Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie filmów poprzez kartę TV

AXELF 11 Kwi 2009 19:59 3106 3
  • #1 11 Kwi 2009 19:59
    AXELF
    Poziom 20  

Witam,
    Mam takie pytanko, czy można nagrywać filmy poprzez dekoder cyfrowego polsatu (Echostar DSB 616) podłączony do karty tv poprzez wyjście output na dekoderze ?? Dodam, że moja karta tv to Pixel View BT878P+ bodajże, w każdym razie karta jest analogowa. Z tyłu dekodera jest wyjście antenowe output (na wtyk F) podejrzewam, że można by podłączyć dekoder do wtyku antenowego na karcie tv, lecz czy obraz będzie widziany na kompie? Gość w sklepie coś mówił, że jak się z tego wyjścia podłączy kabel do drugiego tv bo będzie na 2 tv leciał ten sam film. Coś takiego mnie by interesowało właśnie tylko czy będzie to działać na kompie. Problemem również może być oprogramowanie, gdyż nie znam żadnego programu oprócz borg tv, którym można by nagrywać filmy. Bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie dzięki

0 3
  • #2 11 Kwi 2009 20:39
    Piżol
    Poziom 14  

Patrzyłem na tą karte w google i widzę, że posiada ona wyjścia zarówno video (żółta "dziurka"), jak i s-video (4 dziurki w środku) . W dekoderze są chyba dwa Eurozłącza. Wystarczy przerobić eurozłącze na ten żółty wtyk i będzie chodzić, lub jeśli ten żółty wtyk jest też w dekoderze, to jeszcze lepiej, nie będzie trzeba nic przerabiać, tylko kabelek kupić.

0
  • #3 11 Kwi 2009 20:51
    AXELF
    Poziom 20  

Mój dekoder niestety ma tylko 2 wyjścia euro, 2 wyjścia na chinche ale audio, oraz ma wtyk męski rs232 nie wiem do czego to? Czy dało by się poprzez sam kabel antenowy to podłączyć? Mam kabel do karty graficznej s-video z 2 chinchami audio i do tego mam taką przejściówkę in/out EURO więc może by tak wsadzić tę przejściówkę do dekodera a kabel s-video do karty tv ?

0
  • #4 12 Kwi 2009 00:47
    szmiroslaw
    Poziom 14  

Tuner SAT CP - Echostar DSB 616 zapewne posiada typowe wyjścia tzn. Audio/Video; eurozłącze(a), wejście i wyjście antenowe (F). Przy Twoim sprzęcie, który przedstawiasz jest możliwość takiej konfiguracji. Karta Pixel View BT878P+, to karta do odbioru TV naziemnej analogowej, tuner CP jest cyfrowy. Wtyk F (output), o którym piszesz to tzw. przelotka do podłączenia drugiego tunera SAT, gdzie sygnał (dostarczany z konwertera) jest taki sam jak na wejściu.
    Wtyk RS232 służy do wgrywania oprogramowania do tunera za pomocą komputera PC.
    Wcześniej nie zauważyłem, że ta Pixel View BT878P+ posiada wejście Audio/Video, a to pozwala na połączenia kablem z eurozłącza w tunerze CP z gniazdami wejściowymi A/V tunera Pixel View.
    Połączenie kablem antenowym nie przyniesie żadnych efektów, a ten drugi sposób proponowany przez Ciebie z przejściówkami- tak. Jeśli wystąpią problemy z obrazem należy połączyć piny 15 i 20 wtyku eurozłącza kondensatorem ceramicznym 470pF.
    Lepiej połączyć kablem, który posiada z jednej strony złącze euro, a z drugiej chinch'e. Kabel powinien być jak najkrótszy i dobrej jakości (można samemu zrobić). Jeśli zaś chodzi o oprogramowanie, to powinno być razem z kartą, a jeżeli nie posiadasz znajdziesz pod tym adresem. Ja na próbę zainstalowałem wersję i sądzę, że powinno Ciebie zadowolić.

0