Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool awg 879/D spięcie

10 Kwi 2009 17:54 10104 16
  • Poziom 16  
    Witam serdecznie, wczoraj nastąpiło spięcie i spalenie kostki z kablami pod zbiornikiem w ww pralce. Powodem było zalanie wodą pralki (od góry)prawdopodobnie z powodu zbyt duzej ilości wsypanego proszku w czym moja żona się lubuje i przydarzyło się jej to już wcześniej kilka razy tzn. zalanie wodą jednakże bez spięcia. :cry:
    Po starannym połączeniu owych spalonych kabli z pominięciem owej kostki, pralka nadal nie daje znaku życia. Wyświetlacz ciemny, zero odzewu pralki. Ponieważ kable które się spaliły sa połaczone z niżej załączonym modułem prosiłbym o okreslenie jak ta cześc fachowo się nazywa i ewentualnie gdzie moznaby ją dostać. Zdaje się że to droga zabawka. Obawiam się czy tylko ten element uległ uszkodzeniu...

http://demol.pl/~cyberhome/album_pic.php?pic_id=39

Przepraszam, czy na tym forum nie mozna dawać zdjęć?

Można wklejać zdjęcia: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html

mrhari
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Ten moduł to programator pralki i obawiam się że "PADŁ"
    koszt programatora to ok 400 zł dlatego jeśli potrafisz lub masz kogoś kto zna się na elektronice to niech go dokładnie przeglądnie......może go uratujesz....
    powodzenia
  • Poziom 16  
    Dzięki za szybką odpowiedź i poradę. W serwisie dowiedziałem się ze od 1 III ceny na czesci whirlpool wzrosły do 40% z uwagi na zmienę kursu złotego, w zwiazku z tym obawiam sie ze teraz cena juz mocno przekracza owe 400 zł. Tak ze raczej masz rację że pozostaje elektronik.
    Czy to na pewno programator? bo gdzies w międzyczasie znalazlem ze to moduł sterujący, chyba ze to to samo...
    I jeszcze jedno jak oceniasz szanse ze naprawa skonczy sie na owym module?
    Pozdrawiam

P.S. W sprawie zdjęć dzieki za info!
  • Specjalista AGD
    Sprawdź blokadę.
  • Poziom 16  
    hm, co za blokadę?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    leszelka napisał:
    hm, co za blokadę?
    whirlpool zawsze był drogi ale z tego co się orientuje to wcale nie musisz kupować modułu whirlpool kup moduł ardo jest o połowę tańszy przerabiałem ten temat z moją pralka z tym że mi się udało naprawić moduł.
  • Specjalista AGD
    Blokadę drzwi pralki.
  • Poziom 16  
    Blokada jest ok. Ja mam model z wyświetlaczem i zawsze po włączeniu pralki wyświetlacz się świecił. Niestety teraz zero objawów życia.
    A tak mi teraz przyszło do głowy czy te pralki nie mają jakiegoś bezpiecznika?

Dzięki za informacje o ardo. Faktycznie na module nie ma nic o firmie whirlpool więc pewnie nie jest to ich oryginalny produkt. Jest to zawsze kolejne wyjście.
    A pamiętasz co nawaliło u Ciebie w owym module?
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Wyjmij moduł Pooglądaj ścieżki czy nie są popalone do sprawdzenia czy jest zasilane na transformator i wyjście na elektronikę z niego zrób dużej rozdzielczości foto z jednej i drugiej strony płytki ktoś może zobaczyć uszkodzenie i pomóc.
  • Poziom 20  
    wiesiekba napisał:
    Wyjmij moduł Pooglądaj ścieżki czy nie są popalone do sprawdzenia czy jest zasilane na transformator i wyjście na elektronikę z niego zrób dużej rozdzielczości foto z jednej i drugiej strony płytki ktoś może zobaczyć uszkodzenie i pomóc.
    Wypaliły się ścieżki w okolicy kostki i padły takie podzespoły jak triak i dwa tranzystory koszt naprawy: 20 zł.Pozdro.
  • Poziom 16  
    OK, no to spróbuję wrzucić kilka zdjęć
    whirlpool awg 879/D spięciewhirlpool awg 879/D spięciewhirlpool awg 879/D spięciewhirlpool awg 879/D spięcie

whirlpool awg 879/D spięciewhirlpool awg 879/D spięciewhirlpool awg 879/D spięcie

Może coś doradzicie...
  • Specjalista AGD
    Pomierz napięcia na kondensatorach.Na których pinach było to zwarcie?
    Czy w nim jest mikrokontroler MC908JL8?
  • Poziom 16  
    Niestety nie znam sie na mierzeniu, nie jestem az tak zaawansowany w tej materii :-(
    Będę więc chyba musiał poszukać specjalisty.

Dopisek późniejszy:
    No niestety specjalista stwierdził że moduł jest nie do naprawy, wiec jeżeli ktoś z was, fachowców, namierzyłby gdzieś coś takiego za jakieś umiarkowane pieniądze (może z tego ardo?) to proszę o kontakt.
    Ja oczywiście też będą szukać.

Dopisek późniejszy:
    Chyba ze jednak ktoś jest w stanie wymienić/zaprogramować procesor modułu?
    Na wszelki wypadek podaję model i nr serwisowy: Whirlpool awg 879/D nr 853787949401
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam, czy ktoś może podpowiedzieć w jaki sposób można zresetować tę pralkę?
    Chodzi reset serwisowy czyli najczęściej kombinację klawiszy na obudowie.
    Z góry wielkie dzięki!!!
  • Poziom 26  
    jestem z aso i nigdy nie słyszałem o czyms takim w tym modelu tylko na 0
  • Poziom 16  
    No to szkoda, miałem nadzieje ze jednak istnieje jakas sprytna kombinacja klawiszy.
    Po prostu programator jakby zawiesił się na jednej czynnosci i ciagle jakby ją powtarzał (wypompowywanie).Zdaje sie ze to jednak poważniejsza awaria modułu. :-(
  • Poziom 16  
    A mój moduł jest tutaj (rozpocząłem nowy temat bo nikt na dopiski do starego nie reaguje):

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6424806&highlight=#6424806

Po naprawie u elektronika poprawiło się na tyle ze rozświetlił się wyświetlacz (choć nie pokazuje żadnych informacji) i pojawia się owe pompowanie pompki, wiec ostatnią szansą była dla mnie próba resetu (cos takiego jest np. w amikach). Skoro nic takiego nie istnieje to pralka wyląduje na śmietniku :-(

Moderowany przez mrhari:

Tematy scaliłem.