Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 1100 - zacina papier przy samym koncu

maciejb84 10 Kwi 2009 11:12 4344 15
  • #1 10 Kwi 2009 11:12
    maciejb84
    Poziom 10  

Witam,
    mam taki problem z w/w drukarka, kupilem jakis toner zamiennik i przy drukowaniu po kazdej kartce niewazne czy idzie w gore czy dolem wychodzi zacina sie ok 0,5cm, tzn nie oddaje do konca, tylko siedzi w rolkach badz tych ostatnich co ida na gore lub tez w tych zaraz po piecu, no i teraz takie pytanie bo miga pomaranczowa lampka ktora jest odpowiedzialna za zaciecie papieru ale tez za brak kasety z tonerem lub zle wlozona kaseta, nie pamietam zeby na starym tonerze mi sie tak zacinalo ale jego wyrzucilem jakis czas temu a drukarka stala nieuzywana, wiec kupilem toner zamiennik w sklepie za 68zl, fakt jakis dziwny w wykonania, ale czy to moze byc powodem takiego zachowania?

0 15
  • #2 10 Kwi 2009 11:39
    Krikesz
    Poziom 16  

Witam! Sprawdz jakie diody się zapalają po wciśnięciu przycisku. Wtedy będzie można zdiagnozować przyczynę. Pozdr:-]

0
  • #3 10 Kwi 2009 11:42
    laserjack

Poziom 31  

Prawdopodobnie wytarta flaga czujnika z lewej strony rolki pobierania papieru lub uszkodzony sam czujnik. A jak włączysz drukarkę, to dioda pomaranczowa nie miga, czyli z kasetą wszystko oki.

0
  • #4 10 Kwi 2009 23:32
    maciejb84
    Poziom 10  

no po wlaczeniu swieci sie ta ze juz gotowa do druku, no z czujnikiem to nie wiem bo jak papier idzie w gore to on juz dawno za czujnik wychodzi

0
  • #5 10 Kwi 2009 23:41
    EuMe
    Poziom 13  

Koniecznie przejrzyj czujniki, wystarczy kawałeczek papieru zacięty pod blaszą czujnika.
    Kiedyś miałem podobny problem i przyczną był; mały koralik wrzucony przez dziecko w czasie zabawy w "domek" :)

0
  • #6 11 Kwi 2009 00:19
    maciejb84
    Poziom 10  

witam,
    zauwazylem ze jeden z czujnikow ten zaraz za grzalka, na wyjsciu jak go klade to cos wolno wraca na miejsce albo wogole sie zacina, wiec moze to jest problemem? jak sie do niego dostac bo widze ze on jest na sprezynce wiec obrocilbym ja z raz zeby lepiej odskakiwal, czy to moze nie to?? drukarka ma ponad 50000 najechane wiec wiem ze ma prawo cos sie rozjechac ale zalezy mi na tym zeby ja naprawic

Dodano po 42 [sekundy]:

EuMe napisał:
    Koniecznie przejrzyj czujniki, wystarczy kawałeczek papieru zacięty pod blaszą czujnika.
    Kiedyś miałem podobny problem i przyczną był; mały koralik wrzucony przez dziecko w czasie zabawy w "domek" :)

a gdzie ta blaszka jest to zerkne u siebie

0
  • #7 11 Kwi 2009 00:28
    rys57
    Moderator

Olej blaszkę. Czujniki mają się "kiwać" swobodnie

0
  • #8 11 Kwi 2009 00:30
    maciejb84
    Poziom 10  

rys57 napisał:
    Olej blaszkę. Czujniki mają się "kiwać" swobodnie

ale to swobodnie to w jakim sensie? ten na wyjsciu sie jakby zwieszal lub bardzo powoli wracal na miejsce..?

0
  • #9 11 Kwi 2009 00:34
    rys57
    Moderator

Jak za długo będzie "wracał" to maszyna odczyta, że nie wrócił.

0
  • #10 11 Kwi 2009 00:37
    maciejb84
    Poziom 10  

i co i wtedy moze wyniknac taka sytuacja ze ok 0,5cm - 1cm papieru zostaje w rolkach, tzn nie wypuszcza do konca i zapala pomaranczowa diode? trzeba wyszarpac ta kartke... mozna sie tam jakos dostac nie rozbierajac calej drukarki? mozna przekrecic raz sprezynke zeby lepiej wracalo?

0
  • #11 11 Kwi 2009 00:46
    EuMe
    Poziom 13  

rys57 napisał:
    Jak za długo będzie "wracał" to maszyna odczyta, że nie wrócił.

Taki sam efekt powstanie, gdy włożymy za "długi" papier. Można sprawdzić działanie ustawiając w drukarce "dłuższy" papier.
    Odkurzaczem można uruchomić spowolnione czujniki.

0
  • #12 11 Kwi 2009 00:51
    maciejb84
    Poziom 10  

ale jak odkurzaczem??

0
  • #13 11 Kwi 2009 01:12
    EuMe
    Poziom 13  

Ja to robię tak;
    1. Wyjmuję toner
    2. Mam taki pędzel długi (zdaje się do malowania grzejników) i "czochram" wszystkie zakamarki drukarki. Odkurzacz też jest potrzebny do wciągania powstającego pyłu. Czasem trzeba drukarkę odwrócić na bok, do góry nogami i potrząsać.
    3. Do wydmuchiwania używam gruszki gumowej (zakupiłem w aptece).

Spróbuj włożyć do drukarki skróconą kartkę A4 i sprawdź, czy też ją przytrzyma.

Mam program firmowy na komputerze, który tak steruje drukarką, że puszcza papier po nacisnięciu spacji, trzeba wtedy ustawić w opcjach drukowania - "wysuń kartkę po wydrukowaniu" .

0
  • #14 11 Kwi 2009 01:22
    maciejb84
    Poziom 10  

i samo takie wypedzlowanie tego czujnika pomoze? nie trzeba rozbierac i przekrecac sprezynke o raz zeby lepiej wracalo?

0
  • #15 13 Kwi 2009 10:32
    laserjack

Poziom 31  

Trzeba wyjąć, zawinąć jedno oczko więcej na sprężynce i będzie oki.

0
  • #16 22 Kwi 2009 21:30
    krzysiekimp
    Poziom 11  

kup sobie sprężone powietrze i przedmuchaj czujnik za piecem tzn. jak otworzysz drukarkę to ten na dole. On musi szybko i swobodnie opadać. Uważaj żebyś sobie nie dmuchnął za dużo do środka drukarki ( tam gdzie jest toner) bo sobie zabrudzisz układ optyczny. Powodzenia ;)

0