Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MINOLTA 4233 - klucz serwisowy

its 28 Kwi 2004 16:44 1191 5
  • #1 28 Kwi 2004 16:44
    its
    Poziom 17  

Witam. Jak skasować kluczyk w w/w maszynie. KOpiarka cały czas jest w stanie gotowości, ale niereaguje nanaciśnięcie start!! Świeci tęz toner mimo że był wsypywany nowy. czy jest tam konieczność skasowania licznikatoneru??

POzdrawiam :?

0 5
  • #2 28 Kwi 2004 19:14
    MINOLTA
    Poziom 19  

Nie ma potrzeby kasowania żadnego licznika. Prawdopodobnie jest to wina braku toneru albo nie działa przycik STAR. Jeżeli START świeci na zielono sprawdź przycisk, jeżeli na ponarańczowo to wina toneru. A tak na marginesie pozbądź się tej maszyny. Zasłużyła już na emeryturę. Ale to tylko taka moja mała uwaga.
    Pozdrawiam

0
  • #3 29 Kwi 2004 12:58
    Waldek_j
    Poziom 15  

witam
    jesli siem swieci kluczyk powinna kopiarka tez wyswietlac kod uszkodzenia C... i jakas liczbe. sprawdz jaka.
    jesli chodzi o toner to sprawdz czy to nie chodzi o zuzyty toner, jesli tak to go wysyp ewentualnie sprawdz czy przy naciskaniu na pojemnik slychac swich. jesli to nie pomoze daj znac.
    pozdrawiam

0
  • #4 29 Kwi 2004 13:04
    Waldek_j
    Poziom 15  

a, kluczyk kasuje sie swichem pod klapka, ktora znajdziesz po otwarciu klapy przedniej. jest ona na jednej srubie.
    powodzenia

0
  • #5 30 Kwi 2004 13:21
    its
    Poziom 17  

Dzięki, za info. Okazało sie że nie było toneru! PO wymianie ok, tylko świeci jeszcze oliwiarka!! Wydaje mi sie że to znak do przeglądu. Nie wyswietla jednak żadnego kodu. Do wymiany jest też deveolper!! Bo sa blade kopie!
    jak skasować tą "oliwiarke" probowałem różną kombinacja klawiszyi tym schwitchem pod klapą!!
    POzdrawiam

0
  • #6 06 Maj 2004 11:24
    Waldek_j
    Poziom 15  

witam
    a wiec po wcisnieciu swicha zgasnac powinien wyswietlacz powiekszen, a na wyswietlaczu kopi powinna swiecic 1-ka, wcisnij 4, C, wpisz np:20000, zatwierdz startem, wcisnij swich serwisowy, przejdziesz do nastepnego licznika i zrob to samo. O ile pamietam ten drugi to jest zbiornik brudu ale niepamietam czy w tym modelu on wystepuje. tak czy tak oliwiarke kasuje sie tym pierwszym. resetem na pulpicie wychodzisz z serwisu.
    Blade kopie sa bo wyjalowiony zostal developer, przyciskiem na pulpicie dodaj toneru(pare razy)jak to nie pomoze mozna recznie dosypac toneru do wywolywaczki(tylko z czuciem), sprawdzic jakosc kopi czy nie sypie tonerem. Nalezy tez sprawdzic czy do tego poziomu kopiarka bedzie dosypywac toner, jak nie to zrobic j/w i F8 .ta metoda pare razy mi sie sprawdzila.
    pozdrawiam

0