Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik poziomu paliwa w baku w motorze - Uralu.

rasbas 27 Kwi 2004 20:34 3816 5
    rasbas
    Poziom 13  
    Czy ma ktoś z was jakiś pomysł na elektroniczny wskaźnik poziomu paliwa w baku ??? Z założenia nie powinien byc on widoczny z zewnątrz lub chociaż nie rzucać się w oczy. Chciałbym na wyświetlaczu mieć poziom paliwa w baku. Myślałem, myślałem i nic mądrego ni ewymyśliłem. Może ktoś z Was już coś takiego widział. Czekam na wszelkie "wynalazki".

Pozdrawiam.
    marek-cho
    Poziom 16  
    miałem uralka przez 5 lat ale nigdy się nie zastanawiałem... po prostu odkręcałem korek i lukałem do środka. załóż sobie zbiornik od M62 ma na górze taki fajny schowek może tam coś wsadzisz . ja tam trzymałem okulary fajki i zapalniczkę... :D pozdrawiam
    j_a_c
    Poziom 16  
    w motorach raczej nie montuje sie wskzników bo ciezko zmiezyc tam poziom paliwa ze wzgledu na przchyły i skomplikowane kształty zbiornika

ale oststnio widzialem cos całkiem fajnego płaskownik mniejwiecj przekruj jak bagnet od oleju samochodowy,skrecony tak ze twozy gwint na nim pływak jako nakretka wszystko umieczone w cylingdze plastikowym z dziurkom na dlole pływak jak sie podnosi obraca srube (plaskownik) a sruba obraca wskazówke a a dalej jusz mozna kombinowac
    dzialalo to naprawde swietnie amerykanie montuja cos takiego w zbiornikach do łodzi motorochych malych ,wszystko miesci sie w korku
    zajzyj gdzies do sklepu zeglarskiego moze geda mieli

albo kombinacje z potecjometrami moze bys przypasowal z BMW ma jest maly i tesz w cylindze na potecjometrze
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    W jakims katalogu z gadzetami do motocykli widzialem wsaznik paliwa z diodami umieszczonymi na obrzezach korka . Drogie cholerstwo bylo. Mozesz prubowac przeszczeic cos z jakiejs japonii. Bo wskazniki sie montuje i to czesto, wbrew temu co przeczytalem powyzej. Sa one montowane zazwyczaj od wewnatrz na pionowej sciance (od trony ramy). Pozostaje sprawa dobrego uszczelnienia. Mozesz poekserymentowac z czujnikiem od starego mercedesa. Mial on ksztalt rury w ktorej po dwoch drucikach oporowych presuwal sie plywak ze stykami (cos jak zwykla winda w bloku). A jesli zrezygnujesz z elektroniki, to widzialem to kiedys w jakiejs jawie. Wlasciciel wygial z drutu "L" do dluzszego (duzo dluzszego) konca zamontowal plywak, pod korek zalozyl zawias i zatopil to wszystko w baku. Dzialalo to tak, ze gdzy bak byl pelny to wsazowka przesuwala sie do przedniej czesci wlewu. A jak paliwa ubywalo to cofala sie w strone siedzenia. Proste. I bezawaryjne...
    Marian B
    Poziom 35  
    Można skorzystać z naczyń połączonych. Swego czasu, w Komarze miałem zamontowaną przeżroczystą rurkę plastykową biegnącą od kranika w górę, odpowiednio ułożoną na baku. Superdokładny odczyt poziomu paliwa. Można wyskalować nawet w cm3.
    dawid1230
    Poziom 10  
    A z jakiego roku ten sprzęt.:?: