Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 8810 i flasher Dejana

TSSX 14 Kwi 2009 16:21 4408 23
  • #1 14 Kwi 2009 16:21
    TSSX
    Poziom 17  

Kupiłem flasher Dejana do Noki DCT3 aby zdjąc blokadę Nokii 8810, jednak dostałem tylko końcówki do 3210, 3310, 3330, 8210, 8250, 8310.

Mam pytanie jaka końcówka pasuje do Nokii 8810 ?

0 23
  • #2 14 Kwi 2009 17:09
    eslodowy
    Poziom 31  

Do 8810 jak pamiętam trzeba było robić kabelek, poszukaj na forum, kiedyś było.

0
  • #3 14 Kwi 2009 17:25
    TSSX
    Poziom 17  

Robić kabelek ? Czyli sprzedawca mnie oszukał, gdyż na aukcji podał że 8810 jest obsługiwana
    To ta aukcja : Link

Na forum nic nie znalazłem o kabelku....

0
  • #5 14 Kwi 2009 18:00
    TSSX
    Poziom 17  

Fakt....bardzo dziękuję, czyli mój flasher mam do reklamacji :| tzn. przerobić go można , ale skoro sprzedawca twierdził w opisie że jest kompatybilny z 8810 to powinien być taki bez przeróbki prawda ?

Niech ma nauczkę i zwraca wszystkie koszty :p

0
  • #7 15 Kwi 2009 10:18
    eslodowy
    Poziom 31  

Tylko żeby wygenerować kod zdejmujący simlocka trzeba najpierw się dowiedzieć na jaką jest sieć założona blokada ;)

0
  • #8 15 Kwi 2009 10:41
    TSSX
    Poziom 17  

eslodowy napisał:
    Tylko żeby wygenerować kod zdejmujący simlocka trzeba najpierw się dowiedzieć na jaką jest sieć założona blokada ;)

Dokładnie...po włożeniu polskiej karty sim telefon woła o "sicherheits code" jednakże żadne wpisywanie 12345 lub master kodu z n-fader nie pomaga

A m-bus i f-bus to są w zestawie który zakupiłem,
    flasher dejana to nie tylko nazwa programu ale również zestawu kabli.
    Problem w tym że miała być końcówka do 8810 a nie ma

0
  • #9 15 Kwi 2009 11:02
    eslodowy
    Poziom 31  

A ile razy próbowałeś wpisać kod zabezpieczający i w jakich odstępach czasu?

0
  • #10 15 Kwi 2009 11:03
    Jacck
    Poziom 26  

"sicherheits code" sugeruje że chodzi o kod aparatu.
    Jeżeli kilka razy wpisywałeś błędny to teraz nie przyjmnie nawet poprawnego. Trzeba odczekać pewien czas (30 albo 60 min) i wpisać mastercode.
    A sieć z jakiej pochodzi telefon można ustalić np. na podstawie Product Code (doskonale widoczny na nalepce). Telefon prawdopodobnie jest z Irlandii.

0
  • #11 15 Kwi 2009 11:07
    eslodowy
    Poziom 31  

Jacck masz rację że po product code można powiedzieć z jakiej jest sieci ale nie zmienia to faktu, że licznik prób wpisania kodu usuwającego simlocka mógł zostać zablokowany, poza TSSX został wprowadzony w błąd przez opis aukcji, nie mniej nie mówmy tu o simlocku skoro "sicherheits code" to kod zabezpieczający.

0
  • #12 15 Kwi 2009 11:12
    TSSX
    Poziom 17  

eslodowy napisał:
    A ile razy próbowałeś wpisać kod zabezpieczający i w jakich odstępach czasu?

Robiłem to kilka dni temu, wpisałem najpierw 12345 potem master code, jeden po drugim. Spróbuję za chwilę tylko master code.

Jacck napisał:
    "sicherheits code" sugeruje że chodzi o kod aparatu.
    Jeżeli kilka razy wpisywałeś błędny to teraz nie przyjmnie nawet poprawnego. Trzeba odczekać pewien czas (30 albo 60 min) i wpisać mastercode.
    A sieć z jakiej pochodzi telefon można ustalić np. na podstawie Product Code (doskonale widoczny na nalepce). Telefon prawdopodobnie jest z Irlandii.

Product code mam 0501898
    Tylko skąd wziąć tablicę dla DCT3 aby znaleźć kraj pochodzenia ?

