Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny do domu do 2000zł

12 Kwi 2009 16:20 5203 29
  • Poziom 16  
    Mam amplituner Yamahy RV-X 350 i postanowiłem dokupić do niego jakieś kolumny do domu. Wcześniej ciągnął kolumny estradowe, których sie pozbyłem. przeglądałem aukcje i trochę sie już pogubiłem. Nie wiem co robić. Początkowo marzył mi się zestaw 5.1, ale teraz znalazłem kolumny stereo Cerwin Vega CLSC - 12 po okazyjnej cenie 1900zł praktycznie nowe. Bardzo mi sie podobają, ale nigdy ich nie słyszałem dlatego piszę z prośbą o rady co robić i co kupić. Nie bez znaczenia jest fakt, że do tej pory grałem czasami na jakiejś osiemnastce u znajomych dlatego tez o ile to możliwe najlepiej byłoby coś kupić co mogłoby również jakoś tam zagrać na takiej właśnie imprezie. Bardzo proszę o w miarę szybkie propozycje, oceny tych Cerwinów, oraz rady.
  • Poziom 25  
    Na forum jest trochę tematów na temat cerwin vega. Poszukaj..
    Moim zdaniem świetne kolumny, sam mam zamiar w przyszłości zakupić, tylko wyższy model.
  • Poziom 16  
    Właśnie przed chwila czytałem między innymi Twoje wypowiedzi. Kurcze różnie ludzie sie wypowiadają i tym bardziej jestem głupi
  • Poziom 28  
    slabiutki ten amplituner i za niski model by mogl dobrze spisac sie w muzyce. Nie odda wiecej jak 40W na kanal.
  • Poziom 16  
    Niby ma wpisane 90w na kanał. powiem szczerze, że te estradowe na pewno nierewelacyjnie, ale ciągnął ku mojemu zdziwieniu

Dodano po 51 [sekundy]:

poza tym podałem jego model, żeby właśnie dopasować kolumny do mocy amplitunera
  • Poziom 28  
    ale przy takim poborze mocy z pewnoscia nie odda wiecej jak 40W. co do modelu to powinno byc chyba rx-v350 :) szukal bym kolumn o niskiej mocy
    pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    jakieś inne sugestie?Podpowiedzcie co zrobić
  • Poziom 28  
    musisz sie zastanowic na czym bardziej Ci zalezy-film czy muzyka. jesli muzyka sprzedaj ten amplituner i kup wzmacniacz a do niego kolumny. co czesciej bedziesz robil? sluchal muzyki czy ogladal filmy? kolumny za 2000 zl beda marnowac sie przy takim amplitunerze.
  • Poziom 16  
    hmm wiadomo jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego, ale ludzi z takim stanem konta jak ja nie stać na odrębny sprzęt do filmów i do muzyki. Chciałbym to wyśrodkować. Może zróbmy dwa zestawy ze wzmacniaczem jeden a drugi z amplitunerem przyjmijmy cenę za kolumny 2000zł a amplituner czy wzmacniacz hmm do 1000zł
  • Poziom 33  
    Widziałem na Youtube jak grają Cervin Vega, nieco inne, ale z tym samym głośnikiem basowym, podłączone pod wzmacniacz 140W/kanał, ledwo ruszają membranami.... więc ta Yamaha to będzie napewno stanowczo za mało do nich. Te wynalazki mają spore wymagania, więc sobie raczej odpuść.
  • Poziom 34  
    Kup sobie altusy 300 i tyle. Dźwięk nieco połamany ale zwykłe kolumny stereo na imprezie zajedziesz bardzo szybko.
  • Poziom 34  
    A co mam mu polecić B&W do walenia po imprezach?
  • Poziom 28  
    elektrit wybrzydzasz innych a sam nie powiesz nic konkretnego?
  • Poziom 13  
    A nie możesz się wybrać do najbliższego salonu audio i posłuchać trochę różnych zestawów w cenie do 2000zł. Nie zawsze trzeba się kierować ceną i parametrami na papierze.
    Z tego co pamiętam tańsze produkty Yamahy grały dynamicznie, szczegółowo ale suchym, cyfrowym dźwiękiem. Proponowałbym poeksperymentować z kolumnami produkcji angielskiej.
  • Poziom 16  
    Co z tymi kompletami stereo i kina domowego załóżmy, że będę miał na komplet tzn kolumny i wzmacniacz czy też amplituner 3500zł
  • Poziom 30  
    Jeśli chciałbyś coś na osiemnastki czy inne tego typu imprezy to CV byłyby wręcz idealne. Nadawałyby sie też do słuchania w domu. Oczywiście zmiana amplitunera na bardzo mocny wzmacniacz to byłaby konieczność. Jeśli chciałbyś mieć dobre kolumny do odsłuchu w domu to polecałbym Celestion F28 i tu też przydałaby się zmiana wzmacniacza. Najlepiej to już powoli zacznij sprzedawać ten amplituner, bo czy tak czy tak, żebyś był zadowolony z muzyki musisz mieć wzamcniacz.
  • Poziom 16  
    Ok juz się pogodziłem z decyzją sprzedaży tej Yamahy, ale teraz co za to kupić?
  • Poziom 16  
    Oglądałem wzacniacze Nada I Cambridge czy może znacie jakieś konkretne modele godne uwagi z tych firm?
  • Poziom 35  
    NAD C320BEE, C352, Cambridge A500.

Kolumn masz mnóstwo do wyboru, polecam fora audiofilskie, byle nie wpaść na nich w paranoję i zacząć zakupy od kabli za kilka stów :)

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 11  
    Do domu i na imprezke polecam Paradigm
    coś z serii monitor
    http://www.allegro.pl/item607899276_paradigm_monitor_9v_5_kolor_orzech_rozany.html
    To powinno ruzruszać każdą imprezkę

Dodano po 8 [minuty]:

Zerknołem na te Cervin Vega to paczki z głośnikiem tubowym zwiększającym efektywność. Do domu to się nie nadaje (słabe rozpraszanie wysokich i duża ich kierunkowość
    Jak masz amplituner i wyjście na suba to pomyśl o wykorzystaniu go
  • Poziom 35  
    Paradigmy z serii monitor polecam z czystym sumieniem - jeżeli chcesz robić w domu imprezy, głośno słuchać, ale sprzęt ma być typowo domowy.

Przypomniały mi się też Tannoye Mercury M5 (nie cała seria M, tylko właśnie M5) oraz Eltax Liberty 7+ (rock świetnie brzmi - jak na koncercie).

Nad subem pomyślałbym, do kolumn, które brzmią mocno, wyraziście, z dobrym rytmem, ale brakuje im zejścia - wtedy z kolumn masz wykop i dynamikę, a sub gra sobie niziutko. Dobre połączenie, to np. Visaton Couplet (duże monitorki) i sub B&W, Paradigm albo DIY na Scan Speaku.

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 2  
    Witaj
    Co do kolumn to sie niewypowiem ale jak chesz filmy i muzyke jednoczesnie w dobrej jakosci to dla uzupelnienia polecam subwoofer magnata 630a