Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Amator 3 - podłączenie dodatkowego urządzenia

13 Kwi 2009 09:31 11604 35
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Po prawej masz dwa wejścia: jedno gramofon , drugie magnetofon. Wtyczki DIN 5 bolcowe jeśli chcesz stereo.
  • Sklep HeluKabel
  • Specjalista d/s ochrony radiologicznej
    Cytat:
    ...A zrobi to różnicę w którego DINa (gramofon, magnetofon) wepnę sobie źródło dźwięku? Sprawdziłbym sam, ale na razie jeszcze nie mam kabla :] Powiecie mi jeszcze jaką moc ma ten sprzęt?

ad 1 - zależy jakie źródło - wyjście z dźwiękowe z komputera, MP3-ki itp - raczej do magnetofonowego (jak napisał :arrow: gtixxplosive)
    ad. 2 jeśli chodzi o moc wyjściową wzmacniacza - 2 x 10W
    Zresztą, polecam stronkę - dane techniczne identyczne jak Amatora 2.
    Nie wiem jaki poziom sygnału dźwiękowego jest na wyjściu z odtwarzacza DVD (rozumiem, że stacjonarny) - musisz sprawdzić w/g danych technicznych (choć powinien się "zmieścić" w parametrach wejściowych).
    Zobacz też temat "Sprzęt Unitry a komputery" na sytronie którą podałem.
    Jeszcze jedno - oczywiście gniazdo magnetofonowe DIN jest typu Wejście - Wyjście. Jak będziesz robił przewód - pamiętaj coby korzystać (do odtwarzania) tylko z wejścia ;) .
  • Poziom 17  
    Spalic cos na wejsciu sygnalowym? Sadze, ze trzeba by bylo miec talent (Zgloszenie do "Mam talent").

Podlacz i podaj malo mocy na wyjsciu z urzedzenia podlaczonego na wejscie wzmacniacza, tudziez amplitunera, podawac stopniowo w nadajniku coraz "mocniejszy" sygnal, JESLI POJAWI SIE PRZESTER, znaczy to, ze mocy wyjsciowej z nadajnika jest za d-u-z-o - wtedy sprobuj z drugim kanalem we wezmacniaczu.
  • Pomocny post
    Specjalista d/s ochrony radiologicznej
    :arrow: kozikowski - podłączając sygnał dźwiękowy ze stacjonarnego DVD raczej nie masz możliwości regulacji jego poziomu ;)
    :arrow: Iwan-Wojtek - nie pamiętam jakie były poziomy wejściowe sygnałów na gnieździe gramofonowym i magnetofonowym - ale schematy i dane są na :arrow: elektrodzie - (jak i inne tematy związane z Amatorem - wystarczy poszukać).
    P.s.
    Jeśli "nie straszna" Ci lutownica - to może sam zrób odpowiednią przejściówkę, lub wymień rzeczone gniazda DIN na używane obecnie (CINCH, RCA czy mini jack) - potrzebna jeszcze wiertarka i pilniki ;) Pamiętaj też, że (jeśli nie masz oryginalnych) - kolumny muszą mieć impedancję 8Ω (lub więcej - ale spadnie moc wzmacniacza).
    P.s.
    Rozpiska sygnałów na złączach DIN ( polskie oznaczenie to był wtyk WM 545) również łatwa do znalezienia w sieci.
    P.s. 2 - swego czasu Amator 2 też służył mi jako wzmacniacz do kompa :)
    Osobiście na pewno bym to zrobił i obejrzał starannie płytkę drukowaną czy nie ma jakichś uszkodzeń od wilgoci. Przyjrzałbym się też kondensatorom elektrolitycznym. Co do plomb - to jak dobrze pamiętam - była jakaś na jednej ze śrub mocujących - ale chyba raczej nie musisz się tym przejmować (czytaj - do rozkruszenia :) ).
    P.s.
    Odkurzał bym raczej średnio twardym pędzelkiem, po wyjęciu płyty czołowej i płytki z elektroniką (razem) - uważaj - transformator zasilający ma osobne śruby mocujące (a może cały zasilacz ? - nie pamiętam dokładnie) - coby ci nie "wpadł" na płytkę z elektroniką przy odkręcaniu..
    Czyli niski poziom sygnału wejściowego.. Do którego gniazda podłączałeś?
    Magnetofonowe czy gramofonowe? Gramofonowe (do gramofonów z wkładką piezoelektryczną) wymagało silniejszego sygnału..
  • Moderator
    W Amatorze oba wejścia mają tę samą czułość.
    :arrow:Pablo1964 - możliwe - piszę w tym temacie głównie z pamięci:D
    :arrow:Iwan_Wojtek - jeśli jest za cicho - to nie pozostaje nic innego jak dołożyć jakiś przedwzmacniacz :D ... lub (choć nie wiem czy to możliwe) przeróbka elektroniki wejściowej..
    P.s.
    U mnie grało bez przeróbek - "dyskotek" nie robiłem ;-)
  • Poziom 15  
    A może podałeś sygnał na styki 1 i 4? Powinno być na 3 i 5 (środkowy - 2 to masa)
  • Poziom 33  
    No to sprawdź kabel miernikiem (ustaw na omomierz albo tester diod) przejścia- czubek i część środkowa jacka powinny się łączyć z pinami 3 i 5, a część najbliższa do kabla- z pinem 2.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Odkurzaczem można, ale jest ryzyko uszkodzenia membrany- musisz być ostrożny.

Jeżeli nie chcesz kupować innego kabla, to możesz zamienić miejscami kable w gnieździe w Amatorze- będzie szybciej i najtaniej :)