0
  • #13 15 Kwi 2009 11:16
    Jacck
    Poziom 26  

Forum GSM serwis służy do rozwiązywania problemów z telefonami a nie wyżalania się "kupiłem nie to co chciałem".
    Jeżeli rozstaw pinów jest taki sam to powinna pasować końcówka od 3210. Trzeba tylko baterię przytrzymać z ukosa albo podłączyć ją na przewodach.

0
  • #14 15 Kwi 2009 11:25
    TSSX
    Poziom 17  

Mastercode nie działa z n-fader, "code falsch" - telefon jest zablokowany na kody ?

Dodano po 3 [minuty]:

Jacck napisał:
    Forum GSM serwis służy do rozwiązywania problemów z telefonami a nie wyżalania się "kupiłem nie to co chciałem".
    Jeżeli rozstaw pinów jest taki sam to powinna pasować końcówka od 3210. Trzeba tylko baterię przytrzymać z ukosa albo podłączyć ją na przewodach.

Nie, nie powinna pasować i nie pasuje, popatrz sobie na rozkład pinów, MBUS, rx, Tx są w zupełnie innej kolejności dla 3210

0
  • #15 15 Kwi 2009 11:26
    Jacck
    Poziom 26  

Licznik na kod zabezpieczający sam się kasuje po upływie pewnego czasu. Raczej nie ma takiej możliwości żeby był zablokowany- co najwyżej trzeba trochę odczekać. Może w telefonie masz inny IMEI niż na naklejce? Wpisz *#06# i używaj tego n-ru w kalkulatorach.
    Zdarzają się przypadki ze w niektórych Nokiach mastercode nie działa.

Rx i Tx możesz zignorować. Potrzebny Ci jest Mbus i GND. GND możesz przytknąć do tej blaszki (powinna być połączona z masą telefonu) albo do minusa baterii.

0
  • #17 20 Kwi 2009 18:48
    TSSX
    Poziom 17  

Zakupiłem ten sugerowany kabelek :

ale jest problem ponieważ żadne programy które próbowałem Noktool, Rolisflasher, newknok nie wykrywają mi telefonu na opcję "Read"

Nie wiem do czego służą ponadto te kable czerwony i czarny podłączone do nakładki, na naklejce na nich pisze tylko

Code:
    4.0-4.5 VDC, 

RED"+", BLACK "-"

Czy to jest jakieś zasilanie ? Gdzie mam je podpiąć ?

0
  • #18 20 Kwi 2009 22:04
    eslodowy
    Poziom 31  

Podepnij zasilanie z baterii.

0
  • #19 20 Kwi 2009 22:22
    TSSX
    Poziom 17  

Ok, już podpiąłem i telefon można włączać, jednak nadal żaden z programów nie odpowiada na komendę "read" , np dla nokiatool robię zgodnie z Link ale po wciśnięciu READ program zawiesza się i "wisi" bez efektu :(

Sprawdzałem na wszystkich portach COM 1-4 (pokazuje mi że mam 3-4 zajęte, a na 1-2 pisze check mbus cable) :|

0
  • #20 20 Kwi 2009 23:39
    eslodowy
    Poziom 31  

Kiedyś był modny program Logo Manager, do wgrywania logo, ale posiadał też opcję zczytywania info telefonu, podawał imei i wersję softu oraz najważniejsze ;) kod zabezpieczający, telefon musiał być włączony podobnie jak z programami których próbowałeś. Można to było zrobić nawet wersją demo. Poszukaj programu w necie i popróbuj. Poza weź dociśnij mocno telefon do styków, jak możesz spróbuj styki trochę wyczyścić.

0
  • #21 20 Kwi 2009 23:50
    TSSX
    Poziom 17  

No z tym LogoManagerem (ten do edycji logów ekranowych pewnie ci chodziło) jest tak samo. Nie udaje mi się połączyć poprzez żaden port COM.
    Dopóki nie rozwiążę problemu połączenia, z innych rzeczy doopa.

0
  • #22 21 Kwi 2009 08:16
    Jacck
    Poziom 26  

Prawdopodobnie kupiłeś Fbus-a. W Logomanagerze wybierz Fbus i zobacz czy zczyta telefon. Jeżeli tak to musisz rozebrać wtyczkę, odlutować Rx i Tx i przylutować je razem do pinu Mbus.

0
  • #23 21 Kwi 2009 13:10
    eslodowy
    Poziom 31  

W opcja Logo Manager jest opcja mbus/fbus jak pamiętam pozmieniaj o ile tego nie robiłeś.

0