Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ursus c-328 pompa wtryskowa od c-330

10 Apr 2009 14:43 38431 26
 • Level 20  
  Witam.
  Chce kupić do ursusa c-328 nowa pompę wtryskową od ursusa c-330 bo ciagnik łapie tylko 2000rpm i ma mało siły. Słyszałem opinie że pompa sie od c330 sie nie nadaje wiec chce sie dowiedzieć jak to jest naprawde.
 • User removed account  
 • Level 20  
  Powiem tak cały traktor oprócz pompy jest po kapitalce a pompy nie przyjęli do regeneracji bo miała zaspawany klin, obroty ma małe bo ma blokadę nie wiem po co przecież powinno być do 2400rpm blokada jest plombą której nie chcę zrywać, z tymi dawkami paliwa to nic mi nie wiadomo.
 • User removed account  
 • Level 28  
  Przecież napisałeś,że do regeneracji nie przyjęli.
  Jeśli już ją wezmą na stół to rozbiorą ją w proszek.I żadne plomby sprzed 30 lat ich nie interesują. Jeśli zrobią to założą swoje.
  Pamiętaj od którego miejsca zaczynasz kręcić (licz obroty śruby).W razie niejasności możesz wrócić do stanu pierwotnego.
  A ogólnie jak pracuje silnik? Dymienie,kopcenie?
 • Level 16  
  Jeżeli robiłeś remont kapitalny silnika a pompę zostawiłeś, to prawdopodobnie jest ona już na tyle wypracowana, że nie wytwarza dostatecznego ciśnienia. Na starym silniku pewnie jakoś sobie radziła a na silniku po kapitalce gubi się. Wymiana wtrysków i ustawienie ciśnienia na nich nie na wiele się zda jeśli pompa jest słaba, po prostu nie wyrabia.
  Czy mechanik, który robił Ci remont nic nie wspomniał o stanie pompy?
 • Level 20  
  Pompa była po regeneracji jeszcze przed remontem traktorka podczas remontu mechanik woził ja do kilku warsztatów żeby ja zregenerować niestety nikt jej nie chciał brać do regeneracji . Dzisiaj z agregatem pojechałem w pole i traktor strasznie kopci z agregatem trudno mu ruszyć z miejsca o wchodzeniu na obroty już nie wspomnę powiem krótko "Więcej dymu jak roboty:/

  Mam możliwość kupna nowej nie używanej pompy do c330 za 500zł ale nie wiem czy się nada.;(
 • Level 36  
  Witam, czarny dym świadczy raczej o złym ustawieniu kąta wtrysku lub o "lejących" wtryskiwaczach, pompa raczej podaje paliwo.
 • Level 16  
  Skoro twierdzisz że pompa była po regeneracji to sprawdź końcówki wtryskiwaczy czy nie leją i ustaw ciśnienie jeśli dymi na czarno oczywiście.
 • Level 16  
  A jak traktorek chodził dwa lata temu zaraz po remoncie silnika?
 • Level 16  
  Zrób chłopaku tak. Idź poświęć jajka , jak jeszcze nie święciłeś. Jutro se te jajka zjedz razem z babą kiełbachą szynką i mazurkiem. Popij to czymś mocniejszym. W poniedziałek zrób to samo. We wtorek wykręć wtryskiwacze zawieź do mechanika niech sprawdzi i ustawi ciśnienie. Potem załóż i zobacz czy jest poprawa. Jak nie to pompa do sprawdzenia. Profilaktycznie wyreguluj luz na zaworach.
  Wesołych Świąt.
 • Level 13  
  To zadługo ten traktor nie pochodzi na takich obrotach.
 • Helpful post
  Level 11  
  chlopie zakladaj pompe od c 330 tylko nie ustawiaj na ten orginalny otworek tylko na punkt w którym najlepiej odpali ci traktorek ja tak mam i jest silniejsza od orginałyu
 • Level 11  
  c 328 z 1864 r swietna maszyna w orginale
 • Level 16  
  Witam wszystkich,
  Chciałem odgrzebac temat ponownie.
  Odebrałem (znaczy teściu) traktor od mechanika i stracił moc oraz ma problem z odpalaniem.
  Taki konował że teraz jest problem z odpalaniem czy samemu można coś sprawdzić? Wyregulowac?
  Mechanik podobno prezentował pompę.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
 • Farm machines specialist
  Na necie jest instrukcja, ciągnik prosty wszystkie regulacje bez większego problemu zrobisz sam zawory, kąt wtrysku paliwa. Jedynie pompy nie ruszysz bo trzeba stół probierczy i ciśnienia otwarcia wtryskiwaczy.
 • Level 16  
  Proszę podpowiedz mi jeszcze z tym:
  ursus c-328 pompa wtryskowa od c-330
  Zaznaczyłem na czerwono wystające tzw"ssanie"?
  Podczas odpalania jak tym przekręce to odpala, bez tego jest masakra :( wyczytałem że powinno się to automatycznie przekręcać po dodaniu gazu na maksa ale tak nie jest dlaczego? Można samemu to wyregulować?[/img]
 • Level 18  
  Jest to "wbogacacz dawki rozruchowej" stosowany w pompach wtryskowych silników S - 312, S - 312B, S - 312C ( Ursus C 330 do numeru 201400). Dawkę rozruchową zwiększa się przekręcając ręcznie kółko. Natomiast wyłącza się ona automatycznie, po osiągnięciu przez silnik określonych obrotów.
 • Level 16  
  Czyli źle zrozumiałem, automatycznie się nie włącza tylko wyłącza :-)
  A jest jakiś automat aby to samoczynnie się włączyło?
  Tesciu mówił że tak było wcześniej ale to wykrecili a ja nie pamiętam jak to wyglądało :-(