Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony przekażnik wtrysków lub komputer peugeot 806 2.0

afgan33 11 Kwi 2009 16:28 2905 3
  • #1 11 Kwi 2009 16:28
    afgan33
    Poziom 9  

Witam Mam problem z odpaleniem samochodu Peugeot 806 2.0i 8v. Po przekręceniu stacyjki słychac pykanie przekażnika wtrysku. Rozebrałem go i okazało sie że jest w nim woda.Wysuszyłem i włożyłem z powrotem ale nic nie pomogło. Pytanie moje jest takie czy mógł ten przekażnik uszkodzic komputer, i czy jest on uszkodzony ?

1 3
  • #2 12 Kwi 2009 11:13
    Elektron 125
    Poziom 18  

Najlepszym rozwiązaniem byłoby podłączyć skaner , (o ile to możliwe) i po prostu sczytać rejestrowane błędy w sterowniku. Uszkodzenie komputera jest mało prawdopodobne.A jeżeli chodzi o przekaźnik to sprawdź ciągłość obwodu między zaciskami cewki przekaźnika.Jeżeli jest ciągłość obwodu to przekaźnik jest raczej sprawny.

0
  • #3 12 Kwi 2009 13:16
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 15 Kwi 2009 17:39
    afgan33
    Poziom 9  

Panowie dziękuje za podpowiedż ale i tak tego nie ogarnąłem wiec wybrałem się do elektryka samochodowego. Skasowal mnie 150zl i nic mi nie powiedzial co się faktycznie stało twierdzi że wymienił 2 bezpieczniki;). Teraz za to mam inny problem a mianowicie wyjeżdżając od mechanika zauważyłem że nie działa mi licznik km i prędkościomierz. Wrócilem do nich i im o tym powiedziałe. Twierdzą że uszkodzony jest czujnik w skrzyni biegów i że jest to zbieg okoliczności. Powiedzcie mi czy naprawde jest to pech czy może jednak przez jakieś zabiegi elektryczne mogli mi go uszkodzic??

0