Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS F3SG - po odłączeniu zasilacza internet wolniej działa

11 Kwi 2009 23:12 4638 15
  • Poziom 24  
    Witam

Posiadam laptopa ASUS F3SG. Mam pewien problem. Gdy tylko odłączę zasilanie od laptopa to po chwili spada mi wydajność internetu - Chcę włączyć przykładowo Allegro.pl to czekam z 10 sek na załadowanie strony... Czego to może być wina? Czy to normalne?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Hmm, no rozumiem, a gdzie można ustwaić to w Xp ? Czy trzeba jakiś program? Bo w Xp we właściwościach pulpitu i "zasilanie" niestety nie da się nic takiego zrobić.
  • Poziom 37  
    W zakładce o zasilaniu masz wybory systemów zasilania - przenośny, laptop, minimalne zarządzanie, maksymalna wydajność.

również pod XP Asus ma dedykowany program do swoich produktów Power 4 Gear którymi można sporo zmodyfikować.

Jeśli możesz i chcesz mieć, zainstaluj Vistę, tam Asus pod nią udostępnia najnowszą wersję P4G którą można wpływać nawet na taktowanie procesora itp.

PS-w moim Asusie jak i Hasee na baterii nie spada wydajność internetu.
  • Poziom 31  
    I pod XP asus udostępnia P4G.
  • Poziom 37  
    jarewa napisał:
    I pod XP asus udostępnia P4G.

Przecież to już napisałem wcześniej....
  • Poziom 24  
    Zainstalowałem już Vistę z "recovery". Niestety problem jest ten sam.

Powtarzam:

Na podłączonym zasilaniu WiFi chodzi idealnie.
    Natomiast po odłączeniu zasilania automatycznie net zwalnia 20-to krotnie?

przykład:

Po wpisaniu adresu "Allegro.pl" czy "Nasza-klasa.pl" na zasilaniu strony ładują się w ciągu dwóch sekund, a bez zasilania czekam np. na załadowanie jakiejkolwiek strony około 15-30sek!

Laptop posiada jeszcze 15mc'y gwaranci, także może go odeślę, jeśli nic nie wymyślicie.

Czekam na Waszą pomoc.
  • Spec od komputerów
    Na co czekasz ? Mamy za ciebie ustawić profile ?
  • Poziom 24  
    a jaśniej trochę możesz? bo nie rozumiem o co chodzi...
  • Spec od komputerów
    W firmowym programie Asusa lub w panelu sterowania w opcjach zasilania ustaw odpowiedni profil. Nie znam tego programu Asusa, może będzie miał więcej opcji niż w panelu sterowania. W opcjach zasilania ustaw na stacjonarny w domu, biurze to będzie pracował tak samo na zasilaczu i baterii. Bateria będzie oczywiście krócej działała.
  • Poziom 24  
    aha, o to chodziło...
    Od początku jak zainstalowałem Vistę, ustawiłem na maksymalną wydajność na baterii jak i na zasilaczu.
    Ale to nic nie dało...
  • Spec od komputerów
    Gdzie ustawiłeś max. wydajność ? W opcjach zasilania ustaw na stacjonarny. Lub lepiej, zainstaluj Power4gear i wybierz profil Gamer. Wydajność będzie regulowana w funkcji obciążenia. W Wierles Console nie ma funkcji ograniczania transferu ?
  • Spec od komputerów
    Odinstaluj i zainstaluj ponownie Wierles Console.
  • Poziom 13  
    Poszukaj na stronce Asusa odpowiednich sterownikow do karty WiFi i zainstaluj je ponownie. Zainstaluj takze program Power 4 Gear. Mozesz sprawdzic czy nie ma moze aktualizacji Biosa na stronie producenta, tylko badz pewny ze podales idealny model laptopa - naklejka pod spodem kolo baterii.

U znajomego mozna bylo tym nawet wylaczac 2 rdzenie w procesorze w celu zaoszczedzenia energi, wtedy gry i inne tego typu aplikacje dzialaja bardzo wolno.
  • Poziom 24  
    Dzięki za wszelkie informacje, ale laptopik już działa. Zainstalowałem Power4Gear i jest tak jak należy :)

Pozdrawiam