Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szum (pisk) w słuchawkach

baniek 27 Apr 2004 18:50 8814 4
    baniek
    Level 11  
    Moze ktoś sie spotkał i wie co zrobić z szumem (cichy pisk) w słuchawkach kiedy nie jest puszczana muzyka ewentualnie film. Jest to bardzo uciążliwe, a nie wiem co zrobić - całkowte wyciszenie dzwięku nic nie daje. Mam dzwiek zintegrowany na płycie ABIT NF7.
    skywalker
    Level 22  
    Jedyne Co mi przychodzi do głowy to konstrukcja własnego przedwzmacniacza do słuchawek bo tak to musi szumiec szum to piękne dzięki pracującego komputera u mnie na VIA słysze wszystko nawet jak HDD pracuje i inne takie fanty a nic takiego niesłychać w wieży sądze ze jedyna rada to przedwzmacniacz słuchawkowy ...
    karolinter
    Level 18  
    Jeśli karta muzyczna nie jest najlepszej klasy to cichy szum jest dopuszczalny. Natomiast jeśli karta jest w miarę dobra i dobrze skonfigurowana to powinno być O.K. Może pisk wynika z klasy słuchawek których używasz (sprubuj podłączyć inne np. od kolegi) może te których używasz mają gdzieś nadłamany kabel albo wtyczkę, sprawdz też konfigurację karty dzwiękowej i jej opcje. Jeśli problem będzie się powtarzał to może uszkodziło Ci się gniazdko karty dzwiękowej tak gdzie wkładasz słuchawki (np.jakiś zimny lut).
    Zbynia
    Level 31  
    no i znowu domniemania i glupkowate odpowiedzi............
    wycisz wszystkie niepotrzebne wejscia w mikserze windowsa - szczegolnie cd audio,tad,line in,microphone,modem..........
    jesli jeszcze nie pomoze to odlacz wszystkie przewody audio od cdromow do karty muzycznej bo przy systemach od win98se sa niepotrzebne bo muzyka gra po ide............
    zodiak318
    Level 34  
    Witam. Najwięcej "syfi" CDrom i wejście mikrofonowe. Też mam płytę ABITA tylko SL6 na Intelu815. Na zintegrowanej były zakłucenia, założyłem muzę na PCI i poginęły te "ruskie stacje". Może zainwestuj w Tic-taki stary ( żart :) )to znaczy w jakąś kartę na PCI, chociażby tanią używana SB128 (na takiej już było spoko a i dźwięk był znacznie lepszy). Pozdrawiam.