Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer 1530 z Cyfry+ i obsługa bez przóbek 2-ch satelitów.

arte7 11 Kwi 2009 01:46 1220 6
  • #1 11 Kwi 2009 01:46
    arte7
    Poziom 15  

Witam, właśnie odebrałem w promocji Cyfry+ na własność za 1 zł Mediasat-Pioneer 1530. Podłączyłem go do swojej anteny z 2-ma konwerterami na Astrę i Hotbirda. Do tej pory używałem karty satelitarnej w komputerze. Bez problemu zamontowany przy antenie diseq przełączał mi te satelity. Gdy przyniosłem tuner z cyfry+ podłączyłem go z ciekawości do tego co miałem , bez wypinania diseq-a. Włączyłem automatyczne wyszukiwanie kanałów i znalazł mi oprócz tych z Hotbirda, dodatkowo kanały na Astrze :) .
    Niestety jak przełączam na kanały Astry, to nic nie wyświetla oprócz nazw i czerwonego kwadracika :( .
    Czy jest jakaś szansa ustawienia tak tunera, bym bez przeróbek (gwarancja) mógł oglądać niekodowane z Astry skoro je wykrył?
    Antena jest raczej dobrze ustawiona, bo oglądałem obydwie satelity na komputerze.
    Znam metodę z przełącznikiem sterowanym z 8 styku EURO, lub modyfikację oprogramowania, ale może ten tuner który teraz sprzedają ma taką możliwość. Instrukcja nic o tym nie mówi bo jest napisana pod Cyfrę+...

0 6
  • #2 11 Kwi 2009 09:24
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Tylko z 8 styku EURO możesz uruchomić astrę.
    Nie posiada ten medisat sterowania diseq-a.
    Zostaje soft edukacyjny i przełącznik.
    Wybieraj.

0
  • #3 11 Kwi 2009 12:33
    ansat
    Poziom 25  

Wymontować przełącznik disecq od konwertera na ASTRĘ poprowadzić 2 kabel do dekodera. Kupić przełącznik konwerterów sterowany z 8 styku euro i masz odbiór z ASTRY i HB. Odpowiednie schematy i potrzebne przełączniki znajdziesz na stronach DIPOLA.

0
  • #4 11 Kwi 2009 12:42
    arte7
    Poziom 15  

Hmm, to dla czego wykrył kanały z Astry? Może się mylę, ale jeśli by nie obsługiwał, to przecież nawet by ich wykrył???

0
  • #5 11 Kwi 2009 12:47
    ansat
    Poziom 25  

On tych kanałów nie wykrył on ma je zapisane w pamięci.
    To jest sprawdzony i jedyny sposób odbioru ASTRY na tych dekoderach bez przeróbek.

0
  • #6 11 Kwi 2009 14:23
    arte7
    Poziom 15  

OK. pewnie macie racje. Może źle skojarzyłem , że skoro przyniosłem do domu nowy tuner , to myślałem że nie ma nic wpisane i przemiata pasmo zapamiętując kanały dopiero przy włączeniu automatycznego wyszukiwania.
    Patrzyłem na stronę dipola, niestety nie mają w ofercie takich przełączników, oprócz generatorów diseqc, które kosztują tyle co używany tuner. Gdyby ktoś miał linka do sklepu, a najlepiej w okolicy Krakowa , to proszę o info.

0
  • #7 11 Kwi 2009 15:13
    ansat
    Poziom 25  

Wpisz w wyszukiwarce SAT SERWIS tam znajdziesz przełącznik konwerterów VSP 202 to jest najbardziej odpowiedni przełącznik do tego tunera.

Dodano po 6 [minuty]:

Tam znajdziesz i inne przełączniki które będą mogły być wykorzystane do przełączania konwerterów.

Dodano po 8 [minuty]:

W Krakowie jest firma HOLLEX tam znajdziesz takie przełączniki.

0