Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szum (pisk) w słuchawkach

baniek 27 Apr 2004 18:50 8814 4
 • #1
  baniek
  Level 11  
  Moze ktoś sie spotkał i wie co zrobić z szumem (cichy pisk) w słuchawkach kiedy nie jest puszczana muzyka ewentualnie film. Jest to bardzo uciążliwe, a nie wiem co zrobić - całkowte wyciszenie dzwięku nic nie daje. Mam dzwiek zintegrowany na płycie ABIT NF7.
 • #2
  skywalker
  Level 22  
  Jedyne Co mi przychodzi do głowy to konstrukcja własnego przedwzmacniacza do słuchawek bo tak to musi szumiec szum to piękne dzięki pracującego komputera u mnie na VIA słysze wszystko nawet jak HDD pracuje i inne takie fanty a nic takiego niesłychać w wieży sądze ze jedyna rada to przedwzmacniacz słuchawkowy ...
 • #3
  karolinter
  Level 18  
  Jeśli karta muzyczna nie jest najlepszej klasy to cichy szum jest dopuszczalny. Natomiast jeśli karta jest w miarę dobra i dobrze skonfigurowana to powinno być O.K. Może pisk wynika z klasy słuchawek których używasz (sprubuj podłączyć inne np. od kolegi) może te których używasz mają gdzieś nadłamany kabel albo wtyczkę, sprawdz też konfigurację karty dzwiękowej i jej opcje. Jeśli problem będzie się powtarzał to może uszkodziło Ci się gniazdko karty dzwiękowej tak gdzie wkładasz słuchawki (np.jakiś zimny lut).
 • #4
  Zbynia
  Level 31  
  no i znowu domniemania i glupkowate odpowiedzi............
  wycisz wszystkie niepotrzebne wejscia w mikserze windowsa - szczegolnie cd audio,tad,line in,microphone,modem..........
  jesli jeszcze nie pomoze to odlacz wszystkie przewody audio od cdromow do karty muzycznej bo przy systemach od win98se sa niepotrzebne bo muzyka gra po ide............
 • #5
  zodiak318
  Level 34  
  Witam. Najwięcej "syfi" CDrom i wejście mikrofonowe. Też mam płytę ABITA tylko SL6 na Intelu815. Na zintegrowanej były zakłucenia, założyłem muzę na PCI i poginęły te "ruskie stacje". Może zainwestuj w Tic-taki stary ( żart :) )to znaczy w jakąś kartę na PCI, chociażby tanią używana SB128 (na takiej już było spoko a i dźwięk był znacznie lepszy). Pozdrawiam.