Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony DSC-W70 - napis "W trakcie pracy"

danielkk18 10 Apr 2009 11:05 2420 3
Optex
 • #1
  danielkk18
  Level 2  
  Witam
  Mam problem z apracikiem sony dsc-w70.Gdy włącze aparat na wyświetlaczu pisze "W trakcie pracy" a po jakims czasie włącz i wyłącz zasilanie.Gdy podłączma go do komputera antywirus wykrywa mi wirusa w apracie,obiektyw wysówa sie i chowa. Co mam zrobic prosze o pomoc.
 • Optex
 • #2
  panolimpu
  Level 13  
  Jak jest na gwarancji to oddaj do serwisu gdyż wszelkie próby zmian softu itp na własna rękę kończą gwarancję.

  Jeśli już po gwarancji to wyjmij kartę i spróbuj zresetować soft :) Poszukaj w sieci jak to się robi na Twoim modelu (na szybko znalazłem coś takiego:
  "have suggested to press RESET with the camera OFF, and then switch ON.")

  P.S często spotykałem się że aparaty "głupiały" jak było coś nie tak z zasilanie i często pomagała wymiana baterii/akumulatorka na nowy
 • Optex
 • #3
  danielkk18
  Level 2  
  Niewiem dzwonilem do serwisu sony i powiedziano mi ze to jest wina obiektywu ze moze byc on zabrudzony lub uszkodzony.
 • #4
  Lutownica
  Level 15  
  Błąd ten ukazuje się w przypadku problemów z napędem obiektywu. Po włączeniu i wysunięciu się obiektywu należy posłuchać czy w obiektywie nie słychać występującego najczęściej słabego terkotania. W kilku sztukach po wyczyszczeniu z ziarenek piasku zębatki przy głównym silniczku było ok ale jeśli dostanie się piasek do cylindra obiektywu to raczej wymiana całości.
  Demontaż :
  Rozkręć 6 śrubek obudowy, zdejm przedni i tylny panel, odłącz lcd (2 taśmy), z przodu rozładuj elektrolit, odepnij taśmę (z tyłu, nad lcd) lampy, odepnij płytkę lampy i wyjmij ją, odepnij z tyłu zaczep plastiku na którym mocowana jast płytka lampy, unieś delikatnie do góry (uważaj by nie zerwać taśmy), odczep dwie taśmy obiektywu od płytki głównej, wyjmij obiektyw.