Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zbudować dodatkową baterię?

PioMax69 11 Kwi 2009 21:16 2027 6
  • #1 11 Kwi 2009 21:16
    PioMax69
    Poziom 2  

Słuchajcie kilka dni temu kupiłem sobie telefon z GPS (samsung i550W) i mój problem jest następujący. Telefonu używam do zapisywania śladu pieszych wędrówek. Sęk w tym że na oprogramowaniu Garmin XT bateria wytrzymuje mi tylko 5h, a moje wędrówki niejednokrotnie trwają i 10 - 12h. I tu właśnie narodził się pomysł, czy i jak można by podłączyć np 3 albo 4 akumulatory AA w celu nie ładowania mojej pierwotnej baterii w telefonie, ale w celu wydłużenia czasu pracy telefonu. Podpowiem Wam, że nie chciałbym zmieniać po drodze drugiej baterii, bo po pierwsze w czasie podróży w lesie nie wiem kiedy należałoby ją zmienić, a po drugie obawiam się że telefon straci dotychczasowy ślad. Za wszystkie konstruktywne odpowiedzi serdecznie dziękuję.

• #2 11 Kwi 2009 22:02
    slawko_k
    Poziom 33  

łącząc baterie równolegle ich pojemność się sumują a tym samym czas pracy telefonu

• #3 12 Kwi 2009 00:24
    PioMax69
    Poziom 2  

Zgadza się, pewnie trochę źle zadałem pytanie, mianowicie chodzi o to w jaki sposób podłączyć te najpopularniejsze akumulatory typu AA do telefonu. Czy można to jakoś (jak) połączyć i podpiąć wtykiem od ładowarki samochodowej, czy lepiej jakby były 3 czy może 4 paluszki. Czy nic nie stanie się z baterią w telefonie kiedy te AA będą podpięte.

• #4 12 Kwi 2009 11:33
    nie_dobry
    Poziom 11  

Witam!
    Proponuje zakup koszyczka na akumulatorki AA na 4 sztuki (nie można lutować akumulatorków) , będzie około 6 volt nic się nie stanie bo w telefonie jest regulacja napięcia i podłączenie w gniazdo ładowania (nie zamień biegunów) ładowarka samochodowa odpada bo jest na 12 volt, ale można wykorzystać wtyczkę (nie zamień biegunów), pozdrawiam.:|

• #5 13 Cze 2009 22:47
    ukash
    Poziom 12  

gdzieś czytałem o ładowarkach do telefonów zasilanych na baterie lub akumulatorki AA nie wspomnę też o ogniwach słonecznych jednak w naszym kraju to rozwiązanie jest nadal drogie

• #6 14 Cze 2009 15:37
    R*
    Poziom 30  

Tak są też ładowarki "ręczne" ale nie o to pyta autor tematu.
    Połącz baterię AA równolegle (bo tu chodzi o mAh, nie o V), lub kup koszyczek. A jako wtyk do telefonu najlepiej poświęcić ładowarkę jakąś inną, czy to sieciową czy samochodową ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Oczywiście pamiętaj o + i - sprawdź na łądowarce wcześniej gdzie jest + gdzie - i tak podłącz akumulatorki ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME