Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy RackSzafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termoregulator - przeciecie przewodu czujnika

13 Kwi 2009 21:35 1306 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    przepraszam, jesli nie ten dzial, ale wydawal mi sie najbardziej pokrewny.

Uzywam regulatora akwarystycznego RT2, chcialbym w nim przeciac przewod czujnika ( w odleglosci jakies 2-5cm od samego czujnika), a nastepnie na zakonczeniach dwoch uzyskanych fragmentow zrobic gniazdko (styk? nie wiem jak to nazwac, nie znam sie na tym ;)), ktore umozliwiloby mi szybkie ponowne ich laczenie i rozlaczanie. Wszystko bedzie zaizolowane. Czy nie wplynie to na odczyt temperatury? Regulator nie bada temperatury wody, a temperature powietrza, przewod nie jest w wodzie i nie jest narazony na wilgotnosc wyzsza niz 50%.
  • Szafy RackSzafy Rack
  • Użytkownik usunął konto  
  • Szafy RackSzafy Rack
  • Pomocny post

Moderator na urlopie...
    Możesz przeciąć, ale uważaj - napięcie niebezpieczne dla życia. Możesz porządnie oberwać.
  • Poziom 2  
    @Jerzykowski:
    Chodzi o to, że przecięcie przewodu i zrobienie gniazdek to jedyna solucja, bo nie chodzi o włączanie/wyłączanie termoregulatora. Urządzenie mierzy temperaturę w pojemniku rack systemu do hodowli jaszczurek, kabel jest przeprowadzony przez otwór w pojemniku. Chcę go przeciąć, żeby bez problemów móc wyjmować pojemnik z racka. Kwestia wygody i praktyczności. Nie musiałbym za każdym razem sięgać głęboko do szafy, żeby najpierw wyjąć kabel z otworu, a potem wyciągać pojemnik.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Ok, dziekuje bardzo za pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie.