Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie moge wejsc na niektóre strony.

13 Kwi 2009 17:22 10220 27
  • Poziom 14  
    Witam, moim problemem są kłopoty z wejściem na niektóre strony (najbardziej odczuwa się niemożność wejścia na torrenty.org).

W IE oraz w firefoxie pokazują się standardowe komunikaty że nie można no i tyle. Próbowałem pinga zobaczyć ale wyskoczyło mi że upłynęły czasy (jednym słowem do strony dostępu nie ma).
    Na laptopie mogę wejść bez problemu na te strony, na które nie idzie mi wejść z komputera domowego więc problem jest z blaszakiem.

Nie chciało mi się kombinować to zrobiłem formata całego dysku (reszta dysków odpięta, został tylko systemowy) i wrzuciłem XP i dalej to samo.
    Proszę o pomoc bo to naprawde jest drażniące nie móc sprawdzić programu TV na wirtualnej polsce chociażby albo na gmailu zobaczyć czy nic nowego do mnie nie przyszło.

logi w hijacku byly czyste. combofixem tez robilem i nic.
    Skanowałem system po formacie programami Adaware, spybot, Avira, nod32. nod i avira nic nie wykryly.
    no po prostu nic nie ma i nie działa. zaporę też teraz wyłączyłem no ale system akurat (jak piszę) ma z pół godziny.

Jeszcze raz proszę o pomoc.
  • Poziom 18  
    Możliwe że administrator twojej sieci (nie podałeś providera) zablokował od nich dostęp.

Ale przed tym wpisz ping torrenty.org, i wklej nam uzyskany adres IP.
    Może ktoś zatruł twój lokalny serwer DNS.

pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Ari2k5 napisał:
    Przy okazji sprawdź kartę sieciową, może być uszkodzona. Temat bardziej do sprzętu niż do softu. Przenoszę.

Odkąd to wejście na "niektóre" strony jest problemem sprzętowym ?
    Jego NIC się obraził na torenty bo za dużo reklam ?
  • Poziom 14  
    pingi sprawdziłem i na blaszaku do torrentow nie ma a na laptopie jest
    specjalnie się gramoliłem za szafkę żeby dotrzeć do kabla od modemu. ISP nie zablokował dostępu no bo inaczej bym nie miał na laptopie możliwości wejścia a na nim akurat działa.

Zmieniłem proxy w firefoxie i na jakimś mexykanskim proxy wszystko śmiga (tylko mi prędkość neta w speedteście pokazuje ledwo 1Mb.

Na pewno nie jest to wina ISP tylko sprzętu albo softu no bo w przeciwnym razie by na laptopie też się nie wyświetlała strona.
    A co do sieciówki to włożyłem inną i jest to samo więc to raczej nie wina sprzętu(bo też myślałem że może karta ale jednak nie).

Provider to MultiMedia :/

Adres IP strony to 62.149.27.204 (www.torrenty.org) a pod nim jest napisane że upłynął limit czasu żądania i 100% straty
  • Spec Overclocking
    Chyba kolega moderator zbyt pochopnie przeniósł temat do hardware...
    Problem ze sprzętem to nie jest, raczej firewall blokuje lub provider to robi, jak wcześniej zauważono.
  • Poziom 18  
    miałem podobny problem własnie z torrenty.org
    lub megawarez.pl i kilka innymi komercyjnymi stronami,
    było tez coś takiego ze ściągałeś jakiś tam duży plik
    a tu nagle zerwało połączenie internetowe i po kilku
    sekundach wszystko powracało do normy, tyle ze pobieranie należało rozpocząć na nowo...
    rozwiązanie polegało na rozmowie z dostawca internetu,
    i groźbie zerwania umowy...
    potem wszystko wróciło do normy...
    (internet radiówka)
  • Poziom 14  
    jarekm27 napisał:
    miałem podobny problem własnie z torrenty.org
    lub megawarez.pl i kilka innymi komercyjnymi stronami,
    było tez coś takiego ze ściągałeś jakiś tam duży plik
    a tu nagle zerwało połączenie internetowe i po kilku
    sekundach wszystko powracało do normy, tyle ze pobieranie należało rozpocząć na nowo...
    rozwiązanie polegało na rozmowie z dostawca internetu,
    i groźbie zerwania umowy...
    potem wszystko wróciło do normy...
    (internet radiówka)

tak to ja robię jak mi prędkość spada i wtedy nagle działa.
    myślę że to nie jest wina operatora chociaż mogę się mylić.
    No ale skoro na laptopie działa a na blaszaku nie no to ja nie wiem o co chodzi. kabel przecież ten sam
    i nie mówię tu tylko o torrentach ale nawet o gmailu albo tv.wp.pl (daruję sobie spis niedziałających stron).
    Jak narazie przez inne proxy działa ale to nie jest dobre rozwiązanie
  • Poziom 18  
    liseklisek6666 napisał:
    pingi sprawdziłem i na blaszaku do torrentow nie ma a na laptopie jest
    specjalnie się gramoliłem za szafkę żeby dotrzeć do kabla od modemu. ISP nie zablokował dostępu no bo inaczej bym nie miał na laptopie możliwości wejścia a na nim akurat działa.

Zmieniłem proxy w firefoxie i na jakimś mexykanskim proxy wszystko śmiga (tylko mi prędkość neta w speedteście pokazuje ledwo 1Mb.

Na pewno nie jest to wina ISP tylko sprzętu albo softu no bo w przeciwnym razie by na laptopie też się nie wyświetlała strona.
    A co do sieciówki to włożyłem inną i jest to samo więc to raczej nie wina sprzętu(bo też myślałem że może karta ale jednak nie).

Provider to MultiMedia :/

Adres IP strony to 62.149.27.204 (www.torrenty.org) a pod nim jest napisane że upłynął limit czasu żądania i 100% straty

Adres IP jest poprawny, więc coś blokuje trasę pakietów.

Ten sam kabel RJ45 na laptopie działa ?

Jeżeli tak, to wiemy że DNS jest w porządku, a problem leży wyłącznie po stronie firewalla który blokuje dostęp do danego serwera.
    I ponadto jest na twoim komputerze.

1) Wyłącz na chwilę firewall.
    2) Spróbuj na innej przeglądarce np Chrome.
    Cytat:

Błąd błąd błąd.

Serwer torrenty.org wycina ruch ICMP...

Pingnij jakąś inną stronę co nie działa.
  • Poziom 14  
    tak, tym samym kablem podpinałem się do laptopa i działa wszystko.
    Firewall wyłączony, wywalone wszystkie antywirusy(narazie).

ping dla www.tv.wp.pl taki sam czyli 100% strat (212.77.100.224)

No ale żeby to była wina firewala to przecież nawet przez ten inny proxy by nie szlo.
    W każdym bądź razie mam tak:
    Firefox na innym proxy i strony chodzą ok ale łącze jest ograniczone do 1mb/s a czasem i mniej i daje się toodczuć
    Zdejmuję adres proxy i już strony się nie ładują.
    Odpinam kabel od blaszaka i podpinam do laptopa i wszystko chodzi.
    Tylko właśnie stacjonarny nie działa a kabel ten sam tyle że przełożony do laptopa.
    Bym uwierzył w to że to wina sprzętu no ale na innej karcie sieciowej mam to samo.
    Nie wiem co mi może blokować. Dysk wyczyściłem konkretnie.jeszcze innych nie podpinałem i jest tylko dysk systemowy (nie partycja).
    Co jeszcze można sprawdzić?

Edytuję ponieważ sprawdziłem teraz na IE, FF Operze i Chrome i nie działają strony.
    Narazie będę śmigał na tym zagranicznym proxy co mi spowalnia neta ale trzeba coś tu wykombinować bo tak być nie może
  • Poziom 18  
    A czy czasem multimedia nie wymagają żeby aktywować internet na komputerze ?

Sklonuj adres MAC laptopa na blaszaku :)

na laptopie wpisz,
    ipconfig /all
    i skopiuj MAC

A na blaszaku według tego:

http://www.nthelp.com/NT6/change_mac_w2k.htm

Może to, pomoże.
  • Poziom 14  
    ok, zrobiłem zgodnie z instrukcją ale i tak nic nie dało.
    skopiowałem adres z laptopa na blaszaka. w stacjonarnym we właściwościach jak wszedłem to była wartość nieobecna ale wpisałem tak jak należy.zrobiłem restart i dalej tak jak było.
    Nie wiem ale chyba jak zmieniałem dzisiaj sieciową kartę to i MACadres się zmienić powinien tak więc mogłem macadresu nie zmieniać (ale zmieniłem i bez skutku).
    Nic to niestety nie dało. Coraz bardziej korci mnie zajść jutro do siedziby MM i powiedzieć co mi na sercu leży.
  • Spec Overclocking
    Jakiego firewalla używasz? Jaki jest system?
  • Poziom 14  
    w tej chwili system jest ledwo co po instalce. firewala wyłączyłem nawet i systemowego. antywirusowego oprogramowania narazie brak.
    system to XP. tak więc nie wiem co mogło by tu blokować.
    Wiele razy mi sprzęt nawalał ale takie coś mam po raz pierwszy.
    Do tej pory zdążyłem kombinować ze wszystkimi sterownikami i też nic nie dało. Jeśli jest coś, co blokuje to ja o tym nie wiem, ale jutro i tak zajde do Multimedii

Dodano po 18 [minuty]:

Ari2k5 napisał:
    Sprawdziłeś tą sieciówkę?? Mam przeczucie, że jest uszkodzona. Spróbuj na drugiej. Jaki masz zasilacz? Podaj stan kondensatorów na płycie.

sieciówkę wymieniłem dzisiaj (pisałem wyżej że zmieniłem i nic to nie dało). stan kondensatorów uważam na ok.nie ma żadnych wypaczeń albo wycieków lub innych wizualnych oznak uszkodzenia.

plyta to EVGA nForce790i a zasilanie Tagan TG680 (sprzęt niedawno wymieniany z powodu awarii starego wiec chyba za szybko na upalenie kondziorów)
    Uprzedzając pytanie dlaczego nie używam sieciówki wbudowanej odpowiem że jest ona używana do połączenia z innym komputerem w celu udostępnienia mojego netu ale i ją patrzyłem i jest bez zmian. Na komputerze klienckim(do którego dociera sygnał przez mój komputer) nie da się otworzyć tych stron.
    Bezpośrednio podpinam przez modem inny sprzęt i jest ok ale jak daję sygnał przez mój złom no to już na tym kompie co odbiera sygnał jest to samo. Wygląda to jakby mi coś blokowało.

Narazie tak jak pisałem jest XP ponieważ szybko się instalował. jak trzeba to wrzucę Vistę jeśli to coś może pomóc
  • Poziom 14  
    Zrobiłem wg zalecenia. w awaryjnym z obsługą sieci jest tak samo.
    w managerze brak konfliktów(akurat sprawdzenie tego pominąłem i dzięki za przypomnienie że manager istnieje).

odpaliłem Auroxa LIVE no i tam nie mam takich problemów.
    Tak więc system czy co to może być?

Jak trzeba to wystawię logi tylko proszę napisać z jakiego programu albo co i jak użyć, w każdym bądź razie system dalej tylko ze sterownikami (teraz wrzuciłem GG oraz oprogramowanie do karty TV)

Skończyłem akurat skanowanie i Avira nie wykryła nic. Przeleciałem jeszcze raz system Adawarem i też jest ok. Ze spybotem i pestpatrolem dałem se już spokój a w hijacku nie ma niczego czego być nie powinno.

Mi już ręce opadają.
  • Poziom 13  
    Próbowałeś przypisać na sztywno DNS-y ?? podłącz laptopa sprawdź DNS- sy i wpisz w stacjonarnym
  • Poziom 18  
    Ari2k5 napisał:
    Sprobuj jeszcze w menedzerze usunac sieciowke. Wylacz PC, wyjmij ja, wlacz i wylacz PC, wsadz ja i odpal. Sciagnij do niej nowe sterowniki i podaj je przy instalacji.

Zrobił to już :>
    Cytat:

Ari2k5 napisał:
    Sprawdziłeś tą sieciówkę?? Mam przeczucie, że jest uszkodzona. Spróbuj na drugiej. Jaki masz zasilacz? Podaj stan kondensatorów na płycie.

sieciówkę wymieniłem dzisiaj (pisałem wyżej że zmieniłem i nic to nie dało). stan kondensatorów uważam na ok.nie ma żadnych wypaczeń albo wycieków lub innych wizualnych oznak uszkodzenia.

Jak wstawiał zupełnie inną to drivery odpadają...
    Pod linuxem działa, to raczej hardware też odpada.

Chyba, że jest jakiś konflikt sprzętowy ( linux lepiej obsługuje sprzęt i radzi sobie z konfliktami) co powoduje że na Aurorze śmiga.

Wywal z komputera wszystkie karty PCI, wyjmij grafike, wsadź ponownie, swój NIC wsadź do najniższego portu PCI, i zbootuj system.
    Może to jakiś konflikt sprzętowy.
  • Poziom 14  
    Heh, nie zdążyłem zrobić zamieszania kartami w komputerze. Zadzwoniłem do multimedii i oczywiście wysłuchałem że wszystko jest ok i że może coś u mnie blokuje.
    Po wytłumaczeniu że czysty system, brak zapory oraz czegokolwiek co by mogło blokować ruch, konsultant kazał mi podać adresy stron no to podałem. po rozmowie zpingowałem strony i jakimś cudownym sposobem teraz wszystko działa.
    Problem rozwiązany i pozostaje mieć żal do operatora.
    Dziękuje wszystkim za poświęcony dla mnie czas, niestety na operatora nie ma bata i MM robi co chce i jak chce. Chyba pora zmienić dostawcę.

Tematu jeszcze nie zamknę, poczekam do wieczora na wasze komentarze na ten temat :)
  • Poziom 38  
    START -> Uruchom; w okno wpisz: tracert -h 30 torrenty.org
    Sprawdź też dla innych stron. Zamieść zrzuty ekranu.
  • Poziom 18  
    No ale niech mi ktoś powie co ONI mogli zrobić.
    Że pod Linuksem działało, a pod Windows nie.

Administruje wieloma maszynami, wieloma serwerami, pierwszy raz w życiu takie zabezpieczenie widzę...

I w dodatku, na laptopie z Windows działa.
    Klonowanie MAC nie pomaga.

Ręce mi opadły...

Ma ktoś jakieś pomysły ?

Tak z ciekawości, bo człowiek uczy się całe życie.
  • Poziom 38  
    u mnie wygląda to tak (pakiety przepadają dopiero gdzieś na Ukrainie):

inetnum: 62.149.20.0 - 62.149.20.255
    netname: COLO-CUSTOMERS4
    descr: customers interface pairs pool N4
    country: UA
    remarks: INFRA-AW
    admin-c: COLO3-RIPE
    tech-c: COLO2-RIPE
    status: ASSIGNED PA
    mnt-by: AS15497-MNT
    mnt-lower: AS15497-MNT
    mnt-routes: AS15497-MNT
    source: RIPE # Filtered

role: Colocall NOC
    address: Turgenevskaya, 52-58
    address: Kiev
    address: Ukraine
    phone: +380 44 4617988
    fax-no: +380 44 4617988
    abuse-mailbox: abuse(malpa)colocall.net
    remarks: trouble: --------------------------------------------------
    remarks: trouble: Contacts for ColoCall Ltd
    remarks: trouble: SPAM reports: abuse(malpa)colocall.net
    remarks: trouble: Network security reports: abuse(malpa)colocall.net
    remarks: trouble: Routing and peering: noc(malpa)colocall.net
    admin-c: LT734-RIPE
    tech-c: LT734-RIPE
    tech-c: IK999-RIPE
    tech-c: AY445-RIPE
    tech-c: AEL17-RIPE
    nic-hdl: COLO2-RIPE

person: Colocall administrative contact
    address: Colocall Ltd.
    address: Turgenevskaya, 52-58
    address: Kiev
    address: Ukraine
    phone: +380 44 4617988
    nic-hdl: COLO3-RIPE

route: 62.149.0.0/19
    descr: Colocall Ltd.
    origin: AS15497
  • Poziom 14  
    Śledzenie teraz mam tak samo jak każdy.
    Mnie też dziwi co oni takiego ciekawego zrobili?
    Może jakieś restrykcje w oparciu o sprzęt czy coś podobnego?

Faktycznie klonowanie MAC z laptopa nic nie dało a i wymiana sieciówki też tak samo. O zawirusowaniu nie ma mowy więc może faktycznie jakieś nowe zabezpieczenie mają.

ale przy próbie pingowania nadal mam tak:

w każdym bądź razie działa i nie wiem dalej co to było