Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar czasu wtrysku/spalania astra g

11 Kwi 2009 00:19 4206 7
 • Poziom 10  
  Witam,
  Mam pytanie obecnie mierze czas wtrysku bezpośrednio z komputera ECU - na pinie 21, (astra g x16xel) sa to impulsy o długości czasu wtrysku, podczas hamowania ecu prawdopodobnie wyłącza wtryski, i na tym wyjściu pojawia mi sie 12V, a impulsy które mierze na tym wyjściu tez sa 12V, i mam problem z odróżnieniem kiedy jest otwarty wtrysk a kiedy zamknięty, wiem żeby to zlikwidować trzeba brać sygnał z dwóch miejsc, nie wiem skąd wziąć ten drugi sygnał? nie chce sie wpinać bezpośrednio pod wtrysk bo jest za dużo roboty. Może jest jakieś inne miejsce gdzie można sie wpiąć?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 35  
  Te impulsy...tzn mierzysz czas między zboczem opadajacym a narastajacym? Czy na odwrót...?

  Najlatwiej napisać timeout, tzn jesli dany stan utrzymuje sie da dlugo na wejsciu, wtedy nie dokonywac przetwarzania pomiaru...

  poza tym cos nie chce mi sie wierzyc, ze komputer ci wylacza wtryski. To JEST NIEMOZLIWE, bo:
  komp nie moze po prostu sobie 'pominac' jednego cyklu cylindra. Mieszanka musi zostac dostarczona zawsze, i to w scisle okreslonym czasie. Jedyna wariacja to jest moment wtrysku i ilosc mieszanki. Ale nie moze wypaść cykl!

  Jesli by bylo tak jak piszesz (tzn wylacza wtrysk), to dany cylinder miałby jeden zgubiony cykl, co za tym idzie...twoj silnik podczas hamowania pracowalby na tylko 3 cylindrach i to tylko w pewnych momentach - twoj silnik by dziwnie pracował :D
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 12  
  Jeśli o silniki chodzi, to często się zdarza, że wtryski podczas hamowania silnikiem zostają wyłączone. Dzięki temu samochód mocniej hamuje silnikiem oraz oszczędza paliwo. Elektronika czuwa by np. po naciśnięciu sprzegła silnik nie zgasł.
 • Poziom 19  
  Witam

  Hamowanie silnikiem z wtryskiem następuje zawsze kiedy zdejmie się nogę z gazu (całkowicie) a jednocześnie obroty silnika są wyższe od biegu jałowego. Przy obniżeniu obrotów do granicy biegu jałowego silnik automatycznie wznawia pracę. Łatwo można zauważyć ten moment jeśli podczas hamowania wytrzymamy nerwowo i nie będziemy wciskać sprzęgła to silnik wznowi pracę przy około 1000obr/min. Tak więc do pełnego hamowania silnikiem wykorzystywane są dwie wartości - prędkość obrotowa silnika i czujnik przepustnicy.
 • Poziom 16  
  zazwyczaj sterowniki przywracaja pracy wtryskiwaczy przy ok. 1200, 1300 rpm...
 • Poziom 10  
  nsvinc
  mierze miedzy narastajacym a opadajacym (bo jak mierzylem na odwrót to przy dodawaniu gazu czas malał), pomysł z ignorowaniem dłuższego stanu na wyściu jest ok ale jaki czas ustwaić? nie wiem ile moze wynośić max czas wtrysku, pozatym to wprowadza jakiś błąd.
  co do wyłaczania wtrysku w astrze jest przekaźnik który wł/wył wtyski pompe i coś tam jeszcze,
  czy z tego punktu ktory zaznaczyłem na schemacie, bedzie ok jak bede go sprawdzał czy przekaźnik jest załączony ?
  PS
  w astrze przy pomiarze impulsy pojawiaja mi sie przy okolo 1600obr zeby hamowanie silnikiem nastapiło trzeba przekroczyc okolo 2200 obr

  Pomiar czasu wtrysku/spalania astra g
 • Poziom 21  
  Musisz zobaczyć na schemacie z którego styku następuje pomiar przy originalnym komputerze pokładowym.
  Ja zbudowałem sobie samemu taki komputer (alle inny silnik) i wykorzystuję to pomiaru sterownik (jedno połączenie).
 • Poziom 15  
  podłącz do zacisków wtryskiwacza równolegle transoptor z rezystorem (najlepiej daj dwa rezystory zaraz za podłączeniem się do przewodów wtryskiwacza) Zabezpieczysz się przed jakimiś zwarciami od układu pomiarowego. A z transoptora wysterujesz procesor. Z moich pomiarów wynika że wtryski są po włączeniu zasilania podłączane jedną stroną do +12V a potem uziemiane z drugiej strony. Czyli przy hamowaniu masz 12V na obu zaciskach wtryskiwacza a jak silnik nie chodzi to 0V też na obu zaciskach. Możesz jeszcze dać mostek Gretza wtedy nawet nie musisz sprawdzać polaryzacji na wtryskiwaczu.

  Dodano po 9 [minuty]:

  w moim komputerku robię pomiar czasu wtrysku na jednym wtryskiwaczu. Układ jest skalibrowany tak że spalone paliwo dzielę przez czas wtrysku i mam stałą dawkę paliwa na milisekundy wtrysku. Pomiar jest bardzo dokładny. Różnice są na poziomie litra na bak (bak 50 litrów)