Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Precision Power Pioneer Dego - wrażenia z odsłuchu by Woolly

Woolly24 11 Kwi 2009 01:00 4529 50
  • #1 11 Kwi 2009 01:00
    Woolly24
    Poziom 17  

Witam mam pytanie bo na allegro jest dużo sprowadzanych wzmacniaczy z USA lub UK czy istnieje możliwość że to są chińskie podróbki jak to jest w przypadku sławnej już n95 8gb. Zainteresował mnie wzmacniacz precision power 1000.4 jest na allegro za 1300 zł. Boję się trochę, że może się okazać podróbką. Dowodem był by paragon lub faktura lecz sprzedawca nie chce jej udostępnić - twierdzi, że nie chce zdradzać swojego sprzedawcy. Co sądzicie jak to inaczej sprawdzić?

0 29
  • #2 11 Kwi 2009 01:12
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Poprosić sprzedającego o dokładne fotki oraz o ile to możliwe o fotki płytki PCB wnętrza. Porównać z oryginałem na stronach producenta / amp guts.

0
  • #3 11 Kwi 2009 15:49
    Woolly24
    Poziom 17  

Fotki mam dokładne ale nie mam możliwości zobaczenia wnętrza ;/

0
  • #5 11 Kwi 2009 16:33
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Wolly24 nie tylko podróbki są złe. Firmy same teraz wypuszczają produkty poniżej swojej dotychczasowej jakości. Masz XTA więc chyba wiesz o czym piszę. Dotyczy to coraz większej ilości firm przez co coraz trudniej kupić dobry nowy model patrząc tylko na renomę marki.

0
  • #6 11 Kwi 2009 16:52
    Woolly24
    Poziom 17  

Grzegorzu poprawka miałem XTA ;p Owszem sprzęt nie za dobry ale w porównaniu do Glowa i tak wypada lepiej. Zgadzam się jednak że z starymi SS niewiele ma wspólnego. Mi jedynie chodzi o tego PPi 1000.4 wzmacniacz oceniany wysoko przez posiadaczy (przynajmniej takie opinie słyszałem od nich) Jest na allegro ale nie mogę się doprosić dowodu zakupu i gwarancji, choć to sprzęt z UK więc taką powinien mieć. Tak powalla czytałem i to też dało mi domyślenia ;p
    P.S wysprzedałem cały sprzęt zostałem tylko z Dego po-650 i pionkiem 7800. Teraz muszę myśleć nad resztą komponentów. Ten PPi wydał mi się ciekawy. Choć dokładając 600 zł mam dwa nowe rm'y v21. Trudno coś w święta mi się myśli i nie mam żadnych ciekawych pomysłów.

0
  • #7 11 Kwi 2009 22:52
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jest szansa żebyś kupił coś innego jak U-dim

Więc nie zaprzepaść tego

0
  • #8 12 Kwi 2009 10:11
    herdi
    Poziom 23  

Nie spotkałem się z podróbkami PPI, za daleko, za mało tego w europie sprzedane żeby opłacało im się podrabiać w skali rynku światowego bo to wysoka półka produkt nieco egzotyczny i kupują go w zasadzie tylko nieliczni, a takich Alpinek ile sprzedadzą dziesiątki kontenerów :)

0
  • #9 12 Kwi 2009 18:29
    Woolly24
    Poziom 17  

Owszem zgadzam się, ale poprosiłem sprzedającego żeby wziął fakturę oraz gwarancję bo siedzi jeszcze na wyspie więc to nie powinien być problem. Wzmacniacz ma gwarancję przecież to czy to Polska czy Angielska czy jaka by nie była ona to chcę ją mieć w tym przypadku angielska.

0
  • #10 12 Kwi 2009 19:28
    herdi
    Poziom 23  

no więc sam widzisz że nie powinno być problemu :)

0
  • #11 14 Kwi 2009 21:26
    Woolly24
    Poziom 17  

Właśnie dostałem fotkę środka. Zabieram się za porównanie wstawiam ją też tutaj żebyście mogli i wy porównać żebym pomyłki nie popełnił :)
    Precision Power Pioneer Dego - wrażenia z odsłuchu by Woolly

0
  • Pomocny post
    #12 14 Kwi 2009 21:33
    kalasz20
    Poziom 26  

Oryginał, zresztą jak wyżej nikt nie podrabia PPI.
    Pozdr

0
  • #13 14 Kwi 2009 22:01
    Woolly24
    Poziom 17  

Thx. W takim razie temat do zamknięcia. PPi będzie u mnie już w czwartek to napiszę o nim kilka słów. To żeby nie zakładać nowego tematu to jednak niech jeszcze nie będzie zamykany. ;))))

0
  • #14 14 Kwi 2009 22:20
    herdi
    Poziom 23  

szykujesz sie na na otwarcie sezonu ?

0
  • #15 14 Kwi 2009 22:29
    Woolly24
    Poziom 17  

Mam koncepcie po prostu na sprzęcik i chęć wypróbowania czegoś nowego :)
    Tzn tagi w Lublinie już w maju ale startować w sound off to się nie ośmielę doświadczenia dużo brakuję.

0
  • #16 15 Kwi 2009 06:14
    herdi
    Poziom 23  

Woolly24 napisał:
    ale startować w sound off to się nie ośmielę doświadczenia dużo brakuję.
    Przestań głupoty wygadywać :evil:

0
  • #17 15 Kwi 2009 11:15
    Woolly24
    Poziom 17  

Co w tym głupiego napisałem ??;>

0
  • #18 15 Kwi 2009 12:00
    herdi
    Poziom 23  

staruj i koniec a nie tu pierdoły wygadujesz, nie ma się czego cykać, przecież to zabawa a nie gra o złote kalesony :)

0
  • #19 15 Kwi 2009 12:15
    Woolly24
    Poziom 17  

Wiem że zabawa :D Pomyślimy :D Ale na targach i tak będę więc chętnych do odsłuchu zapraszam :D

0
  • #20 15 Kwi 2009 12:20
    herdi
    Poziom 23  

Woolly24 napisał:
    Wiem że zabawa :D Pomyślimy :D Ale na targach i tak będę więc chętnych do odsłuchu zapraszam :D

No widzisz, i tu leży cały problem, bo chcesz nad tym myśleć a tu nie ma nad czym ;)

0
  • #21 17 Kwi 2009 21:12
    Woolly24
    Poziom 17  

Precision już w domu. Jutro podłączam i zobaczymy co jest wart :) Teraz jedynie co się rzuca w oczy to precyzja wykonania i dbałość o szczegóły. Jedyne co mi się nie podoba to te kostki do podłączenia kabli głośnikowych i zasilających. Wolałbym normalne zaciski;] Ale to drobnostka.

0
  • #22 18 Kwi 2009 21:03
    Woolly24
    Poziom 17  

Podłączone i gra :D Jak na dziś to sukces :D Zabrakło mi czasu na dobre dostrojenie go więc zdanie hmmm jeszcze poczekam z ogłoszeniem jego. Czuć zadatki na neutralne granie i suchą górę. Ogólnie fajnie się zapowiada. Narazie pod samymi Dego po-650 a już w wolnych rytmach szuka się subwoofera pod siedzeniem. Jutro albo jeszcze dziś napiszę lepszą opinię jak dostroję.

0
  • #23 18 Kwi 2009 21:34
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Woolly24 napisał:
    Narazie pod samymi Dego po-650 a już w wolnych rytmach szuka się subwoofera pod siedzeniem.

Woolly24 ja wiem, że tak jak każdy (także i ja) mając nową "zabawkę" jesteś zachwycony ale wolał bym abyś nawet po tygodniu (jak minie pierwsza euforia) napisał recenzje.
    Nie słyszałem wzmacniacza idealnego (każdy tej samej klasy jest w czymś lepszy i w czymś gorszy od drugiego).
    PO-650 jako subwoofer? Raczej nie, powiedzmy że profil grania mają podobny do Focal serii KPower czyli dobre średnie kosztem dołu. Jakbyś to napisał o niektórych DLS-ach lub Dynaudio to owszem.
    PS
    Przepraszam jeśli psuję Tobie zabawę. Masz bardzo dobre "klocki" i na pewno również świetną instalacje ale ideał jest tylko w definicji nie w rzeczywistości.

0
  • #24 18 Kwi 2009 22:05
    Woolly24
    Poziom 17  

Ja o żadnym idealnym graniu nie piszę ;p Euforia owszem jest :) Wiem że wzmacniacz nie zaoferuje mi tego czego dokładnie chcę bo akurat górę lubię ocieploną coś z ala Audisona. Napisałem , że zapowiada się ciekawie więc to nie stwierdzenie że zapowiada się idealnie. Czuję różnicę na plus od poprzedniego wzmacniacza. Dego potrafią też zagrać nisko może nie tak jak r6a ( słuchałem i ich porównywałem) ale grają.;)

0
  • #25 18 Kwi 2009 22:10
    herdi
    Poziom 23  

no czekam zatem bo wiele to żeś nie napisał :)

0
  • #26 18 Kwi 2009 22:12
    Woolly24
    Poziom 17  

No trudno napisać dużo po 30 minutach zabawy filtrami i ustawianiem dźwięku ;p

0
  • #27 18 Kwi 2009 22:18
    powalla
    Moderator CarAudio

Górę lubisz ocieploną, a wybrałeś DegoPO? Wszystko można o nich napisać ale o ciepłej górze i dużej ilości basu, to raczej nie wypada. Może właśnie połączenie Dego z Audisonem byłoby dla Ciebie właściwsze. Oczywiście nie mam na myśli SRxa :). Amerykańskie piece, a do nich zalicza się Twój nowy nabytek pewnie podobnie* jak inne piecyki z Ameryki (SS,AA,RF) raczej grają z "powerem" i "energią" ale "ciepełka" tam nie znajdziesz.

*nie słuchałem PP

0
  • #28 18 Kwi 2009 22:34
    Woolly24
    Poziom 17  

Panie Powalla ideą kupna tego wzmacniacza nie było zasilanie tweeterów lecz tak jak pisałem w poprzednim temacie 4 wooferów dego. Wiem, że Dego ma ostrą górę ale dźwięk z nich przypadł mi do gustu. Tam samo jak dźwięk Audio Artu który górne rejestry traktuje raczej chłodno. To też nie można tak powiedzieć że góra ostra to odpada a ocieplona ok. To musi wpaść w ucho. Na przykład dziś odsłuchując kawałek Rasmusa Living In A World Without You poczułem szybsze uderzenia bassu, które przy xta-480.2 były "rozmazane" to dobry znak bo dynamika może być dobrą stroną tego pieca. Góra mi do gustu nie przypadła , choć nie mówię że mi się nie podoba. Po prostu to nie jest to czego oczekuję. Moja opinia jest bardzo stronnicza bo to ma grać dla mnie dobrze i czy wpadnie mi w ucho ocieplona gra wzmacniacza czy chirurgiczno ostra to już zależy tylko od odsłuchu. Nie potrafię się dokładnie określić czego oczekuję. To też winna że nie miałem zbyt wiele możliwości słuchania lepszych jakościowo wzmacniaczy. Jutro przesłucham kilka płytek rocka i rapu i zobaczymy co dokładniej napisać będę mógł. Narazie to takie gadanie. Poza tym jeszcze nie mam dobrego podkreślenia niskich rejestrów, a nie ukrywam że dla mnie są one bardzo istotne. Nie lubię muzyki bez bassu. Przynajmniej dobrze określę jak PPi gra na przodzie w dodaku kilka dni jeździłem też bez skrzynki na soundstreamie. Niby spotkałem się z opiniami wieloma że to już nie ten sam SS co kiedyś ale tak czy siak grał lepiej od Glowa 4075 który to tak chętnie jest polecany w budżetówce:)

Dodano po 3 [minuty]:

powalla napisał:
    Oczywiście nie mam na myśli SRxa :).
    *nie słuchałem PP

Co chcesz od SRx'a? ;p Dobry tani wzmak szczególnie w połączeniu z Helix DB 62.1 za 400 zł można mieć muzykę która nie denerwuje :D

0
  • #29 18 Kwi 2009 22:42
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Woolly24 - nie denerwuj się.
    Wbrew pozorom i Ja i na pewno Powalla cieszymy się , że masz tak dobry wzmacniacz i jesteś z niego zadowolony. Chodzi tylko o to abyś spokojnie i bez euforii opisał jego wady i zalety a tego według mnie nie da się zrobić obiektywnie na drugi dzień po otrzymaniu takiej zabawki :D .
    Napiszę tutaj , że czekam na to aż kiedyś Sylwek napisze swoje odczucia o grze SRx-a i HXA i je porówna właśnie z pewnej perspektywy.
    Tak, że proszę jeszcze raz spokojnie Sobie go ustaw, testuj go tydzień (a może i dłużej) i oceń na chłodno.

0
  • #30 18 Kwi 2009 22:56
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Grzegorz Siemienowicz napisał:
    testuj go tydzień (a może i dłużej) i oceń na chłodno.
    Dokładnie, popieram.. niekiedy trzeba przetoczyć kilka (naście) płyt, spędzić kilka godzin w aucie żeby doszukać się różnicy wartej opisania.

0