Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Flatron L1730s - podświetlanie gaśnie po 1s.

11 Kwi 2009 23:33 4760 3
  • Poziom 9  
    Witajcie,

Mam pewien problem z prawie 5cio letnim już monitorkiem. Sprawa rozchodzi się o 17 calowy monitor LG L1730s. Monitor działał idealnie i nigdy mnie nie zawiódł. Pozbyłem się deska, i kupiłem laptopa. Monitor działał wtedy jako stacjonarny monitor do laptopa (rozszerzony pulpit). Sterownik przez miesiąc wywalił błąd kilka razy. Po dłuższym używaniu go w tej konfiguracji wyłączył się całkowicie i nie chciał się uruchomić.

Przyjrzałem się sprawie dokładnie, otwarłem obudowę, sprawdziłem czy wszystko gra. I wizualnie nic nie wygląda na spalone. Generalnie uszkodzenie wygląda następująco: Monitor mignie na 1 sekundę, pokazuje obraz przez ten czas, i nagle się wyłącza. Matrycę oświetliłem latarką i obraz jest wyświetlany, natomiast tak jakby padło podświetlanie.

Zwracam się do was z ogromną prośbą o zdiagnozowanie problemu. Jestem dosyć początkującym elektronikiem i z pewnymi problemami na pewno sobie poradzę.

Co to może być za awaria?
    Jakie części sprawdzić?
    Co wymienić?
    I skąd brać części serwisowe do tego monitora?

Osobiście wydaje mi się, że chodzi o inwerter... Na allegro znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/item598320714_inwerter_lcd_uniwersalny_wyprzedaz_okazja.html

Pozdrawiam serdecznie.
  • RenexRenex
  • RenexRenex
  • Poziom 9  
    Widzisz, przejrzałem te wątki :) Ale to wszystko nie do końca opisuje mój problem... Dlatego założyłem nowy...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Do sprawdzenia/obejrzenia/wymiany kondensatory, tranzystory, transformatory a może i CCFL.
    Objaw gasnącego LCD - jak można zobaczyć chociażby na ostatniej stronie tego działu - jest wałkowany co chwila...

Oglądając monitor i stwierdzając, że "wizualnie nic nie wygląda na spalone" nic nie naprawisz; lutownica, miernik i do dzieła :D

Tu masz przykład z kondensatorami:
    http://forum.iwenzo.de/reparatur-monitor-und-...-bildschirm-blitzt-einmal-kurz-au-t39199.html