Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AMICA PA5580A520 - kod błędu 4

14 Kwi 2009 18:17 5259 13
 • Poziom 9  
  Witam,

  proszę o pomoc w usunięciu usterki. Pralka miga 4 razy i świeci się dioda "koniec", pompa wody ciągle wypompowuje. Czytałem rady na ten temat i stosując się do nich zrobiłem:
  - rozebrałem i przeczyściłem wszystkie węże (sprawdziłem szczelność)
  - wymieniłem zawór przesterowania
  - wymieniłem presostat
  nic nie pomogło. Pralka nie daje się wprowadzić w tryb serwisowy przez kombinację 7,8 puść 1 itd..., po włączeniu na 2 zaczyna wypompowywać wodę dioda miga 4 razy i pali się koniec. Po wyłączeniu na 2-3 minuty i ponownym włączeniu pali się gotowa, ale po wybraniu programu i naciśnięciu "start" problem się powtarza.
  Pralki nie można zresetować (chyba, bo nie ma efektu) przez operację z odłączaniem blokady drzwi itd. Na elektronice (na całej płytce) nie widać nadpaleń. Elektronika została po awarii w listopadzie wymieniona na taką z 2006 roku z rozbiórki i do teraz działała bez zarzutu.

  Dodano po 5 [godziny] 23 [minuty]:

  Witam,
  jako uzupełnienie dodam, że jak pralka postoi ok 12-16 godzin to po włączeniu i ustawieniu programu "2" rozpoczyna normalne pobieranie wody, dochodzi do pewnego poziomu i wtedy włącza się kod błędu 4 i wypompowuje wodę. I wraca do usterki, o której pisałem wyżej.
 • Poziom 25  
  Witam, 4 razy miga dioda ten komunikat oznacza o ile mnie pamięć niemyli zbyt dużo wody w pralce(sprawdź hydrostat)zbyt durza ilość prania,lub nieszczelny elektrozawór dozujący pobór wody. Pozdrawiam

  Dodano po 5 [minuty]:

  Sprubój jeszcze Reset prosty to standardowe skasowanie programu poprzez przytrzymanie przycisku Start przez ok 10s.
 • Poziom 9  
  Witam,

  tych sugerowanych zabiegów też próbowałem. Mam dodatkową informację. Po odłączeniu kostki od hydrostatu napięcie jest na 1 i 4 tym styku. Czyli wg mnie jest usterka lub zwarcie na programatorze. Gdzie szukać? Dodam, że pralka poprawnie przechodzi reset 5%, ale to niczego nie zmienia.
 • Specjalista AGD
  Sprawdź obwód pływaka
 • Poziom 9  
  Sprawdziłem obwód pływaka. To jest model i płytka bez AquaStop. Zaworu pływakowego nie ma w pralce. Zworka 13 jest orginalnie wlutowana, napięcie na niej jest. Sprawdziłem pozostałe zworki, napięcie jest na wszystkich.
 • Specjalista AGD
  Dobrałbym się do wybieraka, może jakieś cuda się tam dzieją
 • Poziom 17  
  Mam takie pytanie. Czy pompa zaczyna pracować zaraz po ustawieniu programu zanim naciśniesz przycisk start?
  Jeśli tak to zwarty triac pompy.
  Powodzenia
 • Poziom 9  
  Witam,
  nie, nie jest tak, a właściwie przypadki są dwa:
  - po ustawieniu programu pali się gotowa i nie dzieje się nic - jak w sprawnej pralce, po naciśnięciu przycisku start rozpoczyna się miganie kodu 4 i praca pompy, po obróceniu programatora na "0" i ponownym powrocie do programu (ale w czasie krótszym niż zwolnienie blokady drzwi) pralka nadal wypompowuje i miga kod błędu.
  - po czasie dłuższym niż czas blokady drzwi, jak obróci się programator na jakiś program znowu jest jakby było w porządku pali się dioda gotowa ... i tu po naciśnięciu start zaczyna się wszystko od początku.
 • Specjalista AGD
  robbal2k napisał:

  ... dodam, że jak pralka postoi ok 12-16 godzin to po włączeniu i ustawieniu programu "2" rozpoczyna normalne pobieranie wody, dochodzi do pewnego poziomu i wtedy włącza się kod błędu 4 i wypompowuje wodę...

  Typowy objaw zanieczyszczonego układu hydrostatu-wężyka,komory.
 • Poziom 9  
  Witam,
  tylko jak to bardziej wyczyścić? Przepłukałem wąż z komorą czy odmą do hydrostatu (ten ze zbiornika do hydr.), Hydrostat jest sprawny. Pompę przeczyściłem (było tego trochę, piasek i takie tam). Kiedyć w wężu JET miałem 1 groszową monetę, teraz ten wąż też sprawdziłem i niby jest wszystko OK.
 • Poziom 25  
  Witam wszystkich, skup sie na tym hydrostacie proponuje sprawdzić jak zareaguje pralka na jego calkowite odłaczenie?powinno migać 4 razy,ten hydrostat jest 2 stykowy dwa poziomy wody,sprawdż dokładnie, sprubuj podczas nabierania wody dmuchnąc do niego czy ruszy pralka tylko delikatnie.pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Spotkałem sie tez z padnietym tranzystorkiem na gorze kolo diodek LED i tez objaw byl podobny.
 • Poziom 9  
  Witam,
  mam jeden problem - niemozliwość zdiagnozowania czegokolwiek na płytce. Objawy są takie, że jak pralka postoi ok 6-12 godzin to po uruchomieniu na program np 2 nabiera wody (przez oba zawory po kolei), zaczyna kręcić bębnem i po chwili wchodzi znowu w kod błędu 4.
 • Poziom 9  
  Witam,
  dziękuję za porady. Temat zamknięty. Pralka odeszła do krainy wiecznych łowów. Zagościła u mnie Candy :)

  PS
  I się okaże. Pierwsze wrażenia: nie spaceruje tak po łazience.