Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak niektórych programów- TNK w Ferguson FX 7600 UCI

waldek111m 14 Kwi 2009 15:55 13176 12
  • #1 14 Kwi 2009 15:55
    waldek111m
    Poziom 2  

Witam
    Problem dotyczy zestawu TV na kartę + FX 7600 2CR + Czasza 85 + Monoblock ,wersja oprogramowania v2.02, wersja sprzętu v2.01, boot v1.00.Antena ustawiona na Hotbird i Astra1.Po wgraniu listy kanałów do TNK karta dekoduje tylko TVP1, TVP, TVP INFO inne kanały , które powinny być dostępne w pakiecie bez opłat ( TVN , TVN 7) są zakodowane.Sygnał i jakość to około 91%-93%.Inne kanały, które są na doładowanie są zakodowane (oprócz TVP INFO).Z kanałami FTA jest podobnie( ITV, TVP Kultura,TVP Polonia, TVPuls-działają) inne jak(VIVA,4Fan TV,Tele 5-nie działają)Karta została sprawdzona na oryginalnym tunerze TNK i posiada uprawnienia.
    Pytanie moje to:gdzie jest błąd?

• #2 14 Kwi 2009 16:05
    @Kamil
    Poziom 23  

Może lista jednak jest nieaktualna, najlepiej sam przeskanuj niebo, prawdopodobnie tuner jeszcze raz znajdzie takie kanały jak tvn 7 itd, i wtedy właśnie nowo wyszukane włącz i sprawdź czy działa.

• #3 15 Kwi 2009 00:05
    komar1811
    Poziom 13  

Tak jak kolega piszę, uaktualnij listę, najlepiej ręcznie choćby wpisz w google king of sat a resztę sam się skapniesz co i jak.
    Pozdro :D

• #4 15 Kwi 2009 22:24
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Uprawnienia to nic aczy kanały działają na innym.
    Zmień listę i będzie działać.

• #6 18 Kwi 2009 20:17
    Tomlik
    Poziom 2  

robin_s napisał:
    sprawdż w ustawieniach kanałów częstotliwości poszczególnych kanałów, jeśli masz inaczej to wpisz nowe wartości, tu masz dane : http://telewizjanakarte.pl/fileadmin/contents/tnk/documents/rozklad_kanalow.pdf
    powodzenia

Ja mam podobny problem - mam ten sam dekoder, ale nie mogę ustawić TVP Sport, nSport, Religia - wszystkie są na tej samej częstotliwości 11508 ale w dekoderze nie idzie tego ustawić - nie wiem jak to zrobić i czy w ogóle się da? Z góry dziękuję za pomoc.

• #7 18 Kwi 2009 22:31
    wpat
    Poziom 22  

Z tego co widzę nie działają ci waldek111m kanały z polaryzacji pionowej, podepnij tuner do innej anteny lub wymień konwerter.

• #8 19 Kwi 2009 00:11
    @Kamil
    Poziom 23  

Tomlik napisał:
    robin_s napisał:
    sprawdż w ustawieniach kanałów częstotliwości poszczególnych kanałów, jeśli masz inaczej to wpisz nowe wartości, tu masz dane : http://telewizjanakarte.pl/fileadmin/contents/tnk/documents/rozklad_kanalow.pdf
    powodzenia

Ja mam podobny problem - mam ten sam dekoder, ale nie mogę ustawić TVP Sport, nSport, Religia - wszystkie są na tej samej częstotliwości 11508 ale w dekoderze nie idzie tego ustawić - nie wiem jak to zrobić i czy w ogóle się da? Z góry dziękuję za pomoc.

Da się najlepiej skanowanie automatyczne (lub jakaś podobna funkcja szukaj w instrukcji obsługi bo nei znam dokładnie tego tunera i nie wiem jak się funkcja nazywa)

• #9 21 Kwi 2009 14:35
    Tomlik
    Poziom 2  

Zrobiłem skanowanie i nic nie pomogło.

• #10 21 Kwi 2009 16:17
    waldek111m
    Poziom 2  

Sprzedawca zasugerował zmianę softu na v2.03 http://www.ferguson-digital.eu/pl/download.html?func=fileinfo&id=359 nie pomogło.Dodałem kanały ręcznie http://telewizjanakarte.pl/fileadmin/contents/tnk/documents/rozklad_kanalow.pdf nie pomogło. Dziwi mnie ,że nie działają kanały FTA takie jak VIVA, 4FANTV,TV BIZNES i co K...... robić.
    Jeśli ktoś ma aktualną i SPRAWDZONĄ listę na tnk to proszę osygnał.

• #11 21 Kwi 2009 22:20
    Tomlik
    Poziom 2  

O.K. Poradziłem sobie.

Tomlik napisał:
    Zrobiłem skanowanie i nic nie pomogło.

• #12 22 Kwi 2009 19:33
    waldek111m
    Poziom 2  

Problem rozwiązany połowicznie.Kupiłem dziś pojedynczy konwerter,po podłączeniu i ustawieniu w odpowiedniej pozycji kanały które wcześniej nie działały(polaryzacja pionowa) wyświetlane są prawidłowo lecz kanały wcześniej działające(polaryzacja pozioma) nie działają.Po przestawieniu konwertera o 90 st. sytuacja jest odwrotna.
    Wniosek jest taki :'może to być wada tunera (nie przełącza polaryzacji?) , lub ustawienia menu, które zmieniałem ze 100 razy.
    Może ktoś ma jakiś inny pomysł?

• #13 24 Kwi 2009 12:37
    Darek.S
    Poziom 31  

To czy tuner przełącza polaryzację sprawdzisz zwykłym woltomierzem. Polaryzacja pozioma to 18V na wyjściu antenowym pionowa to 13. Możesz także zrobić powrót do ustawień fabrycznych i potem wgrać z poziomu menu listę np Cyfry. Wcześniej dobrze też zapisać obecną listę i zawsze można odtworzyć. A najlepiej to wgrać to po RS-si. Listę jak i soft wgrasz Fx-Loaderem . Do zassania z luckiego czy sat- elity cały komplet z softem i listą. Oryginalne softy i listy pod TNK są też na www.ferguson-digital.eu w dziale download

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME