Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matryca świeci na biało-szaro - co może być przyczyną ?

overburn 10 Kwi 2009 11:27 1697 4
  • #1 10 Kwi 2009 11:27
    overburn
    Poziom 9  

Witam

Mam acera aspire i problem taki że matryca świeci na biało/szaro (zależy jak kto nazwie ten kolor) cała powierzchnia normalnie, przygasa jak się windows ładuje itede tak że poza tym że świeci jednolitym kolorem sprawuje się ok. Wymieniona była taśma od matrycy oraz sama matryca. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, przy czym dodam że na podłączeniu monitorowym obraz wyświetla się bez problemu.

0 4
  • #2 10 Kwi 2009 11:38
    panolimpu
    Poziom 13  

A jak Ci się włącza komputer i ładuje system to jest oki? Czy odrazu po włączeniu występuje taka sytuacja?

Jeśli jest oki na samym początku to wystartuj z jakimś systemem LiveCD np Knoppix'em (możesz odłączyć dysk w laptopie przed włączeniem knoppixa) i jeśli będzie oki to pewnie wina systemu jakaś

Ewentualnie możesz spróbować zresetować bios (może coś w ustawieniach pozmieniało się) - wątpliwa sprawa

0
  • #3 10 Kwi 2009 11:47
    overburn
    Poziom 9  

tak od samego startu tak świeci. Nie wyświetla okienka dosowego poprawnie i tak dalej od samego wciśnięcia power jest mleko.

0
  • #4 10 Kwi 2009 11:57
    panolimpu
    Poziom 13  

To jeśli poszedł na płycie głównej jakiś tranzystor odpowiedzialny za wysyłanie sygnału na port d-sub to chłopaki w serwisie są w stanie to wymienić za 50zł (przynajmniej na giełdzie komputerowej) :) A a autoryzowanym serwisie za 300 min ;) I to powinno pomóc, a skoro masz taśmę i matryce która w takim przypadku może okazać się sprawna to jeszcze teraz wyjdziesz na plusie :)

Możesz się sam przyjżeć płycie głównej ale chłopaki w serwisach mają mierniki do każdego z portów żeby porównać czy prawidłowo działa i czy wszystko z sygnałami jest oki

0
  • #5 13 Lip 2009 20:43
    overburn
    Poziom 9  

No tak jak kolega napisał zwalona płyta główna, niestety ja nie dałem rady tego naprawić ale w serwisie zrobili za 200 + vat :/

0
  Szukaj w 5mln produktów