Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo - problem z szyberdachem

10 Apr 2009 23:29 2930 7
  • Level 26  
    Witam
    Zakupiłem Forda Mondeo Ghia '97 1.8i 16V, chodzi mi o szyberdach, czy powinnien się odchylać w górę i odsuwać czy tylko odsuwać bo u mnie odsuwa się tylko do tyłu a jak chcę podnieś do góry to tylko lekko się uniesie i koniec. Czy jest to normale czy może mam jakąś usterkę. Szyberdach jest sterowany elektrycznie
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 33  
    fabryczny? Albo tylna część uchyla się do góry, albo całość opuszcza się i chowa w podsufitkę. Zrób zdjęcie będzie wiadomo z czym mamy do czynienia.

ps. nie zapomnij umyć silniczka krokowego ;)
  • Level 26  
    marek1977 wrote:
    fabryczny? Albo tylna część uchyla się do góry, albo całość opuszcza się i chowa w podsufitkę. Zrób zdjęcie będzie wiadomo z czym mamy do czynienia.

ps. nie zapomnij umyć silniczka krokowego ;)

Raczej jest fabryczny bo takiego kupiłem i nic mi nie wiadomo żeby coś było robione. Mam przycisk którego jak nacisnę to się chowa w podsufitkę i się cofa do tyłu, jak nacisnę przycisk w drugą stronę to się zamyka i lekko podniesie do góry ale jak puszczę przycisk i nacisnę jeszcze raz to się znów lekko podniesie do góry ale nie za dużo. Postaram się zrobić jak najszybciej zdjęcie.
    O co chodzi z tym silniczkiem ? Bo jak to jest ten od obrotów to na razie nie mam z nim problemów
  • Level 33  
    A więc opuszcza się do dołu i chowa w podsufitkę, a druga pozycja to uchyla się kilka cm do góry. Te co odchylają się do góry i przesuwają do tyłu to nie oryginalne.

A ten silniczek? A tak bo to stały temat na forum i staje sie już śmieszny :) Tak wogóle to nazywa się zawór wolnych obrotów :)
  • Level 26  
    marek1977 wrote:
    A więc opuszcza się do dołu i chowa w podsufitkę, a druga pozycja to uchyla się kilka cm do góry. Te co odchylają się do góry i przesuwają do tyłu to nie oryginalne.

A ten silniczek? A tak bo to stały temat na forum i staje sie już śmieszny :) Tak wogóle to nazywa się zawór wolnych obrotów :)

W podsufitkę się chowa ale problem jest właśnie w odchylaniem w górę bo nie odchyla się kilka centymetrów tylko troszkę podnosi się i koniec nawet na grubość szyby się nie odchyla i tu jest problem czy powinien czy nie o jeśli tak to co może być uszkodzone że nie idzie. Czy jest jaką inna możliwość sprawdzenie czy jest to orginał czy podróbka
  • Level 33  
    Tak. Powinny być oznaczenia forda :) żeby cokolwiek tam zrobić będziesz chyba zmuszony wymontować podsufitkę. Pewnie pękł jakiś plasticzek.
  • Level 34  
    Witam.
    Dzisiaj nagle przestał mi działać szyberdach. Wyjechałem w trasę uchyliłem i gdy chciałem zamknąć to już nie idzie. Gdy nacisnę jeden z dwóch przycisków widać jak delikatnie przygasa światło w suficie. Gdy trzymam dłużej którykolwiek z przycisków słychać jakiś pstryk w mechanizmie i wcześniej przygaszone światło się ciut rozjaśnia. Jakieś rady?
    Z góry dzięki, pozdrawiam.
  • Level 34  
    Okazało się, że za mocno się uchylił i dlatego nie mógł się ruszyć.
    Problem rozwiązałem.