Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuba Raveland-zmiana zabudowy.

przemekozo 12 Kwi 2009 22:51 1612 3
  • #1 12 Kwi 2009 22:51
    przemekozo
    Poziom 9  

Witam, na forum elektroda.pl jestem już troszkę czasu aczkolwiek zawsze odnajdywałem informacje które mi pomagały i poszerzały moje braki wiedzy w chwilach kiedy była mi potrzeba :D niestety teraz mam problem i nie mogę znaleźć odpowiedzi wiec postanowiłem napisać....

Sprawa tyczy sie dylematu jaki mnie gryzie od kilku dni a mianowicie zakupiłem tubę Raveland z głośnikiem 15" o mocy 250 RMS . posiadam wzmacniacz Ravelnad XCA700 który ma moc w mostku 300W rms. Głośnik ma dosyć wysoka efektywność bo (można napisać aż) 98db. Wg. mnie to jest już dużo zwłaszcza ze moje autko to Fiat Uno 45 3D. Wiem ze ogromne znaczenie ma obudowa i ciekawi mnie czy z tego głośnika stosując odpowiednia obudowę da rade wycisnąć troszkę więcej dB :) Widziałem skrzynie Ravemaster'a bodajże które miały po prawie 120L i to mnie przeraza bo Uno ma malusi bagażnik:( Osobiście wole skrzynie gdyż tuba to dla mnie dudniąca rurka:P i głośnika nie widać :) a czasem milo popatrzeć jak pracuje:) i tutaj tez jest problem gdyż nie mam dokładniejszych danych na temat Tuby/Głośnika...

Pozdrawiam

0 3
  • #2 12 Kwi 2009 23:51
    bambino_81
    Poziom 23  

Witam.Warto by było policzyć programem WinISD ale moim skromnym zdaniem 100L będzie za dużo nawet jak na BR.250RMS.100L stosuje się do sonica 15''-800RMS.Ja bym stawiał max na 60-80.

0
  • #3 13 Kwi 2009 08:44
    powalla
    Moderator CarAudio

Policzyć OK ale skąd T-S? Pozostaje chyba zabawa w dobieranie odpowiedniej skrzynki poprzez odsłuchy.

0
  • #4 13 Kwi 2009 10:32
    przemekozo
    Poziom 9  

Teoretycznie zbudowałem projekt skrzynie o V=60,75 litra bez wygłuszenia.

Tuba Raveland-zmiana zabudowy.

A czy jest sens wzorować sie na innym głośniku który ma taka sama moc i SPL ?

EDIT (po rozmyślaniu) :

Ciekawi mnie ile dB da sie wycisnąć z tego głośnika skoro z głośników np 89dB stosując odpowiednia zabudowę uzyskuje sie grubo ponad 100 dB. jeżeli Tematowy głośnik raveland ma 98dB to czy da sie wycisnąć z niego chociaż (AŻ) 110-120 dB zmieniając zabudowę ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo