Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Które kable do czego:( elektr szyby Civic 5 generacja 3d 92r

pablo1986 11 Kwi 2009 21:34 2256 4
  • #1 11 Kwi 2009 21:34
    pablo1986
    Poziom 9  

Koledzy jak w temacie:( mam totalnego golasa. Dzisiaj chciałem zamontować oryginale szyby. Nie wiem jak zabrać się do elektryki.

Zacznę od prawej strony /drzwi pasażera/: 5 kabli: nieb-żół, nieb-ziel, nieb-czar, i dwa chyba od centralnego: żół-czer, bia-czer.

Drzwi kierowcy: nieb-ziel, nieb-czar, nieb-żół, gruby czarny, cienki niebieski, żół-czer, bia-czer, biał-ziel ,biał-żół, i cienki sza-czar.

Które kable są mi nie potrzebne?? Centralny mam z alarmu/sam zakładam:)/.
    Proszę napiszcie LAIKOWI co ma gdzie połączyć, które kable olać, gdzie się podłączyć, jak to przerobić...Ale proszę po kolei,krok po kroku:( Czy potrzebuje dorobić jeszcze jakieś przekaźniki??

Proszę o wyrozumienie:(

z góry dziękuje!!!!

Dodano po 41 [minuty]:

Dodano po 43 [sekundy]:

jest to schemat kolegi Rokooz forum civicklub.pl

Dodano po 29 [sekundy]:

nie potrafię dojść o co tam chodzi:(

0 4
  • #2 11 Kwi 2009 22:56
    marek1977
    Poziom 33  

No interesuja Cie tylko te dwa od prawej.
    czarny to masa BLK
    Ze skrzynki wychodzi dla kierowcy bialo-żółty dla pasażera niebiesko czarny i ida do przełączników otwierania szyb u kierowcy. z przełącznika kierowcy wychodzą dwa kabeli do przełącznika pasażera niebiesko-żółty i niebiesko zielony czyli musisz przeciągnąc wiązkę do drzwi pasażera. A później to juz podłączyć do przycisków i do silniczków. próbówwka w łapę i sprawdzasz co i jak.

Wszystkie przyciski masz teraz w takiej pozycji że w silniczku i przełącznikach jest masa widzisz to? czyli szyba sie nie opuszcza ani nie podnosi. A plus jest, ale układ go nie dostaje. Nie wiem jak to wytłumaczyć słownie :) Dla mnie układ jest otwarty lub zamknięty. To dalej sam pomyśl :)
    jak czegos nie pokręciłem to jakoś tak to wygląda.

0
  • #3 12 Kwi 2009 09:07
    pablo1986
    Poziom 9  

super:) a prosze orientujesz się czy są w panelu są już zamontowane przekaźniki??

0
  • #4 13 Kwi 2009 00:07
    marek1977
    Poziom 33  

Nie, bo pierwszy raz to widzę na oczy :) jest niby jednostka sterująca i chyba jest to wszystko zespolone w panelu sterowania u kierowcy. Najlepiej spróbować podłączyć, ale powinno wszystko działać.

0
  • #5 13 Kwi 2009 16:28
    pablo1986
    Poziom 9  

proszę sprawdźcie mi ten schemat:(

oto jakie mam kable:
    Zacznę od prawej strony /drzwi pasażera/: 5 kabli: nieb-żół, nieb-ziel, nieb-czar, i dwa chyba od centralnego: żół-czer, bia-czer.

Drzwi kierowcy: nieb-ziel, nieb-czar, nieb-żół, gruby czarny, cienki niebieski, żół-czer, bia-czer, biał-ziel ,biał-żół, i cienki sza-czar.

Które kable są mi nie potrzebne?? Centralny mam z alarmu/sam zakładam/.
    Proszę napiszcie LAIKOWI co ma gdzie połączyć, które kable olać, gdzie się podłączyć, jak to przerobić...Ale proszę po kolei,krok po kroku Czy potrzebuje dorobić jeszcze jakieś przekaźniki??

0