Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Liebherr KGT 3531 Uszkodzony termostat

12 Kwi 2009 11:20 5750 6
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam w lodówce Liebherr KGT 3531 uszkodzony termostat. Model termostatu A11 0080 D221 (zwykły termostat z kapilara 3 przewody, ale jeden na stałe zwarty z zasilanie- zasilanie światełka wewnątrz).
    Moje pytanie polega na tym czy jest zamiennik do tego termostatu, oryginał znalazłem za 350 zł, co jest bardzo wygórowana cena, jaki można zastosować tu termostat, jeżeli nie znajdę taniego zamiennika rozważam termostat elektroniczny.
    Pozdrawiam Wesołych Świat
  • Osprzęt kablowy
  • Specjalista AGD
    Można zastosować W-4. Popraw w temacie, ma być KGT.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 12  
    Będzie tak samo działać? Podłączenia takie same i miejsce instalacji termopary?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Zasilanie "6", sprężarka (czarny) "4", oświetlenie "3".
  • Poziom 12  
    Ok zobaczę czy dostane zamiennik a110080 albo w-4. Przeczytałem ze W-4 nie ma tej izolacji na kapilarze i może być problem z temp wewnątrz przy mocno zmiennej temp na zewnątrz(bo optycznie to wyglądają tak samo tylko ta biła izolacja inna).
    To jeszcze dwa pytania - dlaczego tak dziwnie jest podłączone oświetlenie? Rozebrałem ten termostat i jest tak ze 6 (zasilanie) jest podłączone przez stycznik rozłączny(albo przeciążeniowy, nie wiem do końca jak to działa) do 3 (oświetlenie) a z 3 jest normalny złączny (normalnie otwarty sterowany) kapilara) do 4 (agregat).
    Czy można jako pompę próżniowa wykorzystać np inny stary agregat od lodówki (na ssanie)? (to do napełniania układu chłodniczego) I jaki sprzęt oprócz tej pompy jest potrzebny (jakie manometry)? Mam w panie wykorzystać 3 agregaty chłodnicze go budowy osuszacza i przy okazji chciałbym się czegoś nauczyć.
    Dziękuje bardzo Nares za tak szybką odp w czasie świat. Życzę wesołych i zdrowych świat dla ciebie i bliskich!
  • Poziom 12  
    Poczytam dokładnie :)
    A nie wiesz przypadkiem na czym polega to dziwne podłączenie oświetlenia przez termostat?