Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS one Problem zczytaniem płyt- laser

traax 11 Kwi 2009 12:55 1158 0
  • #1 11 Kwi 2009 12:55
    traax
    Poziom 20  

Witam, kupiłem od brata Psone za 20zł wraz z joypadem, konsola sprawna, przerobiona, jedynym problemem było ułamane kółeczko od CD, wymieniłem z discmena starego, Gry nagrałem z tego forum, płyty to think extra. prędkość 8x (nagrywane 4x nie działają) wszystko nagrane według poradnika. Problem polega na tym iż niektóre gry nie wczytują się, bardzo wolno się wczytują, w niektórych filmiki tną i czasem laser się gubi. Próbowałem podkręcać laser jakieś rezultaty były lecz jak jedne gry zaczęło wczytywać to znów przestało czytać te co działały. aktualnie mam śrubkę ustawioną między 11a 12 godziną (górne ramię krzyżyka. Co może być przyczyną takich oto problemów? dodam iż moje hobby to elektronika więc jestem obeznany w tej dziedzinie lecz z PS mam pierwszy raz do czynienia od strony elektronicznej. odległość tacki od optyki to ok 2mm, jak wyżej dam to już tacka się kolebie. Ustawienie jej dużo nie daje obniżyłem do 1 mm a raz do 3 mm,tak samo działa. Podkrecenie lasera gdy przesunę dalej niż godzina 12 (na 13 -14) to laser już w ogóle nie czyta płyta się obraca maks prędkością laser wydaje dziwne dźwięki jakby nie umiał załapać. i sie wyłącza. zaś jak lekko poniżej godziny 12 to czyta ale ustawienie jest zależne od danej gry. Laser już przeczyszczony, efekt ten sam. Wcześniej miałem scph 9002 tam laser od 2000 roku nie był nic ustawiany i czyszczony i wszystkie gierki z różnych płytek działały. szkoda tylko że się go pozbyłem.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów