Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulacja prędkości silnika DC przez PWM

Szymon Tarnowski 12 Apr 2009 02:50 3049 6
    Szymon Tarnowski
    Level 27  
    Czy i gdzie można znaleźć krzywe zależności momentu obrotowego przy regulacji PWM. Interesuje mnie zagadnienie, jak bardzo można spowolnić silnik przy zachowaniu określonego moment. Najchętniej bym zobaczył jakieś krzywe dla rzeczywistego silnika żeby "poczuć" temat czego mogę się spodziewać po zbudowaniu rzeczywistego modelu.
    _Robak_
    Level 33  
    Kazdy silnik pewnie bedzie zachowywac sie inaczej, a wiadomo ze im mniejsze wypelnienie PWM tym mniejszy moment osiagnie silnik.
  • Helpful post
    Filip
    Level 23  
    Charakterystyki momentu od prądu masz w literaturze. Przy PWM (w rozsądnych granicach) wystraczy wziąć prąd średni.
    Szymon Tarnowski
    Level 27  
    Filip wrote:
    Charakterystyki momentu od prądu masz w literaturze. Przy PWM (w rozsądnych granicach) wystraczy wziąć prąd średni.
    Ale mnie dokładnie interesują te "nierozsądne" granice. Poproszę jakiś przykład literatury.
    panbosman
    Level 12  
    Panie Szymonie, czy rozgryzł Pan już ten temat, bo jetem właśnie w trakcie projektowania sterownika PWM . Z moich doświadczeń przy sprawdzaniu falownika LENZE przy wolnych obrotach da się go zatrzymać prawie ręcznie.
    Jest to niedopuszczalne w moim projekcie.
    Proszę o odpowiedź.
    Szymon Tarnowski
    Level 27  
    panbosman wrote:
    Panie Szymonie, czy rozgryzł Pan już ten temat, bo jetem właśnie w trakcie projektowania sterownika PWM . Z moich doświadczeń przy sprawdzaniu falownika LENZE przy wolnych obrotach da się go zatrzymać prawie ręcznie.
    Jest to niedopuszczalne w moim projekcie.
    Temat zignorowałem, potencjalny klient nie pojawił się więcej.
    panbosman
    Level 12  
    Dzięki za odpowiedź. Proponuję zamknąć temat.
    Regulacja prędkości silnika DC przez PWM