Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic SC-HT340 - Błąd F61

13 Apr 2009 20:50 2745 2
  • Level 15  
    Zakupiłem kino domowe Panasonic SC-HT340 niesprawne a konkretnie to sprawa wygląda następująco :
    Coś powoduje zwarcie, po włączeniu sprzętu do prądu mrugnie AC IN i to wszystko, po odłączeniu od zasilacza wtyczki 4 pinowej(czy jak to się tam zwie) sprzęt włącza się można oglądać filmy wszystko jest ok z wyjątkiem tego że nie działają głośniki (na TV głos jest) zasilacz w miejscu wtyczki 4pi.. daje 2X18V natomiast sprawdzając te gniazdo na płycie miernik wskazuje zwarcie, na płycie nie doszukałem się żadnych uszkodzonych zabezpieczeń, właściwie za wiele to ich nie ma.
    Podejrzewam że zwarcie powoduje któraś z końcówek tylko dziwi mnie że nie ma w ich pobliżu żadnych zabezpieczeń. Poza tym nie wiem jak sprawdzić taką końcówkę są 3 identyczne bynajmniej wyglądem bo symboli nie dam rady odczytać a schematu nie mogę znaleźć.
    Prosił bym ewentualnie o symbol bądź też symbole tych końcówek i ewentualnie opis wejść i wyjść abym mógł sprawdzić bez demontażu która jest wadliwa.

A może istnieje tam zabezpieczenie którego się nie dopatrzyłem?
    a jeszcze jedna istotna sprawa za pośrednictwem której stawiam na końcówki, subwoofer nie jest oryginalny, zamiast tego jest:
    GOODMANS
    6 OHM
    75 W RMS

No i wyciągnąłem środkową końcówkę, zwarcia nie ma ale wywala F61 na wyświetlaczu

Dodano po 57 [minuty]:

Po założeniu środkowej końcówki i wyciągnięciu innej zwarcie powraca ale nie wywala F61
    A końcówka to AN17831A bynajmniej coś takiego dało mi się z niej odczytać
    Czy w takim przypadku mogę być w 100% pewny że uwalona jest ta środkowa ?
  • Level 15  
    Po wymianie układu AN17831A kino działa bez zarzutu, jednak chciałbym dodać że błąd F61 wyskakuje także gdy mamy nie podłączony wiatraczek który znajduje się z tyłu.
    Jeśli chodzi o tytuł tego postu to sprawa dotyczyła zwarcia (przez co sprzęt nie włączał się wcale) a nie wyskakiwał błąd F61 Moderator sam musiał dodać opis Błąd F61, błąd F61 pojawił się dopiero po wy lutowaniu uszkodzonej części.