Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corsa A 1,2i c12nz (OHC) - obroty, dusi się !!!

smk17 10 Apr 2009 18:30 2069 2
Rocketjobs
    smk17
    Level 9  
    Witam!!

Nie dawno zakupiłem pojazd marki Ople Corsa A z 91r. początkowo ładnie wszystko zrobiłem kilkanaście kilometrów na szybkich trasach, stwierdziłem łożyska z tyłu i ogólnie hamulce do zrobienia. W pewnym momencie na światłach w mieście po zjechaniu z drogi szybkiego ruchu zaczęło nią szarpać i przyduszać aż w pewnym momencie się zdusiła. Poszperałem troszkę na forum i wyczytałem że coś z krokowcem itp wyczyściłem ale nic nie dało. Np wczoraj rano odpaliłem przejechałem się i ładnie chodziła potem dałem ja do garażu wymieniłem łożyska itp i jak już chciałem sprawdzić owoce pracy to nie dało się praktycznie nią wyjechać z garażu nie było obrotów nawet gazowałem i nic dusiła się szarpała. A dziś rano znów mówię a z ciekawości się przejadę i ładnie chodziła miała wolne obroty itp. Nie wiem już co mam robić ręce mi opadły szukam i nic. pomóżcie mi proszę was.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam

P.S przepraszam za tamtego posta nie zauważyłem że to nie ten dział.

Dla moderatorów znam podstawy elektroniki silnika sprawdzałem błędy przez mostek na złączu i za bardzo nie wiem czy faktycznie to prawda co mi pokazuje bo tam wychodzi coś z przepustnicą. Napisałem na forum o jakąś poradę ale widzę że nikt mi nie pomoże bo coś nie odpowiada moderatorom.
  • Rocketjobs
    bajosu
    Level 10  
    rok temu kupiłem seata cordobe 1.6 benzyna było wszystko cacy założyłem w niej gaz i od tamtej pory nie chciał mi palić na benzynie tzn. odpaliłem i nie mogłem utrzymać na obrotach gasł,dusił sie to niskie obroty to wysokie nie szło jechać.początkowo myślałem ,że to wina gazu.rok czasu jeździłem na gwarancje wymienili wsio łacznie z komputerem.nic nie dało.pojechałem do mechanika podłączyć pod komputer wykazało,ze padł czujnik położenia przepustnicy.nie sugeruje,ze u Ciebie jest to samo dla tego jedź do mechanika bo ni forum nikt Ci nie pomoże
    smk17
    Level 9  
    Właśnie chodź mi o takie małe upewnienie bo wszystkie drogi prowadzą powoli do tego czujnika po świętach przejadę się do mechanika i myślę że już będzie ok. Dziękuje