Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer aktywny 150W - Czarny klocek

neptun11651 11 Kwi 2009 20:36 4750 8
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    neptun11651
    Poziom 13  
    neptun11651 napisał 140 postów o ocenie 11, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Konin. Jest z nami od 2007 roku.
    norbert-tymon
    Poziom 10  
    Estetyka pozostawia trochę do życzenia, ale jak napisałeś jesteś początkujący, więc jeszcze się do edukujesz.
    Napisz coś więcej (materiały, litraż, strojenie, koszta)
    neptun11651
    Poziom 13  
    Więc tak, płyta wiórowa 18 mm miałem swoją, bass reflex ok 10 zł, wzmacniacz odkupiłem od kolegi 80 zł transformator miałem swój, filtr aktywny 50 zł, mostek 35 A ok 15 zł, radiator 30 zł, gniazdo chinch, zasilające, bezpiecznikowe, oraz włącznik miałem swoje. Port BR przedłużony do 30 cm, głośnik JBL 1400/350W 4 ohm 400 zł, obudowa po wygłuszeniu 35 L. Nie jestem jeszcze znawcą budowy subwooferów, ale to w pomieszczeniu 20 m kw potrafi zrzucić książki z półki.
    Rabbbit
    Poziom 14  
    Konstrukcja prawie dobra :) ale powiedz mi gdzie tu jest glośnik?? panel tylni bardzo kiepsko zrobiony o proponuje go poprawić :)
    neptun11651
    Poziom 13  
    Głośnik jest od spodu, a obudowa stoi na wkręcanych kolcach.
    inkognito09
    Poziom 29  
    neptun11651 napisał:
    obudowa po wygłuszeniu 35 L.

ŹLE, ŹLE, ŹLE!!!

Wpakowanie wytłumienia nie zmniejsza obudowy. Wręcz odwrotnie, ze względu na prędkość rozchodzenia się dźwięku w danym materiale dla głośnika obudowa będzie tak jakby jeszcze większa niż przed wytłumieniem.

A tak o, to głośnik samochodowy do domu to raz. Dwa - wszystko na oko. Trzy że nie wiem czy 150W to nie ciut przymało dla tego głośnika. Nie znam go, ale podejżewam że membrana jest słabo kontrolowana. Bardziej przemyśleć obudowę i mogłaby powstać całkiem zwarta konstrukcja, mimo że głośnik zdecydowanie bardziej sprawdziłby się w bagażniku.
    neptun11651
    Poziom 13  
    Mało mocy to na pewno nie ma, bo przeczytaj raz jeszcze że to końcówka estradowa na dużych tranzystorach typu mos-fet, duże trafo z kondensatorami 2x20000uF, to chyba dużo znaczy, głośnik samochodowy zgadza się, ale ma dobre pasmo przenoszenia, poza tym już go miałem wcześniej, a że go nie używałem to zastosowałem go w domu, to że jest samochodowym głośnikiem to nie znaczy, że w domu się nie sprawdzi. Chyba nie jest tak tragicznie jak na pierwsza konstrukcje biorąc pod uwagę to, że nic nie charczy, obudowy też nie słychać, za wyjątkiem potężnego basu. Pozdrawiam.
    inkognito09
    Poziom 29  
    neptun11651 napisał:
    Mało mocy to na pewno nie ma, bo przeczytaj raz jeszcze że to końcówka estradowa na dużych tranzystorach typu mos-fet, duże trafo z kondensatorami 2x20000uF, to chyba dużo znaczy

To nic nie znaczy. Nie ważne czy estradowa, czy domowa, czy samochodowa. Niektóre potrafią różnić się głównie nazwą. Bywają głośniki że jak ich nie podepniesz pod wzmaka 300-400W to będą mulić jak diabli, a ten głośnik jakoś mi tak watożernie wygląda. I wierz mi estradowe końcówki 200-300W też sobie nie radzą jeśli chodzi o kontrolę niektórych potworków. 150W nie jest to duża moc i raczej na prawdziwej estradzie nie zawojuje, chociaż faktycznie w domu potrafi trochę namieszać.

neptun11651 napisał:
    to że jest samochodowym głośnikiem to nie znaczy, że w domu się nie sprawdzi.

W większości przypadków właśnie to znaczy. Nie masz porównania, łupie, bo łupie, bo jest duży i ma duży wzmacniacz. Ale wrzuć go do samochodu i zdziwisz się ile lepiej zagra. Podobnie wsadź jakiegoś GDN30-200-8AE do samochodu i okaże się że jakoś nieszczególnie zachwyca, a postaw go w pomieszczeniu 30m² i pokaże na co go stać. Nie ma czegoś takiego jak głośnik uniwersalny, a głośniki uważane za uniwersalne zazwyczaj po prostu nie sprawdzają się w 100% nigdzie.

neptun11651 napisał:
    Chyba nie jest tak tragicznie jak na pierwsza konstrukcje biorąc pod uwagę to, że nic nie charczy, obudowy też nie słychać, za wyjątkiem potężnego basu. Pozdrawiam.

Sprawny głośnik pod sprawnym wzmacniaczem nigdy nie charczy, więc nie wiem o co chodzi. Dobrze przynajmniej że obudowa się trzyma, za to plus.
    neptun11651
    Poziom 13  
    Wiem jak gra GDN, bo zaczynałem od Altusa 75, 110, i 300, po BOLERO 300, a co do głośnika samochodowego to wiem, że w samochodzie będzie lepiej, to tak jakbym wstawił ten subwoofer do łazienki tam jest ok 10 m2. Ja jestem zadowolony, mimo to że konstrukcja jak na pierwszy raz nie jest rewelacyjna bo potrafi dużo, a co do łupania to wiem jak grają głośniki bo miałem w domu przez dwa lata dwa subwoofery BEYMA 18 cali z końcówką 2x600W, ale to już inny temat. Następnym razem zapewne będzie lepsza konstrukcja. :D