Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa przemysłowej myjki ciśnieniowej Nil Pump

jarosz85 14 Kwi 2009 11:46 5079 7
  • #1 14 Kwi 2009 11:46
    jarosz85
    Poziom 10  

Przed samą zimą kupiłem myjke przemysłową, która w 100% działała.
    Spuściłem z niej wodę, a przynajmniej tak mi się wydawało i przeczekała zimę w garażu.
    Na wiosnę okazało się ze część wody pozostała w wężu bo pęknął, a może pęknął ze starości...

Problem mam tego typu, że wymieniłem wąż i lance na podzespoły od myjek Karcher, pistolet i lanca z regulowaną dyszą i jak się po włączeniu okazało jest chorendalnieniskie ciśnienie.... ok 30bar, natomiast po zamknięciu pistoletu myjka pompuje do ok 120bar i gdzieś upuszcza... pompuje i upuszcza.... a jak pistolet załączę spada do ok 30 bar.

Namierzyłem jeden z elementów, jak się okazało jest to zawór zwrotny który po przekroczeniu pewnej wart ciśnienia otwiera się, rozebrałem go, wyczyściłem zmieniłem oring na zbliżony jaki miałem pod ręką i co się stało... myjka dalej dawała ok 30 bar, ale po zamknięciu pistoletu nie było upuszczenia ciśnienia, bo zawór sie jakoś zakleszczył, a przekręciło mi barometr ponad 180bar... wiec szybko wyłączyłem.

W układzie wyjścia jest jeszcze jakaś bańka, wygląda mi to na akumulator hydrauliczny, ale dokładnie nie wiem, może to on się w zimie uszkodził i nie wzmacnia ciśnienia?? a może uszkodził się po tym jak ciśnienie w układzie drastycznie wzrosło?

Nie wiem już co mam robić... jak ten temat ugryźć żeby myjke doprowadzić do stanu działania...

Czy przyczyną złego funkcjonowania i małego ciśnienia może być np. zła dysza??

Dołączam zdjęcia myjki z widocznym akumulatorem? i zaworem zwrotnym.

0 7
  • #2 14 Kwi 2009 18:12
    Adik C
    Poziom 25  

Witam, bardzo fajna maszynka sprawdz zawór bezpieczeństwa jeszcze raz,to ten który juz prubowałeś podratować,bo potocznie jest nazywany jako(uberlauf)w momencie zamkniętego pistoletu, ma za zadanie otworzyć sie i stabilizowc za pomocą powrotnego obiegu ciśnienie,natomiast jak otworzysz pistolet ma sie zamknąć,wtety myjka daje wysokie ciśnienie.pozdrawiam

0
  • #3 14 Kwi 2009 18:17
    jarosz85
    Poziom 10  

W tym właśnie sęk, że jak on jest całkowicie zamknięty to również nie ma takiego ciśnienia.....:(

Poczytałem troche o tym podzespole co wygląda jak bańka i wydaje mi się, ze to akumulator, który powinien właśnie zwiększać ciśnienie.
    Mam nadzieję tylko, że on nie nawalił.

0
  • #4 15 Kwi 2009 22:20
    LII
    Poziom 11  

ta bańka to nie akumulator tylko reduktor drgań,zawór który rozebrałeś był dobry tak powinien działać,przyczyna braku ciśnienia może być w pompie (zaworki) lub niewłaściwy rozmiar dyszy

0
  • #5 11 Gru 2009 19:06
    psniady
    Poziom 9  

Witam. Ta banka nie ma nic do cisnienia, tylko zmniejsza drgania pompy. A przyczyną słabego cisnienia jest pewnie to, że jeden zaworek w pompie zawiesił sie lub uszkodził. Rozbierz pompę i sprawdz czy zaworki są szczelne i czy sie otwierają luźno. Pozdrawiam

0
  • #6 17 Gru 2009 19:50
    Adik C
    Poziom 25  

Witam,proszę uważnie przeczytać post autora,gdzie opisuje problem, pompa "daje ciśnienie 180 bar. wiec jakie zaworki tu są uszkodzone?" co do problemu wina tkwi w złej średnicy dyszy (jest za duża) stąd ten spadek ciśnienia po otwarciu dyszy pistoleta do 30bar.pozdrawiam zainteresowanych.

0
  • #7 03 Sty 2010 22:44
    alll
    Poziom 11  

Witam,
    kolego Adik nie masz racji, pompa jest dwusekcyjna (ładny okaz na oko min25lat)
    wystarczy jedna sekcja żeby uzyskać takie wskazanie na manometrze.
    Trzeba sprawdzić na tabliczce znamionowej wydatek pompy (l/h lub na min) i ciśnienie robocze i na tej podstawie dobrać dysze (są tabele). Jeżeli dysza jest dobra sprawdź
    uszczelnienia i zawory.
    Czy pompa posiada regulator ciśnienia ?

Dodano po 7 [minuty]:

Przyjrzałem sie zdjęciom nie ma regulatora. Jakiej mocy jest silnik? wg. mnie to ta pompa może dać max 50 bar (mogę się mylić).

0
  • #8 11 Sty 2010 20:23
    Adik C
    Poziom 25  

Witam,mógł by autor postu "Jarosz85" podać jakieś nowe informacje,typu czy myjka działa,jaki tkwił w niej problem,przyznam ciekawe zagadnienie ponieważ za problem z słabym ciśnieniem może odpowiadać wiele czynników,może być tak że każdy z kolegów ma racje,pozdrawiam.

0