Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant VCW PL 180 XCU H - brak ciepłej wody:(

11 Apr 2009 22:52 4557 5
  • Level 2  
    Generalnie od jesieni woda podgrzewała się do ok max. 40 stopni, była mocno ciepła, ale nie gorąca, co zdecydowanie przeszkadzało mojej pani. Dało się wytrzymać jej narzekanie gdyby nie fakt, iż od miesiąca, po odkręceniu kranu z ciepłą wodą, wyłącza się podgrzewanie wody, tzn. wyskakuje automatycznie przycisk, wg. mnie rodzaj zabezpieczenia. Wciskam go, palnik się zapala, słychać charakterystyczne cykanie i znowu go wywala. Trzeba go kilkakrotnie wciskać aby załapał i woda się podgrzewała. Jak już załapie za 5-6-tym razem to jest ok.
    Był serwisant, stwierdził iż:
    1. brak gorącej wody - wymiennik ciepła jest pokryty kamieniem;
    2. wywalanie tego przycisku jest spowodowane elektroniką i zaproponował wymianę płytki elektronicznej za 750 zł.

proszę o poradę:
    1. czy wkładać kasę w ten piec ( użytkuję go już 10 lat i w tym czasie wsadziłem w naprawy prawie 2 tysie) czy dać sobie spokój i kupić coś nowego, tym bardziej że nowy to wydatek 2-3 tysięcy.
    2. jeśli ten piec jest z otwartą komorą spalania to czy kupić również z otwartą czy lepszy będzie z zamkniętą
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 12  
    Witam.Na wstępie muszę stwierdzić,że masz pecha tylko nie wiem czy do kotła,czy do serwisanta.Objawy,które opisujesz sugerują typowe objawy eksploatacyjne.Zakamienienie wymiennika-bardzo istotna sprawa zwłaszcza gdy masz twardą wodę.Ten temat możesz usunąć sam mając
    dostęp do typowych kluczy,chemii typu np.kamiks czy ocet itp oraz odrobinę wiedzy-należy zamknąć zimną wodę przed kotłem,zawory na co. upuścić wodę z kotła i wymontować wymiennik.Przy okazji można by było odkamienić wymiennik gł./pierwotny/nie pogubić uszczelek i nie zniszczyć.
    Kolejna sprawa to stan elementów poddzespołu wodnego/pod pompą/czyli membrana ,reperatura itd./Tego tematu możesz sam nie przeskoczyć-oczywiście chodzi tu o ewentualne części/
    Kolejna sprawa-OD TEGO ZACZNIJ-kosmetyka komory paleniskowej gł.elektroda jonizacyjna/BARDZO WAŻNE/ i czystość wymiennika gł.
    na przelocie spalin.
    Sugerowanie wymiany elektroniki zostawił bym na boku ale czas pokaże.
    Temat jast obszerny.Kocioł powinien pracować min 20 lat/przy mądrym serisowaniu/ Pozdrawiam!!

• Moderator on vacation ...
    adboss wrote:
    nie pogubić uszczelek i nie zniszczyć.

Od kiedy zostawia się używane uszczelki do ponownych połączeń?
  • Level 2  
    Dziękuję za radę. Chyba powinienem jeszcze poszukać profesjonalnego serwisanta, zanim podejmę decyzję odnośnie wymiany kotła, niech potwierdzi lub zaprzeczy poprzednikowi.

• Moderator on vacation ...
    Przejedź się na Al Krakowską 106 (wjazd koło OBI) do centrum serwisowego Vaillanta i porozmawiaj z serwisantem dyżurnym. Na pewno dowiesz co i jak.
    Pozdrawiam