiam się nad zmontowaniem głośników w tylne drzwi w samochodzie sedan 4d. Musiałyby być zasilane pod same radio (Alpine 4x45W) i żeby grały także basem.

Moja obecna konfiguracja to:
    przód - pbx es-6c zasilene wzmakiem vib411
    kufer - sub phaselinear zasilany wzmakiem vibe411
    tylna półka - hertz ecx-690 zasilane koncówką mocy radia.

Co sądzicie o pomyśle montażu głośników w tylne drzwi? Czy będzie je słychać? I czy tak naprawdę jest sens?

0 12
  • #2 10 Kwi 2009 09:24
    r0cq
    Poziom 15  

Zależy kto co lubi, jeśli chcesz mieć głośniczki w tylnych drzwiach to je tam umieść dla swojej satysfakcji , jednak ja bym odradzał je tam umieszczać ponieważ za dobrze ich tam nie słychać i naprawdę nie ma sensu bawić się z ich montażem. Ale kto co woli :D

0
  • #3 10 Kwi 2009 10:18
    bambino_81
    Poziom 23  

Witam.Niewiem jaki efekt chcesz uzyskać z tych głośników w tylnych drzwiach?Ja dla poprawienia wysokich i średnich tonów[nie basu] oraz ogólnego lepszenia nagłosnienia tyłu zastosowałem 3 drożne magnaty na tylnej półce z serii power i efekt jak dla mnie jest zadziwiający!Oczywiście w bagażniku mam woofer.Także moim zdaniem włożenie głosników w tylne drzwi nie poprawi ani głosności ani nic.

0
  • #4 10 Kwi 2009 11:58
    Lasot
    Poziom 10  

Dzięki koledzy. W takim razie nie będe tego ruszał. Pozdro :)

Dodano po 1 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie do bambino_81. Możesz mi powiedzieć jaką masz konfiguracje u siebie w aucie? Jakie klocki i co jak podłączone? Dzięki

0
  • #5 10 Kwi 2009 16:55
    bambino_81
    Poziom 23  

Witam.A więc tak.Jednostka sterująca to clarion DXZ 948RMP z procesorem dzwięku przestrzennego dolby pro logic,głosniki przód na podszybiu orginalne syczki,w drzwiach kickbasy velocity modelu nie pamietam,tył były orginalnie w półce 4x6 phonocary zastąpione mac audio z serii power no a w bagażniku teraz jest orion 2500D+HCCA 15,2.Nie jest to może sprzęt z wysokiej półki i może nie za bardzo jakościowo ale u mnie chodziło oto aby miało to kopa także u mnie się ten zestaw sprawdził.

-1
  • #6 10 Kwi 2009 17:09
    Lasot
    Poziom 10  

bambino popraw mnie jeśli się mylę. Masz radio 2RCA, wzmacniacz 4CH, Subwoofer, przedni i tylny zestaw głośników?
    Jak to wszystko podłączyłeś? W jakiej konfiguracji? Czy wszystko gra Ci pod wzmacniaczem?

0
  • #7 10 Kwi 2009 17:19
    powalla
    Moderator CarAudio

To radio ma 3 pary wyjść RCA (rear, front i sub ... z czego można jeden sub w menu przerobić na center :) ).

0
  • #8 10 Kwi 2009 18:58
    bambino_81
    Poziom 23  

Wszystkie głosniki mam podpięte na razie pod radio.Gra to przyzwoicie choć jest w koncepcji jakaś 4 kanałówka do tego.A tamten wzmacniacz to oczywiście mono blok i tylko i wyłącznie podpięty jest ten HCCA jak wiesz co mam na myśli:D

0
  • #9 10 Kwi 2009 23:53
    Lasot
    Poziom 10  

Spoko czaje. Ja teraz mam podłączony wzmacniacz pod przedni zestaw i subwoofer, natomiast tylne głośniki 6x9 grają pod samym radiem. Właśnie zastanawiam się nad podłączeniem przodu i tyłu pod same radio, a do subwoofer'a zamontować mocniejszy piec. Obecnie mam Lanzar Vibe411 i szczerze to nie jest demon mocy :) Mój subwoofer spokojnie może przyjąć na siebie więcej mocy.

Drugie rozwiązanie to kupienie wzmacniacza 5 kanałowego i radia z 3 parami RCA. wtedy połącze wszystkie elementy pod jedno źródło. Tylko, że wydam więcej pieniędzy :(

Dobry jest ten Twój model Clarion'a?

0
  • #10 11 Kwi 2009 08:44
    bambino_81
    Poziom 23  

Niegdyś jeden z najwyzszej półki.Cena wtedy czyli jakieś 3 lata temu to prawie 4500zł.Teraz na allegro można go dostać za około 600-700zł.Jest już model wyższy tego radia z kolorowym wyświetlaczem.Radio jak dla mnie jest FULL wypas.Dotykowy ekran,animacje,i tyle bajerów że hej.Najważniejszy jednak jest procesor.Dzwięk jak w kinie domowym.Ja mam ustawione tak że dzwięk dobiega ze wszystkich głosników jednakowo.Nie jeden znajomy był pod wielkim wrażeniem tego radyjka.

0
  • #11 11 Kwi 2009 08:50
    powalla
    Moderator CarAudio

Ma jedna wadę ... brak aktywnej zwrotki ale oczywiście to staje się wadą tylko dla kogoś kto ją potrzebuje :)

0
  • #12 11 Kwi 2009 15:13
    Lasot
    Poziom 10  

A dzięki temu procesorowi można opóźnić przód względem tyłu?

Moim poprzednim radiem był Clarion dosyć prosty model 379RMP i kiedy podłączyłem pod ten sam zestaw Alpine tej samej klasy okazała się dużo lepszym radiem.
    To Twoje to wysoki model, więc co innego, ale ja na Clarionie się przejechałem.

0
  • #13 11 Kwi 2009 19:31
    bambino_81
    Poziom 23  

Ja go mam już 2 lata i jestem z niego w 150% zadowolony.Opużniać to mało powiedziane!Możesz ustawiać każdy głosnik osobno nie tak jak w normalnym radiu przód lub tył prawą lub lewą stronę chociaż to także ale możesz ustawiać każdy głosnik osobno,w dodatku możesz opózniać tył z przodem.Cud miód i orzeszki.Dla mnie bajka.Do tego tyle ustawień korektora,oraz innych muzycznych ustawień,podbicia basu wysokich tonów.Naprawdę fuul wypas.Dla mnie od początku była rewelka.

0