Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupic do 20 000, przestrzenne i ekonomiczne?

Wafer 11 Kwi 2009 21:25 5406 8
  • #1 11 Kwi 2009 21:25
    Wafer
    Poziom 20  

Witam

Zastanawiam sie nad zakupem samochodu, bedzie to moj pierwszy, wybor jest duzy i ciezko sie zdecydowac, moje kryteria to:

- powyzej 2000r
    - nie wiecej jak 2.0
    - benzyna, bede zakladal LPG a wiec dobrze by silnik z nim wspolpracowal ;)
    - auto bedzie rowniez sluszylo jako krolik doswiadczalny do zabawy z komputerem pokladowym itp. dlatego chcial bym cos do czego mozna w dosc prosty sposob dostac soft oraz w rozsadnej kwocie kupic potrzebne kable (interfejs diagnostyczny).

Moje typy to:

- Ford Focus
    - Opel Astra/Vectra
    - Nissan Almera/Primera
    - Honda Accord\Civic
    - Toyota Corolla

cos jeszcze dozucicie? Ktos wie jak sie sprawuja silniki V-TEC na LPG ?
    dodam jeszcze ze nie chce Golf'a.. poprostu za popularne ;P

Pozdrawiam ;)

0 8
  • #2 11 Kwi 2009 21:50
    marek-c
    Poziom 18  

1. toyota
    2. honda
    3. opel

O nissanie nic nie wiem niestety, ale chyba dobre auto.

4. te silniki to już nie polonez i z lpg ciężko współpracują = sekwencja! emulacja sondy itd pierdoły np. źle jedzie na benzynie...

0
  • #3 11 Kwi 2009 21:53
    Wafer
    Poziom 20  

marek-c napisał:
    = sekwencja!

nie kumam tego zapisu...

w kazdym badz razie bede zakladal tylko i wyłacznie sekwencje.

0
  • #4 12 Kwi 2009 01:12
    Marian B
    Poziom 35  

Polecam Skoda Octavia. Naprawdę bardzo dobry samochód, nie doceniany przez snobów (bo to nie Opel, Ford czy Toyota) ale za to bardzo ceniony przez realnych użytkowników. Zero kłopotów eksploatacyjnych, dobre osiągi, bardzo dobre właściwości transportowe, potężny bagażnik, największy w klasie, szczególnie kombi.
    Poruszam się Octavią kombi 2,0 już 10 rok, i jeżeli miał bym zmieniać, to tylko na Octavię nowszej generacji (Octavia II). Godne polecenia są wszystkie odmiany silnikowe, diesel lub benzyna, może z wyjątkiem silnika 1,4 gdyż ten silnik moim zdaniem jest zbyt słaby do tego samochodu.

0
  • #5 12 Kwi 2009 19:00
    Mateju
    Poziom 10  

Wiesz zależy do czego ma ci służyć to auto. Bo jak tylko 'pierwsze auto do zniżek i ekserymentalne' to nie ma co wydawać kasy na coś lepszego. Bo trzeba wziąść też pod uwage to - a sam w sumie sie tego boje mo mam podobny problem - ze można zaliczyć i tak zarysowania itp. Choć będzie się starać nie. Ale bywa różnie. A jak masz zamiar dużo jeździć to lepiej rozejrzeć się za coś z silnikiem diesla.

0
  • #6 12 Kwi 2009 22:13
    skorpion1272
    Poziom 18  

A może Seat Leon/Toledo z silnkiem 1,8t lub 2,0 auta dosyć przestronne, trwałe i niezawodne(technika VW).Chyba że chcesz jeździć dużo i oszczędnie to lepsza była by wersja z silnikiem 1,9TDI- silnik trwały, ekonomiczny i dosyć podatny na modyfikacje.

0
  • #7 13 Kwi 2009 11:18
    Foro1
    Poziom 10  

Ja bym Ci polecił audi a4 albo vw passata, też fajne maszynki i jak dlamnie ładnie wykonane...Co do instalacji gazowej to rzadko spotkamy nowsze maszynki z lpg także pewnie jest to nieopłacalne i jednak bym polecił TDI

0
  • #8 13 Kwi 2009 13:38
    karol12b
    Poziom 16  

Toyoty nie znajdziesz w cenie 20000zl przy roczniku 2000r i pojemności 2.0 hondę Civic lub Acord by uchodził z toyota gorzej bo robi ona samochody które trzymają cenę ze względu na niezawodność i jakość wykonania. Na twoim miejscu zainteresowałbym się raczej jakimś nissanem primera lub almera on też robi samochody godne uwagi. Primera jest bardzo dobrym samochodem i za cenę 20000zl można by znaleźć nawet młodszy egzemplarz niż 2000r. Blacha sie nie sypie na tym samochodzie warstwa ocynku jest dość gruba podwozie także jest dobrze zakonserwowane i nawet sól wysypywana w zimę na drogi go tak łatwo nie załatwi. Co do silnika bardzo dobra jednostka napędowa mocny zrywny silnik z bardzo dobrą konstrukcją rozrząd niewymienialny na łańcuchu. Bardzo odradzam Niemiecka myśl techniczna mam osobiście pasata B6 i już 4 razy był w servisie wcześniej miałem toyote corrole zrobiłem 500tys w benzynie i jedyne co wymieniłem to olej ,świece i filtr ani razu mnie nie zawiodła Pozdrawiam!

0
  • #9 12 Sty 2011 03:28
    Wafer
    Poziom 20  

No cóż, dawno to było ale temat zakończę w końcu ;)

Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem fiata Stilo (2003r, 1.9JTD, MW), jak na razie 15k km bez żadnej awarii (odpukać :P) ogólnie polecam :)

Pozdrawiam.

0