Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik odwiedzin na stronie - jak wstawić?

adios147 13 Kwi 2009 17:41 10719 6
  • #1 13 Kwi 2009 17:41
    adios147
    Poziom 8  

Zrobilem sobie strone na ubf.pl.
    A moje pytanie to jak wstawic licznik odwiedzin

0 6
  • #2 13 Kwi 2009 17:47
    jerry941
    Poziom 13  

Po serwerze na jakim założyłeś stronę domyślam się, że nie znasz PHP i nie chce Ci się pisać samemu licznika. Możesz skorzystać z tej strony: http://www.licznikiodwiedzin.pl/
    Wszystko łopatologicznie wyjaśnione.

0
  • #3 10 Gru 2011 12:42
    prosper5250
    Poziom 8  

Łopatologicznie jest wyjaśnione do momentu, który nawet małpa obsłuży. Ale jak się zaczynają schody (czyli wklejenie kodu w niewiadomo jakie miejsce) to już słowa o tym nie ma. W instrukcji niektórych liczników jest nawet podane gdzie wkleić (coś tam w kod swojej strony, bla bla bla) ale skąd mam wiedzieć gdzie to jest? Mam galerię na "cba" i bladego pojęcia nie mam gdzie ten kod licznika wkleić!

0
  • #4 10 Gru 2011 13:29
    Dżyszla
    Poziom 42  

Niestety, ale tworząc stronę warto mieć przynajmniej podstawowe pojęcie o HTML. To tak, jakbyś pytał sprzedawce w salonie, w którym miejscu i w jaki sposób masz zaparkować auto pod swoim domem. Domów mamy tyle, ile rodzin i miejsce jeszcze więcej... Więc jedyne, co może Ci powiedzieć sprzedawca, to żebyś nie zaparkował w salonie, tylko na parkingu. Ale gdzie on jest - musisz wiedzieć ty sam.

0
  • #5 10 Gru 2011 13:38
    prosper5250
    Poziom 8  

Nie zgadzam się, bo założyłem sobie galerię zdjęć coppermine na cba i wszystko szło mi znakomicie, dopóki nie wymyśliłem sobie, że założę licznik.
    Ponadto akurat ja jestem sprzedawcą i nie mam problemu z tłumaczeniem dla mnie oczywistych spraw w stylu, że lodówka nie powinna opierać się o kaloryfer, że grzejnika nie wolno zakrywać szmatą i że pralkę najpierw trzeba pozbawić blokad transportowych. Od tego jestem. A Twoja rola na tym forum polega na czym? Na zamieszczaniu niezwykle pomocnych jak powyższy wpisów?

0
  • #6 10 Gru 2011 13:54
    Dżyszla
    Poziom 42  

No to już Ci pomagam wg tych wytycznych. Nie umieszczaj kodu przed sekcją <HTML> oraz za jej zamknięciem. Nie zamieszczaj kodu w obrębie sekcji <HEAD>. Nie modyfikuj dostarczonego kodu, jeśli nie ma on specjalnie oznaczonych miejsc do tego przeznaczonych. Niestety na więcej wskazówek to się fusy w kawie skończyły... Nawet nie wiem, czy masz kod HTML, czy korzystałeś z jakiegoś edytora WYSIWYG. Nie wiem, jaki kod licznika posiadasz. Wreszcie nawet nie wiem, gdzie chcesz go umieścić.

A wracając do pralki - mówisz klientom, że mają ją umieścić w łazience 10 cm od wanny frontem w kierunku północnym albo w kuchni między lodówką a piekarnikiem (a jeśli nie mają, to powinni sobie kupić, bo nie są w stanie dostosować tych uwag do wskazówek)?

0
  • #7 10 Gru 2011 14:06
    prosper5250
    Poziom 8  

Nie porównuj trudności z zakupem pralki do informatycznych wymiocin. Nieporównywalne jest też wygenerowanie kodu licznika z jego instalacją na serwerze. Trudności są jak 1 do 10.

Moderowany przez arnoldziq:

Drogi kolego. Proszę trzymać się tematu, bo będę zmuszony przenieść cały wątek na forum AGD.

0