Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony DSC-W70 - napis "W trakcie pracy"

danielkk18 10 Apr 2009 11:05 2420 3
Optex
    danielkk18
    Level 2  
    Witam
    Mam problem z apracikiem sony dsc-w70.Gdy włącze aparat na wyświetlaczu pisze "W trakcie pracy" a po jakims czasie włącz i wyłącz zasilanie.Gdy podłączma go do komputera antywirus wykrywa mi wirusa w apracie,obiektyw wysówa sie i chowa. Co mam zrobic prosze o pomoc.
  • Optex
    panolimpu
    Level 13  
    Jak jest na gwarancji to oddaj do serwisu gdyż wszelkie próby zmian softu itp na własna rękę kończą gwarancję.

Jeśli już po gwarancji to wyjmij kartę i spróbuj zresetować soft :) Poszukaj w sieci jak to się robi na Twoim modelu (na szybko znalazłem coś takiego:
    "have suggested to press RESET with the camera OFF, and then switch ON.")

P.S często spotykałem się że aparaty "głupiały" jak było coś nie tak z zasilanie i często pomagała wymiana baterii/akumulatorka na nowy
  • Optex
    danielkk18
    Level 2  
    Niewiem dzwonilem do serwisu sony i powiedziano mi ze to jest wina obiektywu ze moze byc on zabrudzony lub uszkodzony.
    Lutownica
    Level 15  
    Błąd ten ukazuje się w przypadku problemów z napędem obiektywu. Po włączeniu i wysunięciu się obiektywu należy posłuchać czy w obiektywie nie słychać występującego najczęściej słabego terkotania. W kilku sztukach po wyczyszczeniu z ziarenek piasku zębatki przy głównym silniczku było ok ale jeśli dostanie się piasek do cylindra obiektywu to raczej wymiana całości.
    Demontaż :
    Rozkręć 6 śrubek obudowy, zdejm przedni i tylny panel, odłącz lcd (2 taśmy), z przodu rozładuj elektrolit, odepnij taśmę (z tyłu, nad lcd) lampy, odepnij płytkę lampy i wyjmij ją, odepnij z tyłu zaczep plastiku na którym mocowana jast płytka lampy, unieś delikatnie do góry (uważaj by nie zerwać taśmy), odczep dwie taśmy obiektywu od płytki głównej, wyjmij obiektyw.