Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat bravo 1,4 sterownik silnika

0__0 12 Kwi 2009 14:22 2983 1
  • #1 12 Kwi 2009 14:22
    0__0
    Poziom 30  

Fiacik jak w temacie skutecznie rzucil palenie:) Sterownik bosch motronic 0 261 204 405. Swiecila ciagle kontrolka awarii wtrysku , na cewce zaplonowej nie wystawial 12V na srodkowym pinie.Sprawdzilem impulsy z czujnika polozenia walu - byly obecne. Sterownik mial rok temu zdjete immo (nie przeze mnie) bo ciagle byly z nim problemy i trzeba bylo raz na tydzien wprowadzac kody pedalujac a kontrolka wtrysku palila sie ciagle od tego czasu.
    Podlaczylem sterownik na stole - okazalo sie brak jest impulsow na kwarcu i mikrokontroler nie komunikuje sie z ROMem - wstawilem kwarc 4,5 Mhz i komunikacja sie pojawila .Szybkie sprawdzenie w aucie i niestety dalej nie pali ale juz pompa paliwa zaczala po przekreceniu
    stacyjki dawac paliwo duzo dluzej - przedtem bylo to ok sekundy.
    Czepilem sie immo i okazalo sie slusznie - po wrzuceniu w 24c02 bina z immokillera auto odpalilo ale niestety chodzi nierowno a na biegu jalowym na obrotomierzu jest 1200 obrotow a na "ucho" obraca sie znacznie wolniej .Podejrzewam niewlasciwa wartosc kwarcu niestety napisy na nim sa enigmatyczne - wie ktos jaki tam powinien byc kwarc ?

0 1
  • #2 16 Kwi 2009 09:26
    0__0
    Poziom 30  

Widze ze na forum jak zwykle mozna liczyc na pomoc :D
    Sprawa zalatwiona poprzez zakup uzywki sterownika za cale 50zl i wyczyszczenie w nim eeproma .Do celuw archiwalnych zdjecie kwarcu w "nowym: sterowniku , niestety nie mam miernika czestotliwosci a z ekranu oscyla nie chcialo mi sie przeliczac.

0
  Szukaj w 5mln produktów