Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkersy z allegro??

technik-elektryk 14 Kwi 2009 14:36 4004 27
  • #1 14 Kwi 2009 14:36
    technik-elektryk
    Poziom 9  

Witam!!
    Czas na wymianę starego junkersa i mam pytanie czy junkersy z allegro po 600zł są dobre?? Moja mama ciągle wybrzydza że pewnie jakieś gó..a i chce kupić za 1000zł z sklepie z wannami itp. Miał już ktoś z takimi "tanimi" junkersami doczynienia??

0 27
  • #2 14 Kwi 2009 16:06
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli masz jakiegoś zaprzyjażnionego serwisanta i nie będą ci przeszkadzać jego częste wizyty(na pewno płatne...),to kupuj.Ale jeśli nie to posłuchaj mamy i idż do sklepu z wannami-tam przynajmniej dostaniesz gwarancję.

0
  • #3 14 Kwi 2009 20:51
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Cytat:
    Miał już ktoś z takimi "tanimi" junkersami doczynienia??

Może jakiś adres aby można było zobaczyć o czym mowa?!

Cytat:
    idż do sklepu z wannami-tam przynajmniej dostaniesz gwarancję.

Sprzedawca nie udziela gwarancji,tylko producent przez serwis.Można kupić w każdym kraju Unii i zawsze mamy gwarancję.Wystarczy wejść na stronę producenta i wszystko jasne.

0
  • #4 14 Kwi 2009 21:38
    bro2004
    Poziom 25  

Często, bardzo często przychodzi ogrzewacz pocztą bez podbitej gwarancji sprzedawcy...wtedy gwarancja nie jest ważna(na pewno jest tak w Termecie). Parę jeszcze innych kwiatków też by się znalazło...w większości przypadków pozorna oszczędność ;)
    tanie mięso to psy jedzą ;) Tu nie chodzi czy jest tani na alledrogo, a w "firmie z wannami" droższy. Przepływowy ogrzewacz wody ma być dobry, a co to oznacza to było już parę takich tematów w tym dziale.

0
  • #5 14 Kwi 2009 21:45
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Kupując w sklepie też nie zawsze podbijają datę sprzedaży.To jakaś norma w Polsce.Nic nie stoi na przeszkodzie napisać w e-mail-u prośbę o podbicie gwarancji.Tak myślę.Może się mylę..

0
  • #6 15 Kwi 2009 16:48
    serwisant73

Co do gwarancji,to kol.krzysztofmatusik ma poniekąd rację.Ale w sklepie,jak się klient upomni to podbiją-łaski nie robią.A na allegro to sprzedają za małe pieniądze podróbki od chińczyka,chyba że widziałeś coś innego kol.technik-elektryk.

0
  • #7 15 Kwi 2009 21:27
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Chyba chińczyki jeszcze tego nie podrabiają.
    Gwarancję musi podbić każdy sprzedawca. Bez prawidłowo wypełnionej i ostemplowanej gwarancji, uprawnień z tego wynikających nie ma. Zawsze i wszędzie tak było; nie tylko z kotłami.
    Klient ma prawo do tego i żaden sprzedawca łachy nie robi, że wypełni swoją rubryczkę.

0
  • #8 15 Kwi 2009 21:36
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Jak na razie technik- elektryk nie podał linka więc nie wiemy co to za junkers.

0
  • #9 15 Kwi 2009 22:49
    waldekel
    Poziom 28  

mirrzo napisał:
    Chyba chińczyki jeszcze tego nie podrabiają.

Oj podrabiają, np. elektronarzędzia profesjonalne :D

0
  • #10 16 Kwi 2009 00:34
    bro2004
    Poziom 25  

Klient ma prawo...ale często nawet o tym nie wie. Budzi się z ręką w nocniku jak coś nawali niby na gwarancji. Niestety znam takie przypadki. Płacz i zgrzytanie zębów czego tak drogo :) Tak to jest jak się kupuję przez internet. Liczy się sprzedaż, nie klient.

0
  • #11 16 Kwi 2009 08:08
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Narzędzi i inne ciuchy, oraz ..., ale kotłów nie słyszałem. Wiem natomiast, że niektórzy producenci przenoszą fabryki do Chin. Krajowi też.

0
  • #12 16 Kwi 2009 08:35
    rekord100
    Poziom 23  

O czym w ogóle tu mowa....Przecież na all....o sprzedają również normalne sklepy, tyle że ich marża jest niższa niż w sprzedaży stacjonarnej...wystarczy poszukać i zaoszczędzić parę stówek....łącznie z odbiorem osobistym...tyle w tym temacie.

0
  • #13 16 Kwi 2009 21:22
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Cytat:
    O czym w ogóle tu mowa....Przecież na all....o sprzedają również normalne sklepy, tyle że ich marża jest niższa niż w sprzedaży stacjonarnej...wystarczy poszukać i zaoszczędzić parę stówek....łącznie z odbiorem osobistym...tyle w tym temacie.

Tak samo myślę i potwierdzam! Tylko że jakoś autora tematu jakoś nie widać :| Pewnie już kupił i się cieszy z ciepłej wody.

0
  • #14 17 Kwi 2009 09:09
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Pewnie tylko czyta, albo zapomniał czytać, bo mama już zadecydowała. Ale takich jest tu sporo.
    A na allegro rzeczywiście można kupić taniej i od prawdziwego sklepu. Czasem tylko się zdarza, że... Ale skarbowy się bierze za nieprawdziwe sklepy. Jednak będzie i tak taniej. Jeżeli się klient upomni przy zakupie, to normalni postawią pieczątkę.
    Dla mnie, jako serwisanta jest obojętne, gdzie jest kupiony. Nie jestem policjantem, ważne, żeby były odpowiednie wpisy.

0
  • #16 17 Kwi 2009 16:44
    serwisant73

No i teraz wiemy o czym mowa!Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś,to możesz kupić ten podgrzewacz.Działają nie najgorzej.

0
  • #17 18 Kwi 2009 10:58
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Ja osobiście nie znam słabości tej termy,ale jak sama cena wskazuje,na lata toto nie będzie.Jak powiedział mi kol. serwisant... jest to odpowiedź firmy na konkurencję czyli jakość za cenę.Działać będzie,tylko pytanie brzmi jak długo i co padnie drogiego że nie opłaci się inwestować w niego.Ale czas pokaże.Jak narazie dużo tego się sprzedaje i nie słyszałem narzekań.

0
  • #18 18 Kwi 2009 12:32
    PurkusKuchatek
    Poziom 9  

Jeśli można, mam dwie uwagi.

Pierwsza sprawa:

właśnie jestem po zakupie podgrzewacza przepływowego w tej firmie za pośrednictwem allegro i mogę od razu uprzedzić, że jeśli zdecydujesz się kupić od nich, to na 100% nie będziesz miał wypełnionej karty gwarancyjnej ( data sprzedaży, pieczęć sklepu, podpis). Nie należy panikować z tego powodu.
    Wynika to z faktu, że kupując przez internet masz 10 dni na zwrot towaru / rezygnację z transakcji.
    Nie jest to złośliwość sklepu, czy miganie się od odpowiedzialności ale zrozumiała praktyka. Jeśli by wypełnili kartę, a ty byś zrezygnował i odesłał im podgrzewacz z powrotem, to oni zostają 'z ręką w nocniku'.
    Tak więc spokojnie obejrzysz sobie towar, wyślesz do nich Kartę gwarancyjną przesyłką poleconą, oni dokonają wszystkich wpisów i odeślą ją.

Niestety trochę to trwa. Podwójne niestety - nie informują o tym w opisach aukcji, bo wydaje im się że wszyscy wiedzą o co chodzi.

Sprawa druga:

Nie znam tego Neckar -a, ale zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć te 218 zł i kupić Termeta ?: Link

Cena równie zachęcająca. Ten, którego ja kupiłem ma datę produkcji 31.03.2009 a dostałem go w zeszłym tygodniu, tak że towar świeży :D a w 'sklepie z wannami' w moim mieście jego cena zaczyna się od 1000 zł a kończy około 1300.

0
  • #19 18 Kwi 2009 20:55
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Neckary z założenia miały być jednorazowe, ale przeszły same siebie i jak na razie biją wszystkie inne na rynku.

0
  • #20 18 Kwi 2009 23:58
    technik-elektryk
    Poziom 9  

hmm teraz to niewiem wogóle co wybrać, czy dopłacić te 200 i termeta zabrać (wnuk mojego ;p) czy tamtego neckar'a
    szczerze mówiąc to się boje bardzo junkersów, znaczysie nie samych junkersow xD tylko tego gazu.. niechciałbym wylecieć w powietrze i pół bloku rozwalić :D

0
  • #21 19 Kwi 2009 01:35
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

To kup elektryczny.A Twoi sąsiedzi i tak będą mieć gazowe ze względu na cenę i nie będą nikogo wołać do konserwacji!Jak per... to też sobie polatasz za życia,ale przynajmniej na tamtym świecie nie będziesz winny!!
    Dotarło do świadomości?!

0
  • #22 19 Kwi 2009 21:18
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Jak się boisz gazu, to kup NECKARA lub TERMETA. Oba są bezpieczne.
    Albo tak, jak pisał krzysztofmatusik - elektryczny.
    Zapewne go sam podłączysz, bo co tam, Polak potrafi; a jak nie zainstalujesz odpowiednich zabezpieczeń, to prąd Cię pie.... aż wyskoczysz z butów.
    Może wtedy, jak to przeżyjesz, wrócisz do gazowego ;)

0
  • #23 19 Kwi 2009 22:31
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

Ale numer ,ktoś wystawia NECKARA za 622zł a na zdjęciu ma za 850zł.

0
  • #24 19 Kwi 2009 23:08
    rekord100
    Poziom 23  

akwedukt napisał:
    Ale numer ,ktoś wystawia NECKARA za 622zł a na zdjęciu ma za 850zł.

I co w tym dziwnego, pisałem o tym wcześniej, iż to praktyka wielu sklepów i cena z all....o jest dużo niższa od ceny sklepowej ze względu iż jest to traktowane jako dodatkowe źródło dochodu na minimalnej marży. Nie mniej postępowanie dobrze znane z autopsji.

0
  • #25 20 Kwi 2009 17:40
    technik-elektryk
    Poziom 9  

matusik zall
    SAM TEGO NIE BEDE ZAKŁADAŁ BO MAM OD TEGO FACHOWCA
    elektryczny?? po cholere? napisałem że boje sie gazu to nie znaczy że mam elektryczny kupować, chodzi i o to czy w tych słabszych występuja jakieś awarie aby gaz mi sie nie ulatniał

akwedukt: tak samo jak kupowałem baterie umywalkowe to po 56zł szt. a od tego samego gościa ale w jego sklepie po 108zł

0
  • #26 20 Kwi 2009 21:11
    William Bonawentura
    Poziom 31  

technik-elektryk napisał:
    napisałem że boje sie gazu to nie znaczy że mam elektryczny kupować, chodzi i o to czy w tych słabszych występuja jakieś awarie aby gaz mi sie nie ulatniał

Jeśli chcesz mieć bezpieczne ogrzewanie gazem to kup kocioł z zamkniętą komorą spalania (wlot powietrza odbywa się rurą z zewnątrz a nie z pomieszczenia). Wówczas nieważne czy zawiedzie zawór gazowy czy zatka się komin - gaz lub czad nie dostają się do łazienki.

0
  • #27 20 Kwi 2009 21:37
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Cytat:
    tak samo jak kupowałem baterie umywalkowe to po 56zł szt. a od tego samego gościa ale w jego sklepie po 108zł

A wiesz że te same spodnie od chińczyka z tą samą metką,kupione w Warszawie za 12zł kupisz u nas za 35 i 108 zł w różnych sklepach?!
    Resztę chyba rozumiesz.
    A odnośnie gazowych podgrzewaczy... to wiem że ci którzy panicznie boją się gazu,nie pozwalają nikomu ich dotknąć.Nawet fachowcom w celu ich sprawdzenia i wyczyszczenia,zwłaszcza! Zgadza się? :oops:

0
  • #28 20 Kwi 2009 22:02
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Żeby się nie bali, zrób tym ludziom badanie poprawności działania czujnika ciągu spalin, po każdej wizycie i daj wytyczne co i jak.

0