Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PDC 585 - nieprawidlowe działanie, pobieranie wody itp

adampyndzel 10 Kwi 2009 16:28 2761 5
  • #1 10 Kwi 2009 16:28
    adampyndzel
    Poziom 16  

Witam.

Problem jak w temacie, szerzej opisując to pralka z pozoru działa normalnie. Po załączeniu pobiera wodę do prania wstępnego, cykl przebiega prawidłowo lecz jednak przy wykonywaniu 2 cyklu pobiera zbyt dużo wody a w zasadzie pobiera ją nieustannie, bęben zalany całkowicie. Równocześnie z pobieraniem wody na silniczku programatora zanika napięcia więc wnioskuje ze pozostaje w spoczynku. Jaka może być tego przyczyna? Zbyt dobrze się nieznam na AGD wiec proszę o pomoc.

Z góry dziekuje za odpowiedź.
    Pozdrawiam.

0 5
  • #2 10 Kwi 2009 16:45
    marqs-60
    Poziom 20  

Witam.Sprawdź, wyczyść - udrożnij układ hydrostatu (od hydrostatu w dół wężyk i kubek).

0
  • #3 10 Kwi 2009 16:49
    PBK
    Specjalista AGD

1.zabrudzony kubek hydrostatu -do przeczyszczenia
    wystarczy zdemontować tylną osłonę obudowy i szukać cienkiego ciśnieniowego wężyka przy dolnej łapie krzyżaka zewnętrznego
    wyjmujemy całość i dokładnie czyścimy pod bierzącą wodą

2.do sprawdzenia elektrozawory
    - łatwo je sprzwdzić w momencie gdy zaczyna brać za dużo wody odłaczamy wtyczkę , jeśli nadal pobiera to znaczy że elektrozawory są do wymioany

0
  • #4 10 Kwi 2009 17:00
    adampyndzel
    Poziom 16  

Obstawiałem hydrostat lecz nie chciałem go demontować ponieważ obawiam się wycieku wody z nieszczelności pomiędzy bębnem a gumą. Hydrostat zaraz sprawdzam (siweta, duzo prania) a elektrozawory sprawdziłem jak mówisz, lecz po wyjęciu wtyczki woda jest odcinana. Czas pokaże...

0
  • #6 10 Kwi 2009 17:40
    adampyndzel
    Poziom 16  

Więc tak. Nic nie rozbierałem, nic nie wyciągałem pralkę ponownie uruchomiłem i jak narazie cykl prania zasadniczego przebiega normalnie ponieważ poziom wody jest odpowiedni ale poczekam na ciąg dalszy. Po zakończeniu prania wyjmę kubek i zobaczę czy ewentualnie w nim coś siedziało. A tak na boku to przepraszam za moje głupie pytanie w pierwszym poscie odnosnie braku napięcia na silniczku, teraz juz wiem dlaczego zanika:)

1