Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG Flatron L1730s - podświetlanie gaśnie po 1s.

Bergmans 11 Apr 2009 23:33 4922 3
    Bergmans
    Level 10  
    Witajcie,

Mam pewien problem z prawie 5cio letnim już monitorkiem. Sprawa rozchodzi się o 17 calowy monitor LG L1730s. Monitor działał idealnie i nigdy mnie nie zawiódł. Pozbyłem się deska, i kupiłem laptopa. Monitor działał wtedy jako stacjonarny monitor do laptopa (rozszerzony pulpit). Sterownik przez miesiąc wywalił błąd kilka razy. Po dłuższym używaniu go w tej konfiguracji wyłączył się całkowicie i nie chciał się uruchomić.

Przyjrzałem się sprawie dokładnie, otwarłem obudowę, sprawdziłem czy wszystko gra. I wizualnie nic nie wygląda na spalone. Generalnie uszkodzenie wygląda następująco: Monitor mignie na 1 sekundę, pokazuje obraz przez ten czas, i nagle się wyłącza. Matrycę oświetliłem latarką i obraz jest wyświetlany, natomiast tak jakby padło podświetlanie.

Zwracam się do was z ogromną prośbą o zdiagnozowanie problemu. Jestem dosyć początkującym elektronikiem i z pewnymi problemami na pewno sobie poradzę.

Co to może być za awaria?
    Jakie części sprawdzić?
    Co wymienić?
    I skąd brać części serwisowe do tego monitora?

Osobiście wydaje mi się, że chodzi o inwerter... Na allegro znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/item598320714_inwerter_lcd_uniwersalny_wyprzedaz_okazja.html

Pozdrawiam serdecznie.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Bergmans
    Level 10  
    Widzisz, przejrzałem te wątki :) Ale to wszystko nie do końca opisuje mój problem... Dlatego założyłem nowy...
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Do sprawdzenia/obejrzenia/wymiany kondensatory, tranzystory, transformatory a może i CCFL.
    Objaw gasnącego LCD - jak można zobaczyć chociażby na ostatniej stronie tego działu - jest wałkowany co chwila...

Oglądając monitor i stwierdzając, że "wizualnie nic nie wygląda na spalone" nic nie naprawisz; lutownica, miernik i do dzieła :D

Tu masz przykład z kondensatorami:
    http://forum.iwenzo.de/reparatur-monitor-und-...-bildschirm-blitzt-einmal-kurz-au-t39199.